- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářské kajaky Hobie
Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil
Dále moderuje: Hobik Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
64x v oblíbených a 14x v ignorovaných.
NHobik - Profil | Čt 23.8.2018 12:11:41
Niečo sa chystá, ale zatiaľ neviem čo... Pevne dúfam, že to nebude podobna "vtakovina" ako Eclipse pred dvoma rokmi... Zostávam v napätí!
NTomayo - Profil | Čt 12.7.2018 23:20:22
Bodkacik >> :) já počkám ještě dva roky až udělají skrytý pohon s volbou manual nebo elektrika :)
NBodkacik - Profil | Čt 12.7.2018 22:50:15
Tomayo >> uz mi to hodilo na reklame. Pekne riešenie, mozme nove kajaky kupovat😂
NTomayo - Profil | Čt 12.7.2018 10:08:22
velká sonda? vyřešeno https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=giHGtzknTeQ
NHobik - Profil | Út 19.9.2017 21:30:37
Ahojte, tak už som konečne zistil aj cenu na nový Hobie Mirage Compass... 1.870€ bez DPH, čiže 2.244€ s DPH. Dúfam, že koncom októbra si ho budeme mocť aj vyskúšať :-) Keď tu bude, napíšem :-)
NHobik - Profil | St 13.9.2017 15:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tak sme sa včera v noci šťastlivo vrátili domov z ME v prívlači z Hobie kajakov v Holandskom Vinkeveene. Bol to ďaľší parádny zážitok! Pokiaľ ide o výsledky, nemôžem prejaviť žiadne veľké nadšenie, po vlaňajšom 12. mieste je tohtoročné 46. miesto totálny prepadák ☹ Ale niet sa čomu čudovať, keď som v prvý súťažný den skončil bez bodovanej ryby... Chytil som síce troch ostriežikov, ale boli takí „pidi“ že nástraha bola miestami väčšia
Paradoxne v druhý deň som takmer ihneď po štarte nachytal asi 8 ostriežov, z čoho dva kusy mali 24 cm. (minimálna miera ostrieža bola 23cm a šťuky 46 cm). S východom slniečka však ostrieže zmizli a tak som začal pátrať po šťukách. Jednu sa mi okolo poludnia aj podarilo uloviť, po prudkom výpade sa však neďaleko kajaku vypla.
Dobre sa však darilo ostatním členom 3Fish teamu. Alex vybojoval 17. miesto a Vladko bol 37.
Tento ročník majstrovstiev európy bol rekordný počtom súťažiacich, bolo nás 59! Počasie hralo prevažne proti nám. V piatok sme boli na vode slabé 3 hodinky, silný vietor spôsoboval vysoké vlny. Celú sobotu lialo a bola mi zima, kedže mi niekde cez šev zatekalo do bundy.
V nedeľné predpoludnie bolo asi najlepšie počasie na kajakfishing, popoludní sa však opäť silno rozfúkalo a zdvihli sa veľké vlny. V tejto súvislosti ešte uvediem jednu zaujímavosť, kdeže brehy Vinkeveenského rašeliniska sú doslova obložené drevom, vrátane ostrovov, energia zvlnenej vody sa nevytratí niekde na pláž, ale odrazená voda sa vracia naspäť a vlny a ich sila sa znásobujú... Voda je tu úplne priezračná a preto je veľmi ťažké oklamať ryby umelými nástrahami. Najviac rýb sa nachytalo na tzv. malom jazere, kde boli hĺbky 2-3 m. Tu sa aj pochtalo najviac šťúk, ako sme sa neskôr dozvedeli...
Ani moje zlé umiestnenie mi však neskalilo radosť z rekordnej štuky, ktorú sa mi podarilo uloviť vrámci príprav na kanáloch v Amsterdame, kúsok od centra
Ďakujem chalanom z Hobie Europe za zorganizovanie tohto skvelého turnaja a už sa teším na ďalší. Kde to bude? To ukáže čas
Paradoxne v druhý deň som takmer ihneď po štarte nachytal asi 8 ostriežov, z čoho dva kusy mali 24 cm. (minimálna miera ostrieža bola 23cm a šťuky 46 cm). S východom slniečka však ostrieže zmizli a tak som začal pátrať po šťukách. Jednu sa mi okolo poludnia aj podarilo uloviť, po prudkom výpade sa však neďaleko kajaku vypla.
Dobre sa však darilo ostatním členom 3Fish teamu. Alex vybojoval 17. miesto a Vladko bol 37.
