Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NOrion24 - Profil | Po 27.8.2018 8:02:59

Bodkacik >> a zas mam chrobaka v hlave....kolko to važi?...:-)...pre mna hlavny argument

    NTomayo - Profil | Po 27.8.2018 1:25:14

    Bodkacik >> já najedu na překážku a kormidlo se sklopi jak je potřeba. ..hned jak ji přejedu tak se zase samo ,,vysune,, snadný. ..stejně to bude i tady, proto to mění

      NBodkacik - Profil | Ne 26.8.2018 22:43:45

      poldeci >> co spekulovat, sak tam mas kvoli tomu rezervný. Ked vidim ze nestiham otocit. Chytim padlo a namieste zastavim alebo vyhodim kormidlo von.

        Npoldeci - Profil | Ne 26.8.2018 22:38:58

        vicx >> pri tom starom kormidle je poistka ten kolicek,zlomis ten a tiez musis spekulovat co dalej......pri tych stromoch mozes prerazit bok,stat sa moze hocico

          NBodkacik - Profil | Ne 26.8.2018 22:38:30

          vicx >> vzdy ked sa to da. Chrbat si treba setrit. Ked sme boli na 3 dnovom splave coby dali chalani za to, keby sa mohli postavit a gondolierovat ako ja.

            Nvicx - Profil | Ne 26.8.2018 22:21:15

            Bodkacik >> koľko krát ročne chytáš po stojačky?

              Nvicx - Profil | Ne 26.8.2018 22:20:03

              Takže k tomu kormidlu. Keď sa chcem vyhnúť na poslednú chvíľu stromu pod vodou a vytočím plné pecky do strany, nestihnem to a chytím kormidlo vytočené do strany, tak sa neskloní a v plnej pare ma stopne na mieste, alebo ho ulomím? To sa pri twist & stow start nemôže, vyklopí sa hore.

                NBodkacik - Profil | Ne 26.8.2018 21:43:31

                pepa-č >> outback je stabilnejsi. Z reva postojacky neodchytas.

                  Npepa-č - Profil | Ne 26.8.2018 17:29:04

                  Jak je na tom outback vs. revolution co se tyče stability (postavit se, nebo velké vlny)?

                    NHobik - Profil | Ne 26.8.2018 16:02:45

                    vicx >> Naozaj neposlali zatiaľ žiadne informácie, takže budem písať iba moje domnienky. Predpokladám, že kormidlo sa sklopí pri náraze na prekážku iba vyrovnané, resp. sa vyrovná, tak ako písal Tomayo... Má to tak aj Compass. Celkovo vidím viacero dizajnových podobenstiev práve s Compassom. Ten akoby odštartoval novú dizajnovú etapu a predpokladám, že toto sa dotkne všetkých modelov, ale kedy to bude??? To fakt netuším... Ak zistím, dám vedieť.

                      NTomayo - Profil | Ne 26.8.2018 15:05:12

                      poldeci >> jo teď už je to rozhodování jestli PA nebo Outback o hodně těžší. Jsem zvědavý na nové PA co tam vymyslí. Ale tento Outback už je dle mého gusta. Šel bych do něj

                        NTomayo - Profil | Ne 26.8.2018 14:59:49

                        vicx >> to bude stejně jako u PA ..kormidlo se ti při sklápění srovná.

                          Nvicx - Profil | Ne 26.8.2018 14:51:30

                          poldeci >> ak myslíš úsek 0:40, tam iba vidno, že sa sklápa v predo zadnom smere. Zaujíma ma, či sa sklápa aj pri zatáčaní. Pre mňa dôležitý detail.

                            Npoldeci - Profil | Ne 26.8.2018 14:43:07

                            vicx >> to kormidlo je vidiet na videu

                              Nvicx - Profil | Ne 26.8.2018 14:33:49

                              Hobik >> celkom dobré vychytávky. Zaujíma ma to kormidlo. Píšu, že sa to sklopí pri náraze. To je rovnaký systém ako pri PA? Sklopí sa to aj keď je vytočené keď zabáčaš? A ešte posledná otázka, nevieš kedy plánujú takto vynoviť Revo 16?

                                NHobik - Profil | Ne 26.8.2018 14:11:35

                                Bodkacik >> Nemám žiadne informácie. Ešte držia "bobra mlčanlivosti"...
                                Resp. mám presne toľko informácií, ako vy všetci... :-(
                                Fotky sú zo stranky www.hobie.com

                                  Npoldeci - Profil | Ne 26.8.2018 14:04:09

                                  Tomayo >> teraz sa s ty m pekne pohrali

                                    NTomayo - Profil | Ne 26.8.2018 9:37:54

                                    Hanz to je to co si chtěl delší a prostornější......

                                      NTomayo - Profil | Ne 26.8.2018 9:32:18

                                      https://youtu.be/EspLVQGg8JI
                                      Jo to už by šlo

                                        NBodkacik - Profil | So 25.8.2018 21:40:20

                                        Hobik >> takze novy outback, vyzera dobre. Vo francuzku asi este nebude.