Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NBodkacik - Profil | Út 28.8.2018 21:12:01

pepa-č >> jazdi sa na outbacku priemerkou 5-6 km/h. Pre orientaciu. Samozrejme bez toho aby si vyplul dusu😉

    Nvicx - Profil | Út 28.8.2018 21:10:54

    mascha >> to si pekne napísal o tých výhodách pri státí. Tým, že Dunaj je kalný, bez stromov nad vodou a bez prehrádzok, tak nikdy som takto nerozmýšľal. Rozširujem si obzory. :)

      NBodkacik - Profil | Út 28.8.2018 21:10:06

      koubic >> v sede sa chyta troska viac neprirodzene ako v stoji. Ruka sa viac namaha. Tiez si rad posedim, ale velakrat som ocenil ked som sa mohol postavit.

        NBodkacik - Profil | Út 28.8.2018 21:07:57

        pepa-č >> na ryby lepsi outback, na vozenie revo. Na revu som jazdil, outback mam uz dva roky a odchytanych vela vela hodin. Objektivne by m zaujimalo o kolko je revo rychlejsi. Ale najviac som prekvapený, ze aj taka krava ako proangler fici po vode jedna radost.

          NGeorgino - Profil | Út 28.8.2018 21:06:21

          mascha >> hele, ty seš takovej ten, co sežral šalamounovo hovno a víš víc než ostatní, že jo? Připadáš mi tak, bez urážky.

            Npetrikveprik - Profil | Út 28.8.2018 20:53:33

            vicx >> No věřím, to je teda masakr zážitek! to už je pořádná trumpeta, já zatím řešil jen osvětlení..ale na té velké vodě máš recht! Díky za reakci. Mnoho bezpečných mil na vodě!

              Nvicx - Profil | Út 28.8.2018 20:21:59

              pepa-č >> podľa toho čo píšeš, je to jedno, oba zvládajú vlny. Najväčšie som mal cez meter na Dunaji a bolo to v úplnej pohode. Oproti moru je rozdiel v tom, že vlny sú krátke a ostré. So stabilitou nebol problém. Samozrejme čelom na vlnu.
              K môjmu údivu je medzi nimi minimálny rozdiel v rýchlosti. Takže proti prúdu dávajú Dunaj oba. 16 je trochu rýchlejší.
              Odkladacie otvory majú rovnako, iba predok sa líši. Ľahší prosí do predu na 13tka, ale nikdy som nemal potrebu ísť do predného priestoru počas plavby.
              Bočný plavák je pre mňa úplne zbytočný, ak neplachtíš. Neskôr tam dám decko. Ak chceš AI s plavákmi aj plachtou, tak sa to hodne predraží. Idem, že Sliver používal plavák, tak otázky naňho.

              Petrík. - trúba je fakt trúba, tuším 150dB. Dunaj je rieka s medzinárodnou plavbou a obrovskou kopou idiotov na motorových člnoch. V Nemecku mi to asi zachránilo život aj loď. Keďže je zelená, nieje ju vidno a vo vlnách už vôbec. Išli priamo na mňa 2 člny čo navzájom závodili a nevideli ma. Keď som trúbil, spomalili a vyhli sa. Nevideli ma.

                NAhven - Profil | Út 28.8.2018 20:03:10

                koubic >> Že se vměšuji do konverzace.. tak třeba chytání s hladinovkama mě v sedě jaksi né úplně baví, dokážu líp prezentovat nástrahu, víc vidím aj.. Nevěnuji jim zdaleka tolik času, jako ostatním technikám, ale nemoct si stoupnout, tak je ani nemám v krabičce. A možnost se občas protáhnout uvítám, ať už chytám cokoliv..

                  Npepa-č - Profil | Út 28.8.2018 20:02:04

                  koubic >> když chceš sumcařům pochcat bojku.

                    Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 19:59:10

                    koubic >> hele bez urazky, jestli jsi na kajaku nikdy nestal, nepoustej se do polemik o tom, jestli je to na houby nebo ne. Treba typicky melky vody baltu a svedskyho severu jsou s moznosto stat, schopny davat mnohem vic ulovku.

                      Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 19:56:32

                      koubic >> vidis dal a hloubeji do vody. Muzes zmenit styl hazeni, muzes ho i zpresnit. Muzes zmenit styl vedeni. Dosahnes na chycenou veverku. Pri sjizdeni reky vidis pres jez. Staci?

                        Nkoubic - Profil | Út 28.8.2018 19:45:20

                        mascha >> ja si to nemyslim, stat muzu na pramici. Na kajaku se sedi a padluje, pri nejhorsim “slape”. V cem je stani takova vyhoda?

                          Npepa-č - Profil | Út 28.8.2018 19:35:34

                          jiris >> jako to má sliver, ale bral bych žlutý (asi), nebo modrý (asi)

                            Npepa-č - Profil | Út 28.8.2018 19:33:39

                            koubic >> abych se rozhlidl :)

                              Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 19:33:37

                              pepa-č >> neabsolvoval jsi už jednou tohle výběrko? ;-) Nejsem si jistej, že ti odpovídaj lidi, který by měli naježděno víc než ty. Bez urážky, hoši.

                                Nmascha - Profil | Út 28.8.2018 19:31:30

                                koubic >> tvl, Míro, jak dlouho máš kajak, že vypustíš z klábosnice takovouhle kravinu? Stání na kajaku zatraceně hodně rozšiřuje možnosti jeho využití. Já na tom moc často nestojim, ale vím, jakou to může dát sakra velkou výhodu, když to jde.

                                  Nkoubic - Profil | Út 28.8.2018 19:01:08

                                  pepa-č >> na co potebujes na kajaku stat?? Je to kajak, na tom se nestoji!

                                    Njiris - Profil | Út 28.8.2018 18:22:04

                                    pepa-č >> na stání zapomeň.

                                      Npetrikveprik - Profil | Út 28.8.2018 18:20:01

                                      vicx >> ahoj, sorry že se Vám míchám do dialogu....ale zaujal mě ten klakson.:-) To fakt máš na troubeni na lodě :-), nebo se pletu a je to něco jineho?

                                        Npepa-č - Profil | Út 28.8.2018 18:06:24

                                        vicx >> chtěl bych něco co bude zvládat velké vodní plochy, i vlny,ale aby to bylo i stabilní je plus. Pokud bych si na tom mohl stoupnout tak je to do plusu. Nechci závodní kajak, ale chci aby se na tom dalo ujet x kilometrů a pokud jedu z a do b aby to odsypalo. Množství bagaze není podstatne. Přístup k prostorům je podstatnější než jejich objem. Zároveň aby se s tím člověk popasoval na řece, která teče.

                                        Zatím to vidím na Revo s postranním plovákem (ten bych vyklopil jen někdy)