- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ryby jsou, či nejsou???
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMartin M. - Profil | Pá 3.12.2004 12:52:57
NXAXAP - Profil | Pá 3.12.2004 10:44:26
NXAXAP - Profil | Pá 3.12.2004 10:37:27
NPavel | Čt 2.12.2004 15:59:23
NXAXAP - Profil | Čt 2.12.2004 11:16:39
Nosprey - Profil | St 1.12.2004 17:27:07
Jako člověk, který se několik let pokoušel starat o to, aby druzí měli za pár šupů co chytat, mám k tvým návrhům i špetku sympatií. Ale vody, kde chytám, nejsou nic o co se bude někdo rvát, jen aby to mohl spravovat a osazovat. Pokoušel jsem se to spočítat a vychází mi cena povolenky na náš 25 ha povodněmi věčně vyplavovaný revír bez trofejních ryb asi na 2000,- Kč. Vem si, že pro ten revír bude třeba minimálně 1 pracovní síla na celý úvazek a její roční plat bude (i s odvody) asi jako celý dnešní rozpočet naší MO (cca 150 000 Kč).Pak si budu muset koupit povolenky i na další revíry v okolí.
Dnes přijdu na schůzi a když něco opravdu chci, bude se o tom muset hlasovat a mám teoretickou šanci, že ten názor třeba projde. Na soukromém revíru budu muset ukecávat lidi, aby tam tomu člověku nejezdili, on nevydělával a z tohoto titulu se začal zajímat o naše požadavky. Anebo budu jezdit někam o 100 km dál.
Dál už licitovat nebudu, připadáš mi jako chytrý chlap a diskutuješ bez urážek. Cením si toho. Ale já to prostě vidím jinak a jsem na hrajiho straně, což jsem nikdy netajil. Zdar.
NXAXAP - Profil | St 1.12.2004 11:35:13
Nhraji - Profil | St 1.12.2004 11:30:46
NXAXAP - Profil | St 1.12.2004 11:05:55
NXAXAP - Profil | St 1.12.2004 10:44:29
- nu coz, lihni mame dost, tak nevadi, ze jsme o jednu prisli
- nebo: tak ty jihomoravaky nechame orat na svem, kdyz to chteji
V obou pripadech me svaz okradl o penize, ktere jsem mu zaplatil, protoze se nemuzu na zaklade spatne zkusenosti svobodne rozhodnout, ze uz nebudu chytat na svazovem, ale pujdu jinam. V ramci CR totiz takovy vyber dostupny neni.
Nhraji - Profil | Út 30.11.2004 21:32:35
NKato | Út 30.11.2004 21:15:52
NTomas - Profil | Po 29.11.2004 22:31:33
Nhraji - Profil | Po 29.11.2004 21:27:13
Rozbít svaz se dá lehce, ale vytvořit něco co bude fungovat, to není tak lehké. Paradoxně, mě by bylo jedno i kdyby stála povolenka 10 000,- kč, já bych si ji koupil, ale množstvím peněz se svaz na lepší nezmění.
Nosprey - Profil | Po 29.11.2004 14:27:28
Se současným stavem sportovního rybářství v ČR vůbec nejsem spokojen, ale prostá destrukce svazových struktur přinese jen bordel.
Byl bys té dobroty a nastínil nám, prohnilým strukturám, jak by sis to představoval?
Pavel: Práce na vlastních odchovných zařízeních dovoluje s přijatelnými náklady vyrobit podstatně zajímavější násady než jsou na trhu k dispozici. Používáme obě metody, můžu srovnávat.
NXAXAP - Profil | Po 29.11.2004 13:16:43
a to, ze se podilis na soucasnem zalostnem stavu tim, ze podporujes setrvani umeleho, neekonomickeho systemu, nevyvratis
Nhraji - Profil | Po 29.11.2004 10:28:31
Nechci tě urazit ani naštvat, prostě ti jen sděluji svůj názor.
Nhraji - Profil | Po 29.11.2004 10:25:34
Nhraji - Profil | Po 29.11.2004 10:13:24
Co se týče vysazování druhů ryb, které jsou chráněny zákonem, je to problematické, protože takové ryby nikdo nemá v dekretu na revír a nakládat s nimi, tedy lovit je za účelem získání chovného materiálu, chovat je a vysazovat je díky zákonu na jejich ochranu velmi složité. Koneckonců napsal ti to už VénaS.
NVéna S. - Profil | Po 29.11.2004 9:25:57
NKato | Pá 26.11.2004 20:39:59
NMartin M. - Profil | Pá 26.11.2004 17:45:43
Ze soukromnik nema nasadu je podle mne otazkou poptavky po tomto druhu, jinak bychom nasli velkou diru na trhu a to si myslim neni dost dobre mozne. Pokud budou MO ochotny nakoupit trirocka podoustve za cenu 200kc/kg, nemel by byt problem dojet treba na Slovensko (?) a nakoupit je tam.
