- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vietnamští rybáři v ČR
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nst71 - Profil | Po 23.6.2014 13:07:33
Vstřícnej vždy usměvavej, když to nebere tak se od něj učíme tu jejich rodnou řeč.
Největší bordel jsou Rusáci.
Nxvasikp - Profil | Po 23.6.2014 12:59:21
NSiven Polní - Profil | Po 23.6.2014 12:53:23
Ad poslední věta: nic lichotivého to není...
Končím, příště přispěju, až potkám VietČecha na rybách :)
Nxvasikp - Profil | Po 23.6.2014 12:39:46
NSiven Polní - Profil | Po 23.6.2014 12:34:47
To víš - pro lidi je to exotika s přídechem "senzace a zapovězeného", akorát kdyby si prolezli vesnické večírky, tak by nestačili čumět, kdo to ty psy vlastně žere (většinou ti stejní týpci, kteří postávají s lahváčem před potravinami, osobně takových pár znám). Jinak to, že já psy (asi) nejím, neznamená, že je nikomu nepřeju...
Jo, a ještě jsem se nedokopal k návštěvě tržnice, kde podávají smažené brouky - ty si klíďo dám, ale vždycky nějak zapomenu tam zajet...
NSiven Polní - Profil | Po 23.6.2014 12:03:07
Nxvasikp - Profil | Po 23.6.2014 11:12:54
Nvenca1 - Profil | Po 23.6.2014 11:12:38
Nvenca1 - Profil | Po 23.6.2014 11:11:29
NCudla - Profil | Po 23.6.2014 9:53:03
NDelwin - Profil | Po 23.6.2014 9:47:05
podle mě nejhorší veteš u vody jsou poláci a ukrajinci,a pak samozdřejmě cigoši.
NSiven Polní - Profil | Po 23.6.2014 9:44:02
Jsou zde pravda i daňové úniky a prádelny špinavých peněz, ale v tom valí kdejaká česká firma (obchody, herny, kavárny, řemeslníci).
Pořád je ale mnoho jiných spolků, komunit, náboženství a bohužel i téměř celých etnik, se kterými není zrovna výhra soužít. A určitě nechci shazovat tvoje zkušenosti se situací z Ostravy, jak ale říkám - slepá nenávist škodí stejně, jako přílišné iluze kolegy níže.
Nvenca1 - Profil | Po 23.6.2014 9:19:27
Nunudle - Profil | Po 23.6.2014 9:06:22
N1mirda2 - Profil | Po 23.6.2014 8:02:53
NBlue - Profil | Po 23.6.2014 1:45:24
Myslim že je tu plno jiných menšin o kterých se toto ani zdaleka říct nedá...
NTEZAR - Profil | Ne 22.6.2014 23:58:34
NSiven Polní - Profil | Ne 22.6.2014 23:16:18
Ovšem když už sem to téma vlítlo, tak stejně negativně jako Islám vnímám i agresivní ideologie jiné - a tedy i jejich zástupce. A to se týká i vypatlaných plešek. Jako jestli bych si měl vybrat za souseda neonacistu (či spíše českého knedlonacistu), fanatického retrokomunistu či stejně ostrého muslima, domáhajícího se "svých práv", tak bych si nevybral ani jednoho. A byl bych vděčný za toho Vietnamce - tam by byla aspoň možnost, že natrefím na fajn člověka.
Není to totiž ideologie a okázalá snaha o stavění slavobrány demenci, ale etnická příslušnost a národnost. Čili takhle - Vietnamec může, ale nemusí být hlupák a zabedněnec, kdežto někteří výše zmínění (ano, knedloplešky s postretrokomančskou dezorientací) se objevili i na MRKu, a zde v diskusi tak sami sebe a své snahy či ideály drze determinovali (ještě čekám, až začnou vřískat nějací muslimové...).
Jestli přijdou nějaké reakce ohledně toho, že jsem hipík, smažka, anarchista či sluníčkář, tak dopředu upozorňuji, že nejsem ani jedno. Naopak musím krotit svou xenofobii, ale v některých případech se to (viz zde) nedá.
Jo - předevčírem jsem pokecal s vietnamským prodavačem ve večerce - i když chtěl vidět rybu, tak ji po mně nechtěl (to je ale divný...), a říkal, jak každý den rybaří doma (ve Vietnamu...).
Smál se, že si kupuji rybí salát, když mám rybu. Prostě normál pokec a sranda.
Žádnému psovi nožky nepálil (asi čekal, až odejdu).
Ještě malý bonus - před asi třiceti lety vykládali mýmu tatovi Francouzi v Paříži s vážným výrazem na ksichtech, že Československo znají a že se u nás jezdí na slonech...
Tož tak.
