Jaké základní woblery?

Zdravím, rozhodl jsem se letos poprvé za 15 let rybaření trochu více se věnovat přívlači. Prosím o radu jaké "základní" woblery pořídit. Chytat nejvíce chodím na řeku Moravu a okolní rybníky. Celkem se mi líbí woblery od Rapaly (shad rap a original floating) Díky za rady ;)
Autor diskuse: Kruty - Profil , 19.6.2014 dravci - nástrahy, návnady

Nvoda12 - Profil | So 21.6.2014 18:00:43

fuuckir >> Tak nazval bych to spíše než "normální vedení" "jednoduché vedení".

    Nnofish - Profil | So 21.6.2014 17:58:00

    Anýzový dědek >> Víš, máš menší problém. On se tu ptá na woblery a ty kecáš o gumách. To je jako přinést z obchodu ocet, místo rohlíků...

    Dají se sehnat woblery, levnější než půlka gum...
    Nevím, jak sis tu svou hranici spočítal, raději snad nechci vědět. Ještě jedou opakuju. Je to jiné chytání. Woblery ani nemusíš trhat, gumy taky ne...

      NAnýzový dědek - Profil | So 21.6.2014 17:50:40

      nofish >> Přečti si zadání. Je to školák, tak asi neoplývá zdroji MMFa určitě si nebude kupovat gumy za 200 a víc.
      Je to jiné chytání, ale určitě stejně zábavné jak s woby a když urveš 20 gum á 40,-Kč , tak tě rozhodně vyjdou laciněji než 10 wobů á 200,-Kč (a to se držím dolní hranice).
      Zbytek je vždy mezi prutem a zemí :)

        Nnofish - Profil | So 21.6.2014 17:39:17

        Balzer >> vykašli se na hnusné wolframové šmejdy a nakup lanka z mavepu :-)))

          Nnofish - Profil | So 21.6.2014 17:38:12

          Anýzový dědek >> Fakt vyjde laciněji? Jsou gumy, které jsou dražší než woblery. Woblery jsem za den urval max dva, třeba, gum i dvacet... Tak počítej.
          Takhle to fakt říct nejde. Je to levnější trhání, jenomže s každým úplně jiné chytání, to je docela podstatné.

            NAnýzový dědek - Profil | So 21.6.2014 16:30:20

            venca1 >> Jistě že musíš, ale vyjde to laciněji ( když to urveš).

              NBalzer - Profil | So 21.6.2014 16:17:50

              Dnes som sa presvedčil, nie je nad to vidieť wobler pod vodou, či už to dovoluje vysoký breh a čistá voda a pod. Veľa to napovie pretože vidím ako reaguje na pohyb prúta, rýchlosť navíjania.

                Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 15:44:26

                voda12 >> Aha, tak to kromě bolenů na thrilla jsem tedy dosud vodil nenormálně.No, už jsem starý na změnu, tak zůstanu u nenormálu :-)

                  Nvoda12 - Profil | So 21.6.2014 15:40:52

                  fuuckir >> plynule otáčet kličkou navijáku. Prostě jako bys vytahoval olovo u kaprařiny.

                    Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 15:36:03

                    voda12 >> A co si vlastně představuješ pod takovým "vodit normálně"? :-D

                      Nvoda12 - Profil | So 21.6.2014 15:08:29

                      Angler >> Wobler stačí vodit normálně, odtoho tam má tu lopatku, aby se houpal a vlastě imitoval zraněnou rybičku. Žádné pocukávání není ve většině případů potřeba, ale na škodu to také není. To jsou zase mé zkušenosti.

                        N€mo - Profil | So 21.6.2014 14:02:46

                        Ja som tento rok prvý krát skúsil wobleri z číny a som s pokojný. 3x pri vode, 3 šťuky, 3ostrieže a jeden zubáč. Dnes som trebars 3 utrhol a škoda 2,1eur. Keby sa mi to stalo s Rapalou, tak by môj rozpočet dostal ranu pod pás. No ale musím dodať, že wobler z číny nieje vhodný pre začiatočníka. Určite to nieje samochytadlo a treba to už vedieť trošku ťahať.

                          N85 32 56 - Profil | So 21.6.2014 12:32:29

                          Balzer >> ja mám surfstrand 7x7 a nepraská,je pomerne tenké a spolahlivejšie ako wolfram a menej sa krúti

                            NBalzer - Profil | So 21.6.2014 12:22:48

                            Ja síce nemám veľa odchytané s woblermy ale dnes som sa povenoval len lovu s nimi, skúšal som Lovec Rapy model aggressor a ablet. Na každý z nich som mal záber, bohužial asi výrobnou vadou wolframového lanka som o jeden prišiel, čo ma však viac mrzí že neviem čo je s rybou... Lanko prasklo presne v spoji.
                            Takže dnes objednávam ´daľšie, cenovo sú celkom prijateľné a majú fajn výber.

                              Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 12:12:28

                              Martinbati >> Taky jsem si říkal :-)

                                NMartinbati - Profil | So 21.6.2014 12:09:22

                                fuuckir >> 1500kc za den, tak to je kua dost, za take dva dni si si mohol kupit belly boat a usetril by si milion othanych rapal :D

                                  Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 12:08:40

                                  Kruty >> Slider,Executor,Hornet,Minnow.Na ty chytám já.

                                    NMartinbati - Profil | So 21.6.2014 12:08:01

                                    Kruty >> jake ryby vlastne chces chytat?

                                      NKruty - Profil | So 21.6.2014 11:59:20

                                      fuuckir >> Poraď prosím nám začínajícím některá fungující Salma ;)

                                        NMartinbati - Profil | So 21.6.2014 11:37:33

                                        Kruty - >> ja rad chytam original floating, na ostrieze jalce pstruhy s tym mam velke uspechy, najma silver. ak chces vacsie ryby tak tam neporadim, ja na woby viem chytat len tieto :D stuky a zubace na gumy chytam