Jaké základní woblery?

Zdravím, rozhodl jsem se letos poprvé za 15 let rybaření trochu více se věnovat přívlači. Prosím o radu jaké "základní" woblery pořídit. Chytat nejvíce chodím na řeku Moravu a okolní rybníky. Celkem se mi líbí woblery od Rapaly (shad rap a original floating) Díky za rady ;)
Autor diskuse: Kruty - Profil , 19.6.2014 dravci - nástrahy, návnady

Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 11:16:39

Palusko >> Pravda.Já už chytám ze břehu jenom na salma, nějaký spročka a chytám na ně vesele.Něco málo rapal ještě mám a až je pohřbím, tak na ně kašlu, už jsem okoval za tisíce pařezy a nechat ve vodě třeba 1500Kč za den nebyl problém. Tady ty salma mají za hubičku, já jsem s nima spokojenej a ušetřím:-).

    NPalusko - Profil | So 21.6.2014 11:09:04

    fuuckir >> Myslim ze niektore salma su lepsie ako rapaly, taky hornet je velmi univerzalny a navyse kazda velkost je ako keby iny wobler + deep runner lopatka z neho urobi tiez uplne iny kusok. Z rapal sa mu v univerzalnosti vyrovna asi len shad rap.

      Nfuuckir - Profil | So 21.6.2014 10:56:34

      Kruty - >> Já bych Ti doporučil zásobit se tady http://www.mavep.cz/35-wobblery-salmo .Mají výprodej za 50% ceny. Nebude Tě to zase tak štvát, až to utrháš.Pak si nakup Rapaly :-)

        Nvenca1 - Profil | So 21.6.2014 9:27:03

        Anýzový dědek >> Gumu nemusíš umět vodit ? :-)

          Nschiwa - Profil | So 21.6.2014 9:26:38

          Kruty - >> Pořídil bych si jen opravdu pár základních do začátku,stejně se budeš nejdřív seznamovat s jejich chodem.V barvách S(silver) což je základ a univerzál na všechny naše vody a žerou to dravci i za tmy.Určitě spíš než SR bych si pořídil třeba J13,se kterým se ti bude líp nahazovat a je to opravdu základní wobler na všechny dravé ryby krom asi okounů.Na orání dna bych ti doporučil Alasku od Dorada nebo Hornety od Salma samozřejmě v plovoucí verzi,když ucítíš dno tak povolíš a wob se nadnese nad překážku a je to i dráždivé pro candoše.Místo hladinovek(OF) bych používal klidně jen velké rotačky nebo se podíval třeba na Nilsmaster invicible.Z těch lepších bych ti doporučil Sébile nebo Ilex.

            NAnýzový dědek - Profil | So 21.6.2014 8:45:34

            Palusko >> Jistě, ale radit začátečníkovi, aby si pořídil woblery jen proto, že je to účinnější (když je umíš vodit) mi připadá vzhledem k minimu financí krapet kontraproduktivní.
            Guma nebo třpytka je lacinější a i když jich utrhá daleko víc, tak na tom nebude škodný tolik, jako u woblerů.
            Počítám totiž s tím, že tu vodu nemá dokonale zmapovanou na to, aby věděl, kde jsou vázky nebo jiné překážky pod vodou.Proto radím, aby si koupil pár gum a zkoušel nejprve s nimi.

              NPalusko - Profil | Pá 20.6.2014 22:31:26

              Anýzový dědek >> Ja som tento rok neotrhol este ani jeden wob, zato asi 10 gum, pritom chytam 90% casu wobler a mal som uz asi 8 vychadzok. Vo vode ktoru clovek ako tak pozna a vie kde su cca potopene prekazky sa woblere trhaju fakt len prilezitostne, zato guma vlezie hlavou za prvy kamen a uz sa trha. Na neznamej vode treba najskor trochu prehadzat niecim lacnejsim a tam kde su potopene stromy je to uz o tom ci je clovek ochotny riskovat. Navyse moj osobny nazor je ze wobler je o dost ucinnejsi (ten spravny wobler) snad s vynimkou zubacov a ostriezov ktore velmi dobre reaguju aj na gumky, pripadne ak treba lovit vo vecsich hlbkach.

                NKolis - Profil | Pá 20.6.2014 15:13:02

                Pedro1 >> Jedánek?! píšu si.... Ve skříni nic nemám, skladuju to pod posteli a tam to má čerstvý luft o))

                  NPedro1 - Profil | Pá 20.6.2014 14:57:05

                  Švéd39 >> No když myslíš.

                    Nafjee - Profil | Pá 20.6.2014 14:41:45

                    Švéd39 >> Co svítí na 100 metrů a hrká, že vyplaší i ryby na druhé řece.)

                      NŠvéd39 - Profil | Pá 20.6.2014 14:37:43

                      Pedro1 >> Jasně páč se dá nahradit jiným za dva dolary.

                        NSoulfish - Profil | Pá 20.6.2014 13:58:15

                        mir999 >> není nutno.. :)

                          NAnýzový dědek - Profil | Pá 20.6.2014 13:57:37

                          mir999 >> No je. Vezmi si, že laciný wob stojí cca 200 Kč a gumka s hlavičkou zhruba 40. Takže čeho si můžeš koupit víc?
                          Takže když za den urveš jen 3 woby tak máš 600Kč ve vodě a gum můžeš urvat 5 krát tolik.

                            Nmir999 - Profil | Pá 20.6.2014 13:50:12

                            Anýzový dědek >> gum ale trhas podstatne viac, netvrdil by som, ze je to zrovna lacnejsie chytanie.

                              NAnýzový dědek - Profil | Pá 20.6.2014 13:11:53

                              Kruty - >> Vzhledem k tomu, že jsi začátečník a jistě neoplýváš zdroji Mezinárodního měnového fondu, bych se na woblery vykašlal a koupil si různé druhy gumek a hlavičky- utržení pak nebolí tolik kapsu :-D

                                NPedro1 - Profil | Pá 20.6.2014 13:04:24

                                mascha >> Nejsi sám,kdo začíná pochybovat:-)

                                  NPedro1 - Profil | Pá 20.6.2014 13:04:02

                                  Kolis >> Jakožto sběratel bys měl vědět,že ve skříni Ti to nic nechytne.Maximálně plíseň:-)

                                    NPedro1 - Profil | Pá 20.6.2014 13:03:26

                                    Angler >> Jasný,rozumím:-)

                                      NOreh - Profil | Pá 20.6.2014 11:11:19

                                      spravny vobler musi stat aspon 12 eur. inak je nespravny

                                        Nmascha - Profil | Pá 20.6.2014 10:55:32

                                        Kruty - >> Vykašli se na vláčku a kapřuj. Dravců je málo, vláčkařů hodně. Kapř má budoucnost, vláčka je ztráta času, vidím to na sobě...