Tento ročník majstrovstiev európy bol rekordný počtom súťažiacich, bolo nás 59! Počasie hralo prevažne proti nám. V piatok sme boli na vode slabé 3 hodinky, silný vietor spôsoboval vysoké vlny. Celú sobotu lialo a bola mi zima, kedže mi niekde cez šev zatekalo do bundy.
V nedeľné predpoludnie bolo asi najlepšie počasie na kajakfishing, popoludní sa však opäť silno rozfúkalo a zdvihli sa veľké vlny. V tejto súvislosti ešte uvediem jednu zaujímavosť, kdeže brehy Vinkeveenského rašeliniska sú doslova obložené drevom, vrátane ostrovov, energia zvlnenej vody sa nevytratí niekde na pláž, ale odrazená voda sa vracia naspäť a vlny a ich sila sa znásobujú... Voda je tu úplne priezračná a preto je veľmi ťažké oklamať ryby umelými nástrahami. Najviac rýb sa nachytalo na tzv. malom jazere, kde boli hĺbky 2-3 m. Tu sa aj pochtalo najviac šťúk, ako sme sa neskôr dozvedeli...
Ani moje zlé umiestnenie mi však neskalilo radosť z rekordnej štuky, ktorú sa mi podarilo uloviť vrámci príprav na kanáloch v Amsterdame, kúsok od centra
Ďakujem chalanom z Hobie Europe za zorganizovanie tohto skvelého turnaja a už sa teším na ďalší. Kde to bude? To ukáže čas
NTomayo - Profil | Čt 7.9.2017 23:23:58
Hobik >> hmmm to je lepší, jen asi budeš potřebovat delší pruty na vertikál
NHonzaV - Profil | Čt 7.9.2017 23:06:03
Hobik >> ahoj Ferko.... Máša je teď někde na Rujáně, tak ti to tady zkritizuje až po víkendu :-)
NHobik - Profil | Čt 7.9.2017 22:54:46
Po prvom testovani na vode uznavam, ze sondy umiestnene vzadu na kajaku su ftakovina, tak vam predstavujem "next generation"
Nmascha - Profil | Čt 31.8.2017 14:44:31
Tomayo >> dobře, tak jednou jsi tak chytil rybu, co to generálně vypovídá? Pelagic v metru a půl není taky žádnej standard, ale věřím, že ve vodě, kde hučej neustále remorkéry tam a zpátky budou ryby na leccos zvyklý. Pořád si myslím, že se dá najet nad rybu a tu chytit i v malý hloubce. Ale jakmile nad ní začneš couvat nebo jinak se motat, tak máš velmi velkou šanci, že sis zmařil záběr. Já se snažim eliminovat všechny věci, který mi budou rybačku i jen hypoteticky ohrožovat, ty ne?
Víme, že i v kalný vodě dokáže ryba díky vibracím, reagovat na nástrahu vzdálenou dva tři metry. Já mám z moře vyzkoušeno, že i jen blbá silueta kajaku mi v čistý vodě spolehlivě likvidovala záběry od ryb, který jsem viděl na echu v šestnáctimetrový termoklimě. Ty ryby prostě i o kajaku vědí a pádla či ploutve je můžou plašit.
Každej ať si chytá jak chce, já jen tvrdím, že umístění sondy na zadek kajaku je jedno z těch spíš horších než lepších řešení, to je celý.
Víme, že i v kalný vodě dokáže ryba díky vibracím, reagovat na nástrahu vzdálenou dva tři metry. Já mám z moře vyzkoušeno, že i jen blbá silueta kajaku mi v čistý vodě spolehlivě likvidovala záběry od ryb, který jsem viděl na echu v šestnáctimetrový termoklimě. Ty ryby prostě i o kajaku vědí a pádla či ploutve je můžou plašit.
Každej ať si chytá jak chce, já jen tvrdím, že umístění sondy na zadek kajaku je jedno z těch spíš horších než lepších řešení, to je celý.
NTomayo - Profil | Čt 31.8.2017 12:56:31
mascha >> úplně nesouhlasím....na tom slapaku se dostanu k rybě co je u hladiny klidně i na metr....při vertikál jsem chytil i v 80cm vody ale to určitě není obvyklá hloubka......jak je to víc jak 2m tak v to nevidím problém. Při pelagiku candatoj jezdí s motorem i metr metr a pul nad hlavou a chytne. Nicméně Bodkacik to myslel tak ze by nacouvaval nad něj už od začátku :) jako ze by jezdil pozadu
Čtenáři této diskuse také sledují
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NBurza na přívlačové nástrahy33415
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107191
NVláčenie z člnu27208
NRare woblery - Rapala14053
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NÚhoří sezona 201210516
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....


























