Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NHonzaV - Profil | St 29.8.2018 10:12:57

mascha >> pamatuješ na debaty, že Hobie není kajak protože dle definice na Wiki je kajak malé plavidlo poháněné pádlem?? zkus si tu definici přečíst ještě o řádek dál ..... :-)))

    Nkoubic - Profil | St 29.8.2018 9:15:57

    mascha >> zrovna sem chtěl napsat, že za to dostaneš redku :-)))

      Nmascha - Profil | St 29.8.2018 9:14:52

      Sorry, ze to tu zasiram kajakama JK, mam s nima nejvetsi zkusenosti. Na Hobie Proangleru jsem taky stal a velmi komfortni pocit.

        Nmascha - Profil | St 29.8.2018 9:09:03

        koubic >> ale houby... jen mi prislo zvlastni, ze zrovna ty jsi to tak kategoricky odmitnul. Zaver je jednoduchej, ver tem lidem, ktery na kajaku stali, ze moznost na nem plnohodnotne stat prinasi radu vyhod. Nekomu to tak nemusi pripadat, protoze to nezkusil, nekdo jinej se ve stoji neciti komfortne, ale ty vyhody to ma neoddiskutovatelny. V melke ciste vode je videt dal, daji se v KK nebo RG prozkoumavat pohledem vzdalenejsi mista, aniz bych je rozplasil priblizenim. Da se dal dohodit, da se presneji dohodit, da se jinak vest nastraha. Da se lip vystoupit na vysoky molo, da se vychcat, protahnout, dosahnout na veverku atd. Kazdej ti tu potvrdi, ze ja nejsem zadnej velkej stojic na svy Cude, ale jak jsem mel moznost testovat JK Liska v Ronneby, tak ti povim, ze to je zase uplne novej rozmer, krome prejezdu jsem na tom skoro stale stal. Proste kdo nezkusil, neuveri.
        Jo a mimochodem, znam i nekolik lidi, kteri kayakujou a jejich hlavni naplni je moucha. Koneckoncu JK Mayfly je kayak designovany jako moucharskej special a uz se jich par prodalo. Bigrig ma na pohodlnejsi stani udelanou operku, proste na kajakach je bezne stat.

          Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 8:58:03

          jiris >> mně se zdá ten outback krátký, ale naživo jsem to neviděl. asi to budu muset někde vyzkoušet.

            Nkoubic - Profil | St 29.8.2018 8:54:44

            mascha >> já se přece normálně zeptal, tak se můžeme dobrat k nějakému závěru. ale v poklidu a bez urážek, mně zase přijde z mého pohledu, že ze sebe děláš zbytečně něco víc.

              Nkoubic - Profil | St 29.8.2018 8:49:45

              jaka >> v Norsku jsem byl cca 10x, takže snad o chytání tam něco vím. já si myslím, že s maschou vedeme normální diskuzi, i když on už taky začíná být občas startovací.
              jak píše Honza, zbytečně to vidíš červeně, my naopak diskutujeme zaliti láskou a přátelstvím :-))
              že jo Michale?

              Hobíka sem si nekoupil a nemyslím si, že by ty lodě lidi měnili nebo byli nějací charakterově špatní.

              jinak věřím, že pokud se někdy potkáme osobně, tak uvidíš, že ze sebe vážně mudrce nedělám, jelikož ani nemůžu.

                NHonzaV - Profil | Út 28.8.2018 23:43:00

                jaka >> myslim ze mas zbytecne rudo pred ocima, ja tam zadnou aroganci nevidim... zkratka jen co jeden vidi jako vyhodu nebo dokonce nutnost, je pro druhyho nepodstatna vec, protoze proste dela veci jinak.... dobrej priklad je to tvoje chcani :-) - kvuli tomu ve skutecnosti neni potreba si ani stoupat ani jezdit na breh ani si nachcat do kalhot - ty v tom vidis vyhodu, ja treba vubec ne...

