Sumcový naviják do 2000 Kč

Jaký by byste mi doporučili naviják na sumce? Chtěl bych nějaký držák,aby hodně vydržel...
Autor diskuse: ***JoHNY*** - Profil , 13.7.2014 dravci - náčiní, doplňky

Bob.J - Profil | Út 5.8.2014 22:25:20

No tak já myslím že za ty roky co chytám ryby jsem už něco vytáhl,ale kolega tady chtěl poradit s navijákem do 2000 a ne reklamu na předražený Shimano.

Můžeš porovnat Shimano Arlex 8000 vs Tica cybernetic GG100 (GG100 vlastním od doby co jsou u nás na trhu)

    drvoštěp - Profil | Út 5.8.2014 21:55:24

    Blue >> Ode mne máš 1+ Někde jsem reagoval ve stejném duchu a byl jsem za v...a.Ale to je zdejší klasika ....

      Modrý šílenec - Profil | Út 5.8.2014 21:31:06

      jarabeast >> No jo, ale to je starý model Penn SSM, který se již nevyrábí, ale stejně takto můžu ukázat navijáky jiných značek. Hold záleží i na koupeném kuse ...

        Blue - Profil | Út 5.8.2014 20:39:33

        PIF ,Bob.J vážení kolegové jedna věc je reklama a věc druhá je vědět co funguje,co je dostačující+nějaké zkušenosti a sem tam ulovek a to hlavní o věcech co píši nebo si je dovolim kritizovat tak v prvé řadě s těmi věcmi musim mít zkušenost nejlépe je přímo mít doma,,Ono kritizovat dovede kde kdo a na mrku jsou na to obzvlášt experti,,,,nevím kde tolik lidí bere že na sumce se musí použít přímo naviják a jedině snad od BC (blackat) nebo podobné,,není to pravda sumcařina není zas tak velká věda a velkého sumce se dá zdolat i na navijáky o velikosti např. RB4000 a vlasec taky není potřeba šnůra atd..... jde to i silnějším vlascem o průměru 0.35 nebo 0.40mm ......
        netvrdim že vždy ale když je dobrej revír kde nejsou vázky a sumec nemá kam zajet tak k tomu abych lovil sumce nepotřebuji nic značkového. A co mě dokáže dojmout nejvíce to je porovnání sumce s 50kg pytlem ? a zkus to vytáhnout pez pletenky tohle dovede napsat snad jen sumcařskej analfabet :-) a jsem moc rád že toto nikdo z vás neřekl bych ani neodepsal na toto páč na co se bavit o sumcích s někým kdo o nich nic neví.......
        Jo ještě jedna věc někdo řekl že proto že to je shimano proto ho doporučuju tak určitě je to pravda nezastírám už mi několik navijáků rukama prošlo a na ryby jezdim s partou přátel tak i od nich se dovim a vidim co jakej naviják dělá a jsou sice dobré značky (Okuma.PENN,TICA atd...) ale Shimano je asi nejpřijatelnější s relaxí cena kvlita + shimano mě nikdy nesklamal a nikdy se nestalo že by se zasekl nebo ták něco................což se o všech říct nedá ( např. Okumy)

          venca1 - Profil | Po 4.8.2014 15:54:17

          Bob.J >> Taky jsem si zvykal, ale nějakou dobu to trvalo, a těch zničených šňůr, ale každá sranda něco stojí. :-)))

            Bob.J - Profil | Po 4.8.2014 15:49:42

            venca1 >> všaaaak von si zvykne :))

              P!F - Profil | Po 4.8.2014 15:37:43

              Bob.J >> ale je to shimano a to je to hlavne! :))

                venca1 - Profil | Po 4.8.2014 15:21:55

                Blue >> Pokud není zvyklý na multík bez řadiče, tak bude mít jenom problémy.

                  Bob.J - Profil | Po 4.8.2014 15:17:06

                  Blue >>

                  shimano Arlex 8000 ??? no nevím jestly tohle na sumíky ))

                    Kubalorenc - Profil | Po 4.8.2014 13:54:01

                    Blue >> O co se ti zdá lepší ten Arlex než cybernetic? Podle mě úplně rozhodující je prut. Navijík je v téhle sestavě až to druhé.

                      Blue - Profil | Po 4.8.2014 13:09:47

                      Do 2 000 ????? já bych radči počkal a trochu našetřil na navijáku nešetři je to rozhodující,,Já jsem šel do TLD 25 a druhý mám také od shimano Arlex 8000

                        afjee - Profil | Pá 1.8.2014 16:45:20

                        Ti Sento >> Tobě vydrží, to se neboj.

                          Ti Sento - Profil | Čt 31.7.2014 20:01:18

                          ahojte me se podarilo sehnat Baitruner D12000 za 2100kc s postou a snurou na civce newim parkrat jsem na nej mel vyvezeno slusnej stroj aby taky dlouho vydrzel ::::))))))

                            Ziggy - Profil | Čt 31.7.2014 11:04:51

                            P!F >> bez obav, starý poctivý bakelit

                              P!F - Profil | Čt 31.7.2014 10:52:14

                              Ziggy >> paradny kusok, ale mal by som obavu z tej bakelitovej cievky.

                                Ziggy - Profil | St 30.7.2014 22:16:40

                                a co tento?
                                nesmrtelný kousek

                                  jarabeast - Profil | St 30.7.2014 20:11:01

                                  RAJA >> cybernetiky mám 2ks už nějakej pátek a sem s nema max spokojenej, někdo by mohl tvrdit že je to plastovej shit, ale podle mě jsou lepší než penn...

                                    RAJA - Profil | St 30.7.2014 16:19:49

                                    jarabeast >> Tak to je sila. Myslíš ale, že Cybernetic bude lepší?

                                      Radunak - Profil | Čt 24.7.2014 15:34:48

                                      jarabeast >> tak to je hustý. A že ten Penn zrovna pět korun nestojí :((.

                                        Jarda Š. - Profil | Čt 24.7.2014 10:32:29

                                        jarabeast >> Holt to převedení výroby do Číny se projevuje.

                                          Červené karty: u.x.a.