NXAXAP - Profil | Pá 26.11.2004 10:24:43
NPavel | Pá 26.11.2004 10:05:34
Jistý Petr zde hovořil o tom, že se kapři sami v řekách reprodukují, proč tedy nemají stejný statut jako např. okoun? Netvrďte mě, že zato může zarybňovací plán a chuť rybářů je lovit.
Mohl bych uvést příměr k matce, která ví, co je pro její dítě dobré. Nedá mu jen sladkosti, co by chtělo , ale nacpe ho i zeleninkou a mlíčkem.
NPavel | Pá 26.11.2004 9:28:18
Pokud to není tajemství, můžeš mě prosím tě sdělit, jaké reofilní, či jiné původní ryby a v jakých velikostech vysazujete do vašich proudných vod? V našem regionu se vysazuje pouze omezeně tloušť , v jednom revíru pár lipanů ročka, ale pro jistotu to hospodář vylepší štikou, která je do roka vyplení.
osprey: nechci nikterak zlehčovat práci rybářů, kteří, tak jako dříve, pěstují násadu (kapra). Dnes bohužel vše funguje v (ČRS) jinak. Počty násad prapodivně určuje zarybňovací plán a počty vysazených ryb jsou konstantní. (Občas se ná nějaké % nad plán) Je ale úplně jedno, jestli ty ryby vyprodukuješ relativně draze sám, nebo je nakoupíš v sortimentu, jakém je potřeba.
Nhraji - Profil | Pá 26.11.2004 9:16:02
A teď to nejdůležitější: to že je na ceníku uvedena ryba (např. štika 10-20 cm) ještě neznamená, že bude taky v nabídce v dostatečném množství, neboli když bude v ceníku uvedena štika, neznamená to, že bude i k dispozici na trhu. Znám způsob, jak se připravují ceníky a taky znám možnosti produkce ryb. A chtěl bych se dožít toho, že se obrátím na chovatele ryb a třeba i soukromého a objednám u něj tříročka podoustve a on mi ho skutečně dodá.
Chápu, že ti jde o dobrou věc a že je potřeba dravce obecně posílit, mimochodem nejsme v MRS tak úplně hloupí a již na sjezdu se přijalo usnesení, že se ukládá v roce 2005 posílit vysazování dravců, ovšem nikoliv na úkor druhové pestrosti rybí obsádky.
Nrybomil | Pá 26.11.2004 8:09:39
Občas se tady na Vysočině objeví nabídka štik 0,5- 1,5kg za cenu 130,- až 170,-Kč/ kg, počty kusů asi nebudou víc jak několik desítek. Zjara byly v Humpolci štiky kolem 1 kg za 130,-.
NMartin M. - Profil | Čt 25.11.2004 19:06:27
Nbrach - Profil | Čt 25.11.2004 17:19:11
Štika: 10 - 20 cm 6,-- Kč/ks
rychlená 4 cm 1,20 Kč/ks
NMartin M. - Profil | Čt 25.11.2004 17:15:47
Revir, kde je prirozenou cestou ustaleny pocet stik, neznam.
Nosprey - Profil | Čt 25.11.2004 16:03:35
Ale v řece je ta násada vidět. Dál už taky končím.
Nhraji - Profil | Čt 25.11.2004 10:13:59
Tady se nejedná o debatu na téma rentabilita, ale chov štik. Proč největší producenti a chovatelé štik nabízejí štiku jako odkrmený plůdek? Protože nemají na chov starších ročníků dost plochy vody. A je stará ověřená pravda, že každá voda snese jen určitý počet štik a ten počet se vždy ustálí, ať nasazuješ jak nasazuješ. Když tu vodu přesadíš štikou, dodáváš krmení těm starším a větším. Máš pravdu nemá cenu dál diskutovat, už nebudu.
NMartin M. - Profil | Čt 25.11.2004 8:59:41
NBacil | Čt 25.11.2004 8:28:58
Nhraji - Profil | Čt 25.11.2004 7:43:46
Nevím o žádném soukromníkovi ani MO, která by se věnovala chovu okouna. Máme na revíruspíš potíž s velkým počtem okounů.
NJiří Roškot | Čt 25.11.2004 2:16:26
NMartin M. - Profil | St 24.11.2004 19:16:24
Ale i kdyby se ty stiky vysazovaly jako pludek, tak pocetnost v radech tisicu je zcela zanedbatelna. To uz je vic poteru, kdyz se vytre jeden parek stik prirozene. (behem dlouheho zivota 2 stik, kdy se mnohokrat vytrou, se z jejich jiker vseho vsudy dospelosti doziji v prumeru zase jen 2 stiky)
K okounum - nevim, kdo nadefinoval, ktera ryba je reofilni nebo neni. Mozna ani zcela nechapu smysl toho slova, ale okoun je okoun ricni a v rekach MRS nejsou okouni skoro vubec.
