- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Alivio BX a ALCX
ví někdo prosím, jaké rozdíly jsou mezi těmito typy prutů? Čet jsem, že je snad jen nepatrný rozdíl v technologii výroby. Vyplatí se koupit ten ALCX, když stojí skoro stejně jako ta starší verze BX?
Zároveň mi uživatelé mrku poradili, že pruty Shimano Alivio jsou vzhledem k financím mnou vyhrazeným ideální. Prosím, pomožte mi vybrat, které mám koupit.
název délka hmotnost dílů vrhací zátěž testovací křivka
Alivio BX 12275 3.6 m 320 g 2 100 g 2.75 lb
Alivio BX 12300 3.6 m 330 g 2 110 g 3.0 lb
Alivio BX 13300 3.9 m 340 g 2 110 g 3.0 lb
Alivio ALCX 122503 3.6 m 320 g 3 75g 2.5 lb
Mě osobně se asi nejvíc líbí Alivio BX 12300 - 3.6 m, protože 3,9m dvoudílné se mi už nevejdou do pouzdra. :D A třídílný mi zase přijde zbyteční. A 2,75 mi přijde tak akorát na hraně pro mě, když dám bakuli do krmítka, tak by to už nemuselo dělat dobrotu, 2,75lbs bude tak spíš asi na splávek.
Uvažuji správně? Jak byste při výběru uvažovali vy?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Hovy - Profil | So 5.7.2014 0:03:49
Steel - Profil | Pá 4.7.2014 22:06:10
Už jsou doma a toto bylo i v návodu + ještě, že nemám chytat za bouřky. Vyplatí se nechytat za bouřky, nebo se ještě nikomu nikdy nic nestalo a píšou to tam pro případ, že by jeden z 10000000000000000000000000000000000000000 blesků jednou někdy udeřil do prutů. To bch musel mít ten prut mnohem delší, aby do něho udeřil blesk ne?
Potřebuji vědět, do jaké míry se toto pravidlo vyplatí brát vážně. V létě je bouřka často, jestli si každý koupí takové pruty, kvůli "možným bouřkám" podle počasí, rybníky prázdné půl léta. :D
Gloton - Profil | Pá 4.7.2014 21:53:14
A vážně.....do kufru se nevejdou, ale do auta určitě ano. Já vozil 2 dílné 3,90 i v Žigulíku.
Musíš je šikovně uložit.
Steel - Profil | Pá 4.7.2014 12:05:10
Steel - Profil | Pá 4.7.2014 11:07:29
Mám děličky na štiku takové ty celolaminátové plné tokozácké. :D
S tou radou díky.
Bobajz - Profil | Pá 4.7.2014 10:35:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Anýzový dědek - Profil | Pá 4.7.2014 10:23:56
Steel - Profil | Pá 4.7.2014 8:28:53
Miloušek - Profil | Čt 3.7.2014 23:33:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
toughpower700 - Profil | Čt 3.7.2014 22:48:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
To si takhle nahazuju na krev a za zadkem křeslo na něm kongo a jaksi jsem zapoměl že za sebou nemam volno. Rup, rána jak z děla, kongo z křesla dole, já čumim jak (i), prut kratší... Ende si pomyslím a pak spadla špička tak 4m od břehu. Zůstal koukat jak nějaký brčko na cejna jen dutý konec cca 5cm nad vodou(možná se špička dotýkala dna a tak se to nezanořilo celé). Tak jsem myslel že mam dochytáno, co tak asi na mě čeká na tom díle až to vytáhnu.. Ono nic, díl v pohodě. Nějak si nedovedu představit jak ten prut musel v tom vrhu na tvrdo vypadat že se ten díl vytrhl (sesazeno jako vždy - pevně), bo jak se to událo.. Montáž letěla čert ví kam, vlasec sufix duocore, myslím že 0,35 (nejsem si jistý, kupováno s navijákem z druhé ruky), zkrátka drát.. Nebudu lhát, dostal jsem k těm klackum přecijen větší důvěru, protože tohle prostě prut této kategorie NEMOHL ustát..
Steel - Profil | Čt 3.7.2014 22:10:48
Popravdě, kdyby se někomu u zdolávání kapříka rozsypal naviják, taky bych se řechtal. :D
Nebo sem zaseknul a uletěl mi oblouk překlapěče, on je tam takový , že tam nedrží a rád padá při náhozu nebo záseku. :D
Hackl - Profil | Čt 3.7.2014 21:58:35
Steel - Profil | Čt 3.7.2014 19:36:04
Tak to by mi tak stačilo, ale to je jedno, už mám 3lbs, zítra přijdou. No a to máš BX nebo jaký?
Steel - Profil | Čt 3.7.2014 19:35:16
Ještě, aby pruty nebyly oukej, když když mi je doporučilo tolik lidí.
Právě jsem přijel z ryb, kde jsem si naposled užil ty moje historický pruty.
Okolo mě všichni stojany a nóbl vercajk, když sem vybaloval, tak se mi smáli.
Byl jsem tam necelé dvě hodiny, dva kapříky pro rodinu mám + 5 menších, ale mírových jsem pustil.
To se smát přestali, za celou dobu ty borci chytli jednoho, a ten podle mého oka ani neměl míru, možná 40cm. :D
Ale rozsypal se mi tam naviják, ale na to sem zvyklý. No byl sem taková kulturní vložka. Myslím, že tyhle nové DAM navijáky pár let budou taky pěkně sloužit.
Hackl - Profil | Čt 3.7.2014 16:24:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 3.7.2014 14:02:43
Steel - Profil | Čt 3.7.2014 13:50:49
Reexíky jsou věčný, věřím, že by přežili i pád z 5.patra na chodník. :D . Jaký bejkárny se dají dělat s rybářským prutem nevím, ale k rybařině se chovám slušně.
Stav vody v okolí
| Klenovice (Lužnice) | 24.4 °C | 49 cm | 0.00 m³/s |
| Tučapy (Černovický potok) | |||
| Rataje (Smutná) | 20.8 °C | 62 cm | 0.04 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářský kniho - koutek 143
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










