- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak často potkáváte porybné?
Tak jsem se díval na docházku k vodě a za těch X docházek v tomhle roce "jen 1" kontrola od porybného. Co Vy?
Autor diskuse: Kato - , 2.11.2004 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMiloš_diakritický | Út 2.11.2004 15:10:00
No tak to je gól - jak tak tady čtu, tak ČRS vynalezl asi invisible RS !!!!!
NPavel | Út 2.11.2004 15:05:37
Protože chodím k vodě zásadně s jedním prutem a malým chlebníkem, tak za 30 let rybařiny 2x a to v prvních letech. Z toho vyplývá jasná účelovost RS. Nejsem odborníkem na RS, ale nyní by RS po změně zákona měla být na úrovni. Nechtěl bych být v roli RS která by mě chtěla buzerovat bez příčiny. Jako veřejný činitel by na to měl dojet.
Nboyscout - Profil | Út 2.11.2004 14:56:12
Roach>dle mých informací naopak dostane od svazu podstatně víc peněz a lidí, takže ještě určitě neskončil :-))
NRoach - Profil | Út 2.11.2004 14:28:43
Standa Skácel: někdo mi říkal, že už skončil, protože fyzicky někoho napadl
NStanda Skácel | Út 2.11.2004 14:22:28
Jo s Renem mám taky bohatý zkušenosti. Loni nás náháněl u Strachotína za lov nonstop, ráno jsem to vyprávěl sousedům ,kteří právě dorazili , aby v noci to stočili, řekli ,že na to mají gryf a daší den balili - všichni bez papírů. RENO umí !!!
NOtto - Profil | Út 2.11.2004 14:22:23
Skoro vůbec, pokud nepočítám RS mezi mýma kamarádama, co spolu chodíme chytat.
NRoach - Profil | Út 2.11.2004 14:11:16
Tento rok mám asi tři kontroly, nejdrsnější kontrola ale byla minulý rok od slavného zabijáka rybářů - Reno Rejnse
Nstrejka - Profil | Út 2.11.2004 14:02:46
tak jednou rocne, nekontroluje, pouze zapisuje, plni si...
NRecon - Profil | Út 2.11.2004 12:23:44
Je fakt, že chytám poměrně krátce, ale s RS jsem zatím neměl tu čest. Vlastně jo, taky v Sedlčanech na retenčce. Tam ale kontrola proběhla tak bleskově, že si na ní skoro ani nepamatuju :-), přišel, zamumlal pozdrav, zapsal se a pokračoval u kámoše vedle. A takhle si dal kolečko okolo celý nádrže. Pohodička, to se to kontroluje. Jinak souhlas s tím, že pokud chytám na místech „civilizací nedotčených“, v těžce přístupným terénu a za jakýhokoliv počasí, je setkání s RS asi utopií..
Nboyscout - Profil | Út 2.11.2004 12:19:01
No letos už jsem jich pár potkal, naposled včera večer v hospodě na pivosrazu MRK-u ...a po 3 pivu jsem se mu přiznal k hrozným prasárnám, které jsem ještě před 10 lety dělal (masařina)....Protože už je to promlčené a ani jsem sebou neměl povolenku a navíc jsem svých činů litoval , tak mě pouze napomenul a o papíry jsem nepřišel :-)))
Nrybomil | Út 2.11.2004 11:35:14
Taky tak 1x ročně, letos ještě ne, podle místa lovu. Na Sedlčanský retenčce klidně i 3 kontroly za 4 hod. Ovšem to podle mne i jiných není RS , ale parta blbů, vysloužilých a zkrachovalých polišů. Na Vranově 2002 kontrola 3x denně, místní samo nekontrolovali,ikdyž museli vědět, že chytají přesčas, berou ryby nad denní limit.
Jinak přesně jako Osprey, taky jsem byl RS a taky toho nechal, bo nemíním ze sebe dělat blbce, když můžu v poho chytat.
Jinak přesně jako Osprey, taky jsem byl RS a taky toho nechal, bo nemíním ze sebe dělat blbce, když můžu v poho chytat.