Nrover - Profil | Ne 22.6.2014 23:06:32
Nmarmyš - Profil | Ne 22.6.2014 22:42:37
NRatatan - Profil | Ne 22.6.2014 22:33:05
NTavris29 - Profil | Ne 22.6.2014 22:04:46
NBuffalo1969 - Profil | Ne 22.6.2014 21:53:44
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 21:37:01
Nrover - Profil | Ne 22.6.2014 21:30:38
NCappyk - Profil | Ne 22.6.2014 21:19:09
Jen tak pro představu Video zde https://www.youtube.com/watch?v=52mX6uCbVto
Nmarmyš - Profil | Ne 22.6.2014 21:13:34
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 20:27:16
Nmarmyš - Profil | Ne 22.6.2014 20:16:00
Mimochodem,pejsek je lahůdka:-)
NSeržant55 - Profil | Ne 22.6.2014 18:10:20
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 17:58:16
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 17:37:19
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 17:35:37
NBuffalo1969 - Profil | Ne 22.6.2014 17:32:13
NBuffalo1969 - Profil | Ne 22.6.2014 17:23:32
I "hadohlavec" je docela česká zkomolenina.....klobouk dolů :-)
NRatatan - Profil | Ne 22.6.2014 17:22:54
a ne:-) :-) :-) Apropo vite jak naucite psa piskat? V papinaku:-) :-) Sorry no.:-)
NSven - Profil | Ne 22.6.2014 17:20:40
Židovská a muslimská komunita si svou rituální porážku šchitu a halal, prolobovaly.
https://www.google.cz/search?q=halal+maso&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=V_OmU53sGuHb8geRuYDoBw#channel=sb&q=halal+maso+v+praze&revid=2106358495&rls=org.mozilla:cs:official
A naše zákonodárství je na toto bohužel, jak obvykle, krátké... narozdíl třeba od Švýcarska, Norska, Švédska, Finska, Dánska, Rakouska a Islandu...
NDenny - Profil | Ne 22.6.2014 17:13:24
Edit: ja proste tohle nemam rad,kdyz uz neco usmrtit,tak rychle bez zbytecneho trapeni.
NDenny - Profil | Ne 22.6.2014 17:11:10
Ona ta Asie to ma nastavene trosku jinak a co je pro nas casto nepochopitelne,je pro ne zrejme bezne.Videl jsem fotky z Ciny z psich jatek,zabery,ktere otresou temer kazdym Evropanem,ale pro ne je to zkratka jidlo.
Nmarmyš - Profil | Ne 22.6.2014 17:10:38
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 17:09:04
Ndatel na entou :-) - Profil | Ne 22.6.2014 17:05:54
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 17:01:02
Ndatel na entou :-) - Profil | Ne 22.6.2014 16:58:49
NDenny - Profil | Ne 22.6.2014 16:58:07
Ja ale chapu,ze je to o jine culture a v podstate proti konzumaci psiho masa nic nemam,jen to usmrceni,to by me opravdu strasne vadilo. :-(
NGrasel - Profil | Ne 22.6.2014 16:44:56
Nondraslo - Profil | Ne 22.6.2014 16:31:38
Jen pro upřesnění - ve Vietnamu psy opravdu jedí poměrně běžně, ačkoliv to dělají podle speciálních pravidel - v první polovině lunárních měsíců, o svátcích či v době těhotenství je psí maso tabu. Zajímavé je, že někteří vietnamští křesťané jedí psí maso na Vánoce jako alternativu k našemu kaprovi či americkému krocanovi.
Sám na konzumaci psího masa nevidím nic ostudného - v Indii se nejí krávy, v arabském světě prasata, jinde zase třeba koně... Pokud někdo nejí maso, tak jeho výtky chápu. Pokud ale jíte maso běžně, ale konzumace psů je pro vás barbarská, tak je to trochu pokrytecké. Vesnická zabíjačka nebo průmyslová porážka jsou pořádně kruté věci. Porážku psa jsem ve VN viděl několikrát, a vždycky psovi jen přeřízli krkovici a nechali ho vykrvácet, žádné paření tlapek ve vařící vodě za živa. Pravda, mohli by používat jateční pistoli, ale zase o tolik horší než u nás to není...
Jedl jsem tam leccos - psa, hada, kočku, kobylky, cvrčky, krysu, červy... a všechno bylo víceméně chutné. Obava, že vám naservírují místo kuřete kočku nebo místo vepřového psa, je trochu naivní, protože psí a kočičí maso je ve Vietnamu o dost dražší než kuřecí a vepřové maso, takže by taková záměna šla proti ekonomické logice...
NMAXXSKATER - Profil | Út 17.6.2014 2:59:43
NMAXXSKATER - Profil | Út 17.6.2014 2:59:10
Nxvasikp - Profil | Út 17.6.2014 2:48:01
Nxvasikp - Profil | Út 17.6.2014 2:28:08
NMAXXSKATER - Profil | Út 17.6.2014 2:27:02
NMAXXSKATER - Profil | Út 17.6.2014 2:26:06
NMAXXSKATER - Profil | Út 17.6.2014 2:25:16
NTEZAR - Profil | Út 17.6.2014 2:23:47
Nxvasikp - Profil | Út 17.6.2014 2:23:05
Nhadohlavec - Profil | Út 17.6.2014 2:21:24
Kde to žije - všechna témata
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
17:29NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 45
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











