Ohníčky a ohně .

Začíná se ochlazovat a je nutno se ohřát. Myslíte si, že malý ohýnek z naplaveného dříví a křoví je pro přírodu pohromou? Nemám na mysli lámání větví, či dokonce řezání porostů s motorovou pilou (i toho jsem byl letos na Těrlicku svědkem).
Autor diskuse: vokl - , 3.10.2004 všeobecné - ostatní

NCarlos | St 6.10.2004 1:05:45

dudu : došly mi příspěvky, napsal jsem Ti na mail, že jsem grelky v prodejně VIPA v Praze 9 www.vipa-sro.cz

    Ndudu | Út 5.10.2004 22:00:36

    Carlos: díky za info jsem spíš u Brna,ale v jaké prodejně konkrétně, já když si něco usmyslím tak to musím mít co nejdřív a cena až tak nehraje roli.

      NCarlos | Út 5.10.2004 21:54:46

      dudu : není problém sehnat ten typ, co vyfotil Radek Ch. níže ale podle mne je to drahý - v Praze 220,- Kč. Známej si to přivez z Ruska asi za 50,- Kč.

        Ndudu | Út 5.10.2004 21:34:33

        Já chcu GRELKU , prosím , prosím , nevíte někdo kde se to dá konkrétně sehnat. Nikde sem nic podobnýho nenašel a nikdo o tom nelyšel. Díky

          NRecon - Profil | Út 5.10.2004 8:07:42

          Taky používám benzínový kamínka, 100% bezpečný, jednoduchý, levný, funkční a v rámci možností nejúčinnější co znám. X krát ověřeno v podmínkách zimního táboření. V porovnání s chemickými ohřívači je výkon i výdrž nesrovnatelně vyšší. Neznám přesné cenové relace v současnosti, ale odhaduji to tak do 300,- Kč. Běžně k mání v armyshopech, mysliveckých a většinou asi i rybářských potřebách.

            Nsiro | Út 5.10.2004 6:46:26

            Třeba chytačky na orlasu s Piškotem,nebo některé akce na Labi si bez ohýnku představit nedokáži.Jedeme-li jen ve dvou tak jsme líní oheň rozdělávat a děláme jej jen na větších akcích.
            Pz:věř tomu že na Orlasu se běžně topí parezama co byly pod vodou tak 30-40let a hořej i bez pneumatiky.Nechápu proč by nemělo naplavené dřevo hořet?

              NCarlos | Po 4.10.2004 23:04:04

              Jen jestli to soudruzi z SSSR nevyráběli z hlediska bezpečnosti taky pod heslem "nas mnogo" ?

                Nhraji - Profil | Po 4.10.2004 20:27:03

                miki: alespoň víš, kam máš umístit svoji grelku, protože to je skutečně pravda.

                  Nmiki | Po 4.10.2004 17:54:20

                  hraji- RadekCH: Pánové mnohokrát děkuji za vysvětlení. Tohle přesně to, co mám doma-i s plstěným obalem- a přiznám se, že už jsem to chtěl vyhodit. Nyní jste mi ale otevřeli oči a v zimě to vyzkouším. Ještě jednou díky!!!
                  PS: michové v Tibetu, aby mohli několik hodin meditovat v chladných chodbách kláštera, si nahřívali kameny v ohni, které si, obalené v látce, přikládali na břicho, kde je centrální bod "Hara", ze kterého se rozlévá teplo do celého těla. Podle potřeby pak kámen postupně vybalovali-jak klesala jeho teplota. Tohle naní kec, to je fakt.

                    Nhraji - Profil | Po 4.10.2004 16:07:24

                    Standas: jsem tu a bez úrazů, je to tisíckrát ověřené v ruských zimách a samozřejmě i u nás, v obchodě to určitě budou mít, jen je třeba zapátrat, já mám originály ještě ze SSSR. Rusové to dodávají přílmo s látkovým pytlíkem, do kterého to zasuneš a šup do kapsy. Když to jednou vyzkoušíš, nebudeš chtít v zimě bez této maličkosti lovit.

                      Nšeptal - Profil | Po 4.10.2004 15:20:13

                      Standas: Je to úplně v pohodě. Klidně jsem to měl přez noc i ve spacáku