MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kde jsou slunky?

Dříve jsem chytával slunky v neskutečném množství, ale poslední dobou je nemůžu chytit nikde, ani na mých tutových místech. Nepočítám pár kousků za dvě hodiny. A kde berete nástražní rybičky? Kupujete je, nebo si je chytáte sami?

Autor diskuse: Pepík
Zařazeno do: dravci - nástrahy, návnady, 3.12.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N JiříH - ® Pá 3.12.2004 23:27:10
Na pražských chovňácích bylo kdysi slunek nepočítaně. Ale co se rozmohla střevlička východní, tak nejsou. Střevle je zdecimovaly.
N Kato Pá 3.12.2004 17:53:41
Tak já mám zase poslední dobou problém chytit okouna. Dřív jsem je chytal v hojném počtu a teď o ně nemůžu zavadit. Celkově je ale o ně nouze, když se tak ptám. Rybky jsem si lovil sám v malém potůčku, ale teď jen vláčím s umělinou.
N Šuli - ® Pá 3.12.2004 8:22:58
Chytám slunky v jámě kde se schromažďuje zkondenzovaná voda z parovodu,celoročně je tam voda teplá plná řas a slunkám se tam daří dobře.
N mirmen - ® Pá 3.12.2004 0:46:02
Slunky jsem chytával na dost mělkých,výhřevných rybnících ( do 2 metrů hloubky), jejichž voda byla poměrně nečistá, bohatá na dusičnany a dusitany ( znečištění hlavně ze zemědělské činnosti,případně komunálními odpady). Ve vodě bylo hodně řas , sinic, mikroorganizmů živočišného původu. Často se na ponoření čeřínku dalo nalovit i několik desítek kusů ( čeřínkoval jsem na chovném !). Po výlovech zůstávaly v loužích na dně desítky tisíc slunek odsouzených k leknutí. Mimochodem - na těchže vodách se dobře dařilo i při odchovech línů,kaprů. V případě odchovu candátů nebo duháků zbylo slunek podstatně méně :-)
Rybičky převážně chytám na plavajdu, jen ve dnech časové tísně z donucení pár karásků koupím.
N Tomáš - ® Pá 3.12.2004 0:24:16
Kde jsou slunky, to nevím. Rybičky na dravce si chytám sám. mám své místa, kde se dají nachytat hrouzci, plotičky, perlínci, malí karásci, popřípadě okouni, nebo ježdíci. A to buď do čeřenu, nebo na bič. Z nakupování nástražních rybek jsem vyléčený od té doby, co jsem mezi zakoupenými rybkami doma našel malé boleny, proudníky nebo i tlouště. A to jsem tenkrát nakoupil 2 - 3 x ve specializované rybářské prodejně. Děkuji, ale nerad bych přišel o papíry.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | nástrahy, návnady ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Executive 215cm Sleeping Bag 2 in 1

Za 4.499
Kvalitní a prostorný spací pytel určený pro celoroční používání. Díky extrémně teplé odepínací vnitřní vložce je tento spací pytel určen i pro použití v extrémních zimních podmínkách. Díky odepínací vnitří vložce je vhodný i pro teplé letní noci.

akce, rybareniSada hlásičů Carp Spirit CSC 3+1

Za 1.681
AKCE! Obsah sady: 3× hlásič CSC 3 + 1× přijímač CSC R + 1× praktický kufřík s výplní

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...