Jaké základní woblery?

Zdravím, rozhodl jsem se letos poprvé za 15 let rybaření trochu více se věnovat přívlači. Prosím o radu jaké "základní" woblery pořídit. Chytat nejvíce chodím na řeku Moravu a okolní rybníky. Celkem se mi líbí woblery od Rapaly (shad rap a original floating) Díky za rady ;)
Autor diskuse: Kruty - Profil , 19.6.2014 dravci - nástrahy, návnady

Nrybomil - Profil | Út 24.6.2014 16:44:49

Oreh kecá, ty co on kupuje za 12 ojro mám za 5,4 ojra :§))))))))

Základních je u mě cca 150 kousků, pak se přidávaji ty dobrý až kultovní, teď špekuluju, jestli vlastně v těch základních není hodně kultovních, nebo obráceně, včil mudruj.


jak psal kdysi ten náš vláčkový učitel a guru MRKu sám velký pepač:

Nejzákladnější je ORO, jak nemáš ORO, jseš beznadějnej. Jeden kanaďan prodal dům, nakoupil ORO, všechny ryby daleko kolem vychytal a pak se oběsil.... tak bacha, může to být navykový.

nenízač

    NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 19:28:34

    poldeci >> ja som len tak vtipkoval, podla mna tie voby su uplne odlisne, co do chodu, tvaru a dlzky hodu hlavne :D

      NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 19:26:29

      tak sa dohodnite teraz z coho je ta 5ka jointed ci drevo ci plast :D

        Npoldeci - Profil | Po 23.6.2014 19:00:41

        Martinbati >> tie okolo 5cm mám radšej guľatejšie tvary,to aj lepšie lieta

          Nkaňka - Profil | Po 23.6.2014 18:57:36

          met >> 13-tka je řekl bych z abachi , když jsem vylomil lopatku a píchl do toho nožem , tak je to o moc tvrdší než balza .

            Nkaňka - Profil | Po 23.6.2014 18:56:06

            Martinbati >> Na jonatánovi ( některém ) to jde jde i vidět , že je to balza , když se podíváš tam jak je dělený . Jinak nevím co ti na tom připadá stejné s OF , stačí se podívat z vrchu a musí ti být jasné , že je to úplně jiný wob :-))

              Nmet - Profil | Po 23.6.2014 18:52:25

              Martinbati >> 5cm jointed je z plastu, 7,9,11,13 su z balzy a niektore maju vlozeny z dola plast.

                NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 18:51:02

                poldeci >> na OF som chytaval vlemi rad pstruhy ostrieze jalce, a slo to slusne. ale odkedy som v holandsku, tak nebars to pouzivam

                  Npoldeci - Profil | Po 23.6.2014 18:34:02

                  Martinbati >> to ani neviem čo to žere ,to si fakt kúpil?

                    NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 15:57:31

                    poldeci >> mam len J5 a OF5, ale taky dojem robi jakeby bol jointed uplne z dacoho ineho ako OF, subjektivny nazor :)

                      NPedro1 - Profil | Po 23.6.2014 13:11:23

                      Kdybyste si koupili zavážecí lodičku,máte po problému.

                        Npoldeci - Profil | Po 23.6.2014 13:05:56

                        Martinbati >> jointed aj of su balza,jointed je vyváženy/tažší/ of prakticky vyvažujú iba trojháky

                        11 of lieta veľmi dobre

                          NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 13:00:12

                          Palusko >> jointed fakt mi nepride jak drevo, mozno ma dajake speci natery oproti OF abo neviem co, no inak uplne mi ten vob pripada jak OF

                            NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 12:59:20

                            venca1 >> rozrezane a vychudnute OF :D

                              NOrion24 - Profil | Po 23.6.2014 12:56:12

                              Martinbati >> zavysi...od vyvazenia(rozlozenia vahy)..a aj lopatky ako to lieta

                                NOrion24 - Profil | Po 23.6.2014 12:55:32

                                Palusko >> plus ci rieka a stojak a donekonecna....styl lovu atd

                                  Nvenca1 - Profil | Po 23.6.2014 12:54:54

                                  Martinbati >> Jointed je rozříznuté OF. :-)

                                    NPalusko - Profil | Po 23.6.2014 12:52:09

                                    Martinbati >> Drevo su obidva,ale neviem ci jointed nie je kusok tazsi, tak o 1-2 gramy :)

                                      NPalusko - Profil | Po 23.6.2014 12:51:26

                                      Orion24 >> Tak ano to je pravda, zalezi od charakteru vody, na mensej rieke na jalce a pstruhy sa hodia uplne ine kusky ako na nizinne rieky.

                                        NMartinbati - Profil | Po 23.6.2014 12:46:04

                                        Palusko >> jointed je tensi, a mas pravdu lieta lepsie ale az tak lepsie nie. jointed je aj tensi myslim jak OF.
                                        OF nie je nahodou drevo a jointed odlievany z ineho matrosu?