Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NHobik - Profil | Čt 23.8.2018 12:11:41

Niečo sa chystá, ale zatiaľ neviem čo... Pevne dúfam, že to nebude podobna "vtakovina" ako Eclipse pred dvoma rokmi... Zostávam v napätí!

    NTomayo - Profil | Čt 12.7.2018 23:20:22

    Bodkacik >> :) já počkám ještě dva roky až udělají skrytý pohon s volbou manual nebo elektrika :)

      NBodkacik - Profil | Čt 12.7.2018 22:50:15

      Tomayo >> uz mi to hodilo na reklame. Pekne riešenie, mozme nove kajaky kupovat😂

        NTomayo - Profil | Čt 12.7.2018 21:46:28

        Bodkacik >> hledej hobie guardian

          NBodkacik - Profil | Čt 12.7.2018 10:22:13

          Tomayo >> video nefunguje.

            NTomayo - Profil | Čt 12.7.2018 10:08:22

              NTomayo - Profil | Čt 23.11.2017 19:02:00

              poldeci >> novou? 360tká ne?

                Npoldeci - Profil | Čt 23.11.2017 13:16:50

                Tomayo >> ma aj novú vrtulu,si všimni

                  NTomayo - Profil | Čt 23.11.2017 13:14:52

                  Dobrá barva na moře .... nějaká novinka?

                    NHobik - Profil | Út 19.9.2017 21:30:37

                    Ahojte, tak už som konečne zistil aj cenu na nový Hobie Mirage Compass... 1.870€ bez DPH, čiže 2.244€ s DPH. Dúfam, že koncom októbra si ho budeme mocť aj vyskúšať :-) Keď tu bude, napíšem :-)

                      NHobik - Profil | St 13.9.2017 16:01:26

                      HonzaV >> 109 cm :-)

                        NHonzaV - Profil | St 13.9.2017 15:53:35

                        Hobik >> paráda, kolik měla?

                          NHobik - Profil | St 13.9.2017 15:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tak sme sa včera v noci šťastlivo vrátili domov z ME v prívlači z Hobie kajakov v Holandskom Vinkeveene. Bol to ďaľší parádny zážitok! Pokiaľ ide o výsledky, nemôžem prejaviť žiadne veľké nadšenie, po vlaňajšom 12. mieste je tohtoročné 46. miesto totálny prepadák ☹ Ale niet sa čomu čudovať, keď som v prvý súťažný den skončil bez bodovanej ryby... Chytil som síce troch ostriežikov, ale boli takí „pidi“ že nástraha bola miestami väčšia 
                          Paradoxne v druhý deň som takmer ihneď po štarte nachytal asi 8 ostriežov, z čoho dva kusy mali 24 cm. (minimálna miera ostrieža bola 23cm a šťuky 46 cm). S východom slniečka však ostrieže zmizli a tak som začal pátrať po šťukách. Jednu sa mi okolo poludnia aj podarilo uloviť, po prudkom výpade sa však neďaleko kajaku vypla.

                          Dobre sa však darilo ostatním členom 3Fish teamu. Alex vybojoval 17. miesto a Vladko bol 37.
                          Tento ročník majstrovstiev európy bol rekordný počtom súťažiacich, bolo nás 59! Počasie hralo prevažne proti nám. V piatok sme boli na vode slabé 3 hodinky, silný vietor spôsoboval vysoké vlny. Celú sobotu lialo a bola mi zima, kedže mi niekde cez šev zatekalo do bundy.
                          V nedeľné predpoludnie bolo asi najlepšie počasie na kajakfishing, popoludní sa však opäť silno rozfúkalo a zdvihli sa veľké vlny. V tejto súvislosti ešte uvediem jednu zaujímavosť, kdeže brehy Vinkeveenského rašeliniska sú doslova obložené drevom, vrátane ostrovov, energia zvlnenej vody sa nevytratí niekde na pláž, ale odrazená voda sa vracia naspäť a vlny a ich sila sa znásobujú... Voda je tu úplne priezračná a preto je veľmi ťažké oklamať ryby umelými nástrahami. Najviac rýb sa nachytalo na tzv. malom jazere, kde boli hĺbky 2-3 m. Tu sa aj pochtalo najviac šťúk, ako sme sa neskôr dozvedeli...

                          Ani moje zlé umiestnenie mi však neskalilo radosť z rekordnej štuky, ktorú sa mi podarilo uloviť vrámci príprav na kanáloch v Amsterdame, kúsok od centra 

                          Ďakujem chalanom z Hobie Europe za zorganizovanie tohto skvelého turnaja a už sa teším na ďalší. Kde to bude? To ukáže čas 

                            NTomayo - Profil | Čt 7.9.2017 23:24:25

                            Hobik >> tu štiku sem nedáš?

                              NTomayo - Profil | Čt 7.9.2017 23:23:58

                              Hobik >> hmmm to je lepší, jen asi budeš potřebovat delší pruty na vertikál

                                NHonzaV - Profil | Čt 7.9.2017 23:06:03

                                Hobik >> ahoj Ferko.... Máša je teď někde na Rujáně, tak ti to tady zkritizuje až po víkendu :-)

                                  NHobik - Profil | Čt 7.9.2017 22:54:46

                                  Po prvom testovani na vode uznavam, ze sondy umiestnene vzadu na kajaku su ftakovina, tak vam predstavujem "next generation"

                                    Nmascha - Profil | Čt 31.8.2017 14:44:31

                                    Tomayo >> dobře, tak jednou jsi tak chytil rybu, co to generálně vypovídá? Pelagic v metru a půl není taky žádnej standard, ale věřím, že ve vodě, kde hučej neustále remorkéry tam a zpátky budou ryby na leccos zvyklý. Pořád si myslím, že se dá najet nad rybu a tu chytit i v malý hloubce. Ale jakmile nad ní začneš couvat nebo jinak se motat, tak máš velmi velkou šanci, že sis zmařil záběr. Já se snažim eliminovat všechny věci, který mi budou rybačku i jen hypoteticky ohrožovat, ty ne?
                                    Víme, že i v kalný vodě dokáže ryba díky vibracím, reagovat na nástrahu vzdálenou dva tři metry. Já mám z moře vyzkoušeno, že i jen blbá silueta kajaku mi v čistý vodě spolehlivě likvidovala záběry od ryb, který jsem viděl na echu v šestnáctimetrový termoklimě. Ty ryby prostě i o kajaku vědí a pádla či ploutve je můžou plašit.
                                    Každej ať si chytá jak chce, já jen tvrdím, že umístění sondy na zadek kajaku je jedno z těch spíš horších než lepších řešení, to je celý.

                                      NTomayo - Profil | Čt 31.8.2017 12:56:31

                                      mascha >> úplně nesouhlasím....na tom slapaku se dostanu k rybě co je u hladiny klidně i na metr....při vertikál jsem chytil i v 80cm vody ale to určitě není obvyklá hloubka......jak je to víc jak 2m tak v to nevidím problém. Při pelagiku candatoj jezdí s motorem i metr metr a pul nad hlavou a chytne. Nicméně Bodkacik to myslel tak ze by nacouvaval nad něj už od začátku :) jako ze by jezdil pozadu

                                        NHonzaV - Profil | Čt 31.8.2017 12:01:52

                                        mascha >> chtělo by to takovou předsunutou sondu - umístěnou na nějakém minikajaku, dálkově ovládaném, 10-15metrů před tebou... :-)