Npepe - Profil | Út 2.11.2004 11:28:17
Letos 2X, před tím několik let ne. V průměru za 15 let zpátky tak 1-2x ročně. To je dost málo. Ale já dodržuji vše, takže s tím nemám problém. Pouze mám zakořeněnej takovej pocit, že kontrola = možný problém. Letos jsem narazil na docela rozumnýho porybnýho, (Hluboká-Zámostí) protože jsem měl zapsanýho kapra ale spletl jsem se v zápise o měsíc. Když ale viděl, že mám zapsány docházky k vodě -bez úlovku i na dny před , v minulém měsíci -( př : 29.9, 30.9 a potom najednou 5.9 a mělo být 5.10, ) a bylo jasné, že jsem se jenom upsal, pouze mě na to upozornil. Kdybych narazil na nějakého blba, asi by to byl problém. Takže díky němu jsem se po dlouhej době zbavil pocitu, že porybnej je jenom buzerant, kterej mě chce na něčem nachytat.
Nosprey - Profil | Út 2.11.2004 11:15:44
Když nebudu chtít, nepotkám žádného porybného. To je konstatování, jsou místa, kde si tím jsem stoprocentně jist. Protože se ale nemám čeho bát, chytám i na místech, kde se občas nějaká kontrola koná a tak jednou za rok jsem nucen předložit doklady ke kontrole. Kdysi jsem byl v RS sám, ale vzdal jsem to, protože se chodím k vodě uklidnit.
Ndrda - Profil | Út 2.11.2004 10:40:29
Jak tak pročítám příspěvky-je to bída, je to bída, je to bída. Vypadá to, že porybní
vymírají nejen po meči, ale i po přeslici. Já jsem byl letos na rybách cca 80x na
různých revírech po celé ČR a jen jednou jsem byl kontrolován. Veškeré úpravy
v RŘ nejsou k ničemu, pakliže nebude důsledně kontrolováno jejich dodržování.
Martin: v tom ti fandím (když už jsi ty "rybáře"nenahlásil)
Pavouk: jestli mě bude porybný kontrolovat každou návštěvu 2x a se mnou všechny ostatní rybáře, tak to za buzeraci nepovažuji.
vymírají nejen po meči, ale i po přeslici. Já jsem byl letos na rybách cca 80x na
různých revírech po celé ČR a jen jednou jsem byl kontrolován. Veškeré úpravy
v RŘ nejsou k ničemu, pakliže nebude důsledně kontrolováno jejich dodržování.
Martin: v tom ti fandím (když už jsi ty "rybáře"nenahlásil)
Pavouk: jestli mě bude porybný kontrolovat každou návštěvu 2x a se mnou všechny ostatní rybáře, tak to za buzeraci nepovažuji.
NThomas - Profil | Út 2.11.2004 10:29:26
Chytám desátým rokem a za tu dobu mě RS kontrolovala maximálně 5x!! Myslím že jejich činnost je dost slabá!! Jsem v organizaci Rakovník. Většinu RS co znám od vidění nebo z vlastní zkušenosti tak jsou to také většinou členové výboru nebo jak se to nazývá a všichni se podle mne starají pouze o ten jejich zhruba 6ti hektarový rybník na který ještě musíte mít zvláštní povolenku nestačí středočeská!! Tam si cpou ryby horem dolem a to samé platí i o kontrole dodržování pravidel a zákona. Na zbytek z vysoka kašlou. Bych blil,sory!
Npupak | Út 2.11.2004 10:13:16
letos asi 5x, loni taktez a dal si to nepamatuju, ale bude to obdobne . . .
NMartin | Út 2.11.2004 9:57:47
Za posledních 15 let jsem byl kontrolován pouze 3x a to z toho 2x minulý týden. Dříve mě nekontrolovali, proto že v úseku kam jsem chodil vykonával RS můj taťka a tak jsem byl pod kontrolou vlastně pořád :))). Začínám ale pomalu uvažovat o tom, že bych pokud to půjde se stal RS, protože to co vidím poslední dobou na jednom revíru, tak bych tam musel min. půlce rybářů zabavit povolenku.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












