Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

Nvicx - Profil | St 29.8.2018 17:37:08

Bodkacik >> mozeme to spravit. preco nie. som za. da sa ti tam merat ako rychlo ten motor ide (otacky, vykon)?

    NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 17:32:12

    vicx >> rychlejsi to je, ale o kolko, to ma zaujima... Ked mas udaje, vieš zhodnotiť pre a proti. Zatial su to vsetko len relativne kecy.

      Nvicx - Profil | St 29.8.2018 16:03:52

      pepa-č >> to je otazka na Hobika. viem, ze v 2015 redizajnovali AI, tak ho mozno o par cm natiahli a povodny trup nechali ako Revo 16. fakt neviem.

        Nvicx - Profil | St 29.8.2018 16:02:18

        pepa-č >> toto je Adventure (2011) a Revo 13 (tusim 2015)

        V 2016, alebo 2017 prestali robit cisty Adventure a premenovali to na Revo 16

        Revo 16 ma 4.88m
        Adventure neviem, na nete som nasiel Adventure Island 5.05cm. 2011 uz neviem najst.

          Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 15:59:38

          vicx >> mě zarazilo, že jednou je tam 5,05m a jednou 4,88m. tak mě napadlo, jestli AI není úplně jiný trup.

            NHonzaV - Profil | St 29.8.2018 15:53:49

            vicx >> Revo 16 má 488cm a ten nový outback 389cm..... ale jinak souhlas, tam není co měřit , jasně že to Revo bude rychlejší

              Nvicx - Profil | St 29.8.2018 15:53:29

              pepa-č >> Adventure = Revo 16, Adventure Island je aj s plachtou. Potom je ešte Revo 13 a 11.

                Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 15:50:31

                vicx >> a trup Revolution a trup Adventure je stejný?
                já si myslel, že Adventure je prostě Revolution + plachta+ plováky na ramenou.

                  Nvicx - Profil | St 29.8.2018 15:47:02

                  Bodkacik >> a čo chceš vlastne merať? Ktorý kajak je rýchlejší? Na to nepotrebuješ elektromotor. Hydrodynamika nepustí.
                  Adventure 5.05m
                  Outback 3.68m

                    NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 15:38:02

                    pepa-č >> ja mam spraveny elektromotor ktory sa da namiesto slapaku. Na gps vididls po par sekundach konecnu rychlost.

                      Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 15:30:05

                      bod A, bod B, stopky, porovnat časy. žádná věda. :-)

                        NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 15:29:51

                        vicx >> nohy nie su konstantne, kazdy ma inu silu a vahu.

                          NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 15:28:59

                          vicx >> jednoducho elektromotor dame do obidvoch.a.zmeriame rychlost. Jednoduche ako facka.

                            Nvicx - Profil | St 29.8.2018 14:09:55

                            pepa-č >> ak bude čas, zoberiem aj plavák a rýchlosť môžem merať na gps

                              Nvicx - Profil | St 29.8.2018 14:07:57

                              Bodkacik >> v čom vidíš objektívnosť nohy vs. elektromotor?!?

                                NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 13:51:56

                                vicx >> rychlost porovna objektivne elektromotorom. Spravime test.

                                  Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 13:51:20

                                  vicx >> díky moc.
                                  až na to přijde, tak vyzkouším oba. zajímala by mě i konfigurace s postranním plavákem a "trampolínou"

                                    Nvicx - Profil | St 29.8.2018 13:25:40

                                    pepa-č >> tu mas video, aby si si vedel predstavit rychlost Revo 16. Krizovali sme hlavny prud Dunaja krizom. Kamarat na kratsom seakajaku, ja som filmoval z mojho. Je pocut, ze tempo som mal rychlejsie, ale udrzatelne a urcite nie najrychlejsie. V strede som zrychlil, aby som ho dobehol. Myslim, ze tomuto sa naozaj nemoze rovnat akykolvek iny kajak. Predpokladam, ze ani vrtulovy.
                                    Mal som este niekde video ohladom stability. Co sa vravi, ze nieje taky stabilny, tak este nikdy som sa nevykotil a co som musel robit aby som sa obratil je fakt vykon. Mozno skocim cez vikend von a nieco natocim.

                                      Nmascha - Profil | St 29.8.2018 10:23:17

                                      HonzaV >> dostal jste mne, parde :-D