Jaké základní woblery?

Zdravím, rozhodl jsem se letos poprvé za 15 let rybaření trochu více se věnovat přívlači. Prosím o radu jaké "základní" woblery pořídit. Chytat nejvíce chodím na řeku Moravu a okolní rybníky. Celkem se mi líbí woblery od Rapaly (shad rap a original floating) Díky za rady ;)
Autor diskuse: Kruty - Profil , 19.6.2014 dravci - nástrahy, návnady

Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 21:20:08

85 32 56 >> mam ich asi 50 doma v šuflíku, nie je čas spraviť polepy a ani som si na to netrúfol mám pravdu povedať...ale plávajú super

    NOreh - Profil | Čt 19.6.2014 21:17:26

    Sytchi >> iba sa uistujem, ze je to jasne :)

      NSytchi - Profil | Čt 19.6.2014 21:15:56

      Oreh >> Šak to je jasné. Kto to vraví, že nie ? o_O

        NOreh - Profil | Čt 19.6.2014 21:13:46

        belica je uplne ina ako plotica. kto nevie, aky je medzi nimi rozdiel, mal by odovzdat rybarsky listok

          N85 32 56 - Profil | Čt 19.6.2014 21:09:05

          globalsport >> A čo tie Vaše osobné samo-domo?Sa pochválte,chytalo?

            Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 21:02:46

            Sytchi >> A ostriežom ostrieža, okoun je už pre profíkov :D

              Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 21:01:52

              Rybkin >> Aj rypnúť si treba :))

                NSytchi - Profil | Čt 19.6.2014 20:57:18

                : vydrák >> Iste ho chceš len dohnať k tomu, aby sa priznal, že belicou myslel belicu a ploticou ploticu a následne ho zdr.ať za to, že je to zbytočné mať medzi základnými, keďže sa podobajú :D:D

                  N: vydrák - Profil | Čt 19.6.2014 20:55:57

                  globalsport >> Noo,to sem chtěl slyšet! :-))

                    NRybkin - Profil | Čt 19.6.2014 20:55:19

                    globalsport >> On to každej pochopil ale nějakej rejpal se vždycky najde

                      Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 20:53:43

                      : vydrák >> Ospravedlňujem sa, takže za mňa okoun, bělice a křiklavý barvy :)

                        NRybkin - Profil | Čt 19.6.2014 20:51:27

                        : vydrák >> Tvoje starosti bych chtěl mit

                          N: vydrák - Profil | Čt 19.6.2014 20:50:27

                          globalsport >> Za ostriežom si tiež nenapísal okoun. Prečo za belicou plotica?

                            Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 20:47:42

                            : vydrák >> Jednému rozumejú češi druhému slováci :D Či sa mýlim?

                              N: vydrák - Profil | Čt 19.6.2014 20:42:53

                              globalsport >> Aký je rozdiel medzi farbou belica a plotica?
                              Velmi ma to zaujíma!

                                Nglobalsport - Profil | Čt 19.6.2014 20:38:42

                                Presne tak, značku neriešiť, ja mám dobré skúsenosti s napr. Salmo, Kovmasters alebo napr. Kenart(lacnejšie ale chytajú)..Rapaly mi osobne už nejako neimponujú všetko na jedno kopyto a drahé... Ale treba skúšať:) Farby určite ostriež, belica, plotica a nejaké kriklavejšie treba tiež mať

                                  Nwoody - Profil | Čt 19.6.2014 19:36:39

                                  neřešil bych ani tak značku jako spíš tvar, barvu, chod a hloubku práce. Moravu konkrétně neznám, ale každopádně něco pro práci kolem hladiny, něco do sloupce a něco co bude orat dno.
                                  Barvy něco signální něco v okounovi a něco v barvě nejčastěji se vyskytující rybky. Velikosti podle ryb. Myslím, že takových 20 - 30 ks by pro začátek mohlo stačit. ;o)))))

                                    NUrbo - Profil | Čt 19.6.2014 19:13:26

                                    Shallow Shad Rap 5 S. Ale nejčastěji chytám stejně na jiný. :)

                                      Nandrei11 - Profil | Čt 19.6.2014 19:12:54

                                      suhlas. je to vseobecna otazka. ak chces lacnejsiu variantu kvalitnych voblerov tak skus pozriet znacku salmo. zalezi aj od toho, aka ma byt cielova ryba a s akou vybavou budes chytat. podla toho sa da urcit velkost voblera a jeho dalsie charakteristiky (chod voblera, potapavost ...). skus byt konkretnejsi v otazke ;).

                                        NŠvéd39 - Profil | Čt 19.6.2014 18:51:34

                                        To je stejná otázka ,jaké si pořídit auto.
                                        Každému sedí něco jiného ,jinak chytá,prostě nelze poradit jen tak na dálku.Všeobecně Rapaly nejsou špatné leč drahé.