Nbrach - Profil | St 24.11.2004 18:21:08
Řeka máme pstruhovku, takže do ní jaksi okouna nedáváme (on už tam stejně je).A tzv. bílou klidně (hlavně droboť) rozvezeme po chovných potocích, protože pak vysazení pstruzi rapidně zvyšují svoji váhu.
Nosprey - Profil | St 24.11.2004 17:26:32
Napřed k vysazování - nevím, kdo si myslíš, že to dělá, ale u nás jsou to ti členové, kterým ještě není všechno jedno a jsou ochotni něco dělat. Nic si do udírny neberou. Za výlov maximálně dostanou lovící kapra. Když se táhnu servaný a špinavý z výlovu domů a vidím jak se místní dědulové slézají k řece, mám chuť se na to vykašlat.
K okounovi. Představ si, že lovíme dvouhektarový rybník. Je nás tam půlka počtu co před pěti lety. Samozřejmě je tam i okoun a bílá ryba. Jenže kádě máme tři na kapra a jednu na dravce, okoun a bílá ryba jsou jaksi navíc. Když jim vydupu káď navíc (a vyslechnu si připomínky typu, abych se z těch bělic ne...) tak je tu otázka dopravy - buď se to na autě nasype mezi kapry anebo ukecám někoho a běháme s vanami pěšky k řece. Přitom tyhle ryby nevydrží ani třetinu toho co kapr.
Jinými slovy - průběh výlovů, doprava, zájem lovících, zájem členské základny - vše se točí kolem kapra a dravce. Kolikrát jsem koukal, jak boleni, bílá ryba, okoun kapou v kádi, protože se čeká, až se rybník doloví a všichni kapři budou na autě. Takže většinou hodíme okouna a BR do sousedního rybníka jako potravní základnu pro štiky. Ztráty nejsou, ale do revíru se ta ryba nedostane.
Jestli chceš něco udělat pro vysazování okouna, zajeď na výlov velkého rybníka, načapíkuj několik set okouních ročků a rozvez je po řece. Já to párkrát udělal, ale jen s kýblem (= 50 - 100 ks), protože jsem přírodní týpek, který žije bez auta a jezdí na kole.
NNoe | St 24.11.2004 17:04:39
Jinak s tím vysazovaním ryb je to v té naší zemičce, trochu na nic :o( Jen jestli je nechodí ty co je vysazují sázet do udírny :o))
Nosprey - Profil | St 24.11.2004 16:48:36
Rozpor dnešní doby je v tom, že každý chce něco - někdo co nejvíc chytat, někdo kapra a znovu kapra, další lacinou povolenku, a tak dále, ale je nás moc, pracovat nechce skoro nikdo, platit málokdo a všichni si myslí, že ryby vysazují nějací oni.
Hraji: Drž se, smekám před vaší MO, kde věci jak se zdá vcelku fungují, zatímco v té naší v příštích volbách zřejmě ani nesestavíme výbor.
Nhraji - Profil | St 24.11.2004 10:07:23
Pokud vím, tak okoun se množí sám a možná až moc, takže se určitě nevysazuje. Co se týče štiky, vysazuje se ve velikosti odkrmený plůdek, takže se určitě nemůže hovořit o tunách, spíš o tisících kusech. Proč to tak je, jsem už vysvětloval.
NPike | St 24.11.2004 8:24:23
NMartin M. - Profil | St 24.11.2004 8:20:32
Nhraji - Profil | St 24.11.2004 8:10:27
Nzubáč | St 24.11.2004 7:47:21
NPavel | St 24.11.2004 0:49:25
NPavel | St 24.11.2004 0:21:58
NPavel | Út 23.11.2004 23:35:39
Jirka: Ty jsi evidentně černoprdelník s vazbou na MRK, který nechce problémy, které nás přesahují mimo vody. Dík za to.
NTomas - Profil | Út 23.11.2004 22:23:19
NKato | Út 23.11.2004 22:10:52
NJiří Roškot | Út 23.11.2004 20:44:16
NKato | Út 23.11.2004 20:04:35
Nlegenda | Út 23.11.2004 18:16:42
NMartin M. - Profil | Út 23.11.2004 18:13:58
NNoe | Út 23.11.2004 18:08:43
NMartin M. - Profil | Út 23.11.2004 18:03:37
NNoe | Út 23.11.2004 17:46:42
Jinak ryb je, ale jde o to jakych, nektere jsou na prahu vymreni, uhor, lin,..
Kde to žije - všechna témata
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












