Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

Nsliver - Profil | Po 27.8.2018 15:57:58

Bodkacik >> no prej hobííí teď bude dělat pro evropu z ldpe, bo trampa nasrala merkelbaba.

    NBodkacik - Profil | Po 27.8.2018 15:55:47

    vicx >> nieco co je vadne od vyroby ani 10 joginov nespravi.

      NBodkacik - Profil | Po 27.8.2018 15:54:23

      Orion24 >> ako to moze byt lahsie ked je to dlhsie?😂

        NOrion24 - Profil | Po 27.8.2018 15:47:38

        Hobik >> a teraz otazocka....je to lahsie ako stary model?..alebo ne?...:-)

          NTomayo - Profil | Po 27.8.2018 15:43:07

          HonzaV >> :) jasně to a týden ve Švédsku k tomu ;)

            NHonzaV - Profil | Po 27.8.2018 13:36:41

            Tomayo >> jj, to mas recht, ja myslim ze presne tohle zkratka nutne potrebuju, zejo? :-)

              NHonzaV - Profil | Po 27.8.2018 13:33:21

              pepa-č >> letos na jare jsem mirage drive najel v plne rychlosti na velky kamen pod hladinou, nebyl videt a z hloubky kolem 5 metru znicehonic bylo 10-20cm - najednou velka rana a stojim...
              Mirage drive v pohode, jen je tam takovy maly vryp.
              Maximalne se ti podari ohnout tycku od ploutve jak uz psali ostatni. Vydrzi to dost, nejhorsi bylo sesunout se z toho sutru zpatky do vody, bo jsem tam byl slusne zaparkovanej :-)

                Nvicx - Profil | Po 27.8.2018 12:31:27

                Hobik >> závitník sa dá nájsť, poprípade objednať. Materiál je tiež dostupný, aj keď viem, že Hobie má špeciálnu antikor odolnú na more, ale to u nás netreba. Tiež som rozmýšľal si dať tyčky do zásoby urobiť. Mam sa ti opýtať?

                  Npepa-č - Profil | Po 27.8.2018 11:38:28

                  vicx >> dík

                    Npepa-č - Profil | Po 27.8.2018 11:38:21

                    sliver >> dík

                      NHobik - Profil | Po 27.8.2018 10:50:26

                      sliver >> Tyčky som zohol už viac krát a nejakých 6-7 krát to išlo narovnať, potom sa už zlomila. Pokiaľ ide o výrobu, zaoberal som tou myšlienkou, ale keďže ide US vyrobok (imperiálne miery a závity) nenašiel som dodavateľa na predmetné priemery, tak som to nechal tak...

                        NHobik - Profil | Po 27.8.2018 10:37:22

                        Orion24 >> TTD nový Outback na priloženom fote...

                          NHobik - Profil | Po 27.8.2018 10:32:52

                          No, zdá sa, že to naberá otáčky... Nový Hobie Compass Duo :-)

                            Nvicx - Profil | Po 27.8.2018 10:28:59

                            pepa-č >> ako píše Sliver. Pravidelne tie tyčky ohýbam a narovnávam. Ešte som žiadnu nezlomil. Normálne jazdím aj s ohnutými. Nieje v tom rozdiel, akurát sa plutva posunie asi o centimeter nižšie.

                            Otázka na ľudí čo majú MD180 aj so spiatočkou. Keď sa mierne ohne tyčka plutvy, dá sa dať spiatočka, alebo už nie? Predstavujem si, že to asi nepôjde.

                              Nsliver - Profil | Po 27.8.2018 10:20:26

                              pepa-č >> to už musí být něco,abys tu tyčku aspoň ohnul. Ale když ji párkrát ohnes a narovnas,tak pak se jednou zlomí. Mi se to povedlo vlastní blbostí. Je ale jako náhradní díl. Šla by i udělat.

                                Npoldeci - Profil | Po 27.8.2018 9:30:36

                                vicx >> no nevidel,preto ti to pisem,asi spekulujeme nad blbostou....ak sa ma nieco pokazit tak sa pokazi,vyrobca s tym urcite rat al a vychytal muchy

                                  Nvicx - Profil | Po 27.8.2018 9:11:43

                                  poldeci >> ten kolík som za 7 rokov jazdenia ešte nezlomil ani raz. Mam možnosť zaistiť lanko aby to bolo na tvrdo, ale to som robil iba pri plachtení, keď pri veľkej rýchlosti začne tlačiť veľké kormidlo hore.
                                  Preraziť bok na strome? To už si niekde videl?

                                    Nvicx - Profil | Po 27.8.2018 9:06:42

                                    Bodkacik >> presedel som na kajaku 10-12 hodín denne, 14 dní po sebe a nič som nezbadal. To vôbec nieje o sedadle a státí, ale o tom v akom stave máš telo :) Ono tá joga nieje úplná blbosť, keď už nemáš 25. :D

                                      Npepa-č - Profil | Po 27.8.2018 8:17:50

                                      a co se stane s mirage drive, když do něčeho rejpneš? je to odolný, nebo je to nějak pojistkově skládací?

                                        NOrion24 - Profil | Po 27.8.2018 8:03:49

                                        Bodkacik >> aj mne by sa obcas zislo postavit....nastastie na take dlhe rybacky nemam čas :-))))