                  Njaka - Profil | Út 28.8.2018 23:06:51

                  koubic >> Myslel jsem že v týhle diskusi nebudu mít nikdy potřebu něco psát a na někoho z lidí tady reagovat. Nevím jak to vzniklo když jsem to dneska rozklik bylo tady asi 200+ nepřečtenejch příspěvků, ale tebe jsem považoval za celkem normálního, ale tímhle příspěvkem si mě fakt dostal. Jak můžeš o něčem cos pořádně, nebo možná vůbec nezkoušel tvrdit, že z tvýho pohledu v tom nevidíš výhody. Děláš tady ze sebe naopak velkýho mudrce, hned v další větě o Norsku. Kolikrát si tam byl, že tady hned zmiňuješ hloubky, není to jen o nich a není to jen o výhodách co se rybolovu týká, i když i ty tam jsou. Ale třeba i možnost se moct vychcat bez toho abych musel pádlovat kilák na břeh je výhoda a to bych řek zásadní. Výhody v KK nebo Rujána, chytals vlastně někdy ryby? Jak se můžeš takhle ptát, se zamysli nejdřív než budeš chtít bejt hustej a v opozici za každou cenu.

                  edit: Pokud sis koupil hobíka, nemusíš ani odepisovat, je mi všechno jasný.

                  Je to tady můj první a poslední příspěvěk, víc tady nehodlám ztrácet čas, ale tyhle arogantní příspěvky nevědoucích mě fakt vytáčej.

                    NHonzaV - Profil | Út 28.8.2018 22:56:58

                    koubic >> a vyhodu tam jako nevidis nebo jak? :-)
                    tak tady mas treba jednu podle me docela velkou vyhodu, i kdyz zatim jenom pro prazaky... zatim...
                    http://www.auto.cz/modra-zona-hybrid-praha-parkovan​i-zdarma-122648

                      Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 22:54:57

                      koubic >> ja nemam potrebu te o tom presvedcovat. Ty na kajaku nemas potrebu stat, to je tvoje vec. Ale vyhody to ma a vyjmenoval jsem jich radu. Nedokazes je akceptovat, no nejak s tim uz dokazu zit, ale vypovidaji ty tvoje prispevky neco o tobe ;-)

                        NOrion24 - Profil | Út 28.8.2018 22:51:58

                        Bodkacik >> chytat sa da aj z nafukovacieho kolesa :-)))

                          Nkoubic - Profil | Út 28.8.2018 22:46:58

                          HonzaV >> a hele, monitor :-)

                          btw: taky jezdim autem s hybrid motorem ;-)

                            Nkoubic - Profil | Út 28.8.2018 22:45:25

                            mascha >> Pri chytani s mouchou bych to pochopil, ale kdo si kupuje kajak na chytani s mouchou? Ano, je to jedna z disciplin rybolovu z kajaku, ale to muze byt i feeeder ;-) nikdo tady ze sebe nedela mudrce, tak brzdi! Chytat ve stoje v Norsku je super, na tech hloubkach je to rozhodujici :-) ja se bavim o tech vyhodach, ktery ty tady zminujes. Z meho pohledu, to vyhody nejsou a myslet si muzes, co chces. Na Rujane a Karslkrone je ta vyhoda v cem?

                              Npoldeci - Profil | Út 28.8.2018 22:40:38

                              pepa-č >> pekne'
                              ,aspon takto z fotky

                                Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 22:38:37

                                pepa-č >> Ptal se, odkial je fotka. Z mojho mobilu predsa...

                                  Njiris - Profil | Út 28.8.2018 22:38:21

                                  poldeci >> ale je tam jen krásně. Teď už tam ani voda nepoteče.

                                    Npepa-č - Profil | Út 28.8.2018 22:37:22

                                    poldeci >> je to jez v cernosicich. Kousek od Prahy

                                      Npoldeci - Profil | Út 28.8.2018 22:36:17

                                      jiris >> vdaka

                                        Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 22:35:58

                                        poldeci >> je to jedna z nich ;-)