MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kde hledat na podzim ryby?

Plavačkáři, hledám radu. Kde hledat v pozdním podzimu ryby na menší přehradě s hloubkou max 10m? Celou sezónu jsem úspěšně chytal na straně s mírným klesáním břehu. Chytával jsem na odhoz s anglánem asi 30m od břehu v hloubce 4,5m. Prut jsem nestíhal obsluhovat. Chytával jsem cejny, kapry, amury. Od října ubývalo záběrů, začal jsem chytat na asi 45metrech od břehu v 6 metrech. Moc mi to nepomohlo. Zkoušel jsem přejít na jiné místo, kde se břeh prudce svažoval. Tam byla ve 20metrech od břehu hloubka 7m Kromě plotic a pár cejnů jsem o větší rybu od října nezavadil. Kdepak Ti kapříci asi jsou? Poradíte?

Autor diskuse: Czepino
Zařazeno do: plavaná - techniky lovu, 13.11.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Jiří - ® Čt 18.11.2004 5:45:01
Pokud kapříky najdeš tak máš vyhráno.3-5 mm kousek uslintanýno rohlíku aby se nezvětšoval příliš objem nástrahy nebo kousíček oplatku to vyřeší.V žádném případě kostňáky ty už se ve studené vodě nehýbou.Zatím kapříci berou i po prvním sněhu a dokonce jsem ani nezjemnil zatím chytám v proudu na Byron Wrapp a daří se.
N Ivan Po 15.11.2004 15:27:11
Pavel: Ve starších knihách se dokonce píše, že kapři v zimě nepřijímají potravu.
Možná je to teplotou vody. Nevím jak na rybníkách, když jsou zamrzlé, u dna může být teplota cca 1°C. V přehradě v hloubce 10m a níž jsou díky anomálii vody 4°C.
N Pavel So 13.11.2004 19:13:02
Fery: Na echolotu samozřejmě vidíš jenom velikost ryb a jejich počet, druh nepoznáš. Hejno které jsem loni v zimě sledoval nebyli jenom kapři. Byli tam menší i větší ryby, kapři, cejni, plotice. Když jsem nasadil menší háček, tak mi brali i cejni, plotice a to může odradit větší kapry. Protože se specializuji na kapry, musel jsem dát větší háčky, vůbec jsem nepřikrmoval. Během zimy jsem vytáhnul nejednoho pěkného kapra, takže už nevěřím tomu, jak se v některých knihách píše, že se v zimě kapr nedá ulovit.
N Fery So 13.11.2004 16:00:57
Pavel-jak na echolotu poznáš že se jedná zrovna o kapry?
N Pavel So 13.11.2004 10:49:21
Kapři se s ochlazením vody stahují do větších hloubek a za potravou již neprojíždějí velké vzálenosti. Nejdůležitější je, že se už nekrmí celý den, ale např. jenom jednou denně a to krátce, takže to může trvat třeba jednu hodinu. Pokud vystihneš místo a přesný čas, tak máš vyhráno. Na přehradě může být trochu problém, že toto místo nemusí být v dosahu břehu. Ten čas je také na každém revíru jiný a někde to může být klidně i v noci, takže máš potom smůlu. Loni jsem takto chytal s úspěchem kapry při teplotě vzduchu kolem 0 C a brali pokaždé v tu samou hodinu, byli přesní jako hodinky. Místo jsem měl vytypované echolotem a používal jsem loď, takže jsem o kaprech věděl a jenom jsem se je snažil přemluvit k záběru. Docela jsem se u toho vyvztekal, protože kapři jsou v zimě hodně vybíraví, co se tyče druhu a velikosti nástrahy. Mnohdy jsem jenom na echolotu pozoroval jak se mi pod lodí prohání velké kusy ale háčku si ani nevšimli. Chce to hodně trpělivosti.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | techniky lovu ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMultiplikátor Shimano Dendou-Maru 4000 Plays

Shimano Dendou-Maru 4000 PLAYS - elektrický 12 V multiplikátor, mimořádně bezpečný, dokáže navíjet silou 48 kg/cm (467 N). Lze s ním manipulovat od nulového, po maximální výkon, LCD display zobrazuje veškeré potřebné údaje, jako jsou volby programových modulů, zaznamená šňůru mimo cívku, výkon atd.

akce, rybareniVÝPRODEJ Čelovek za bezkonkurenční ceny !

Velký výprodej čelovek se slevou až 35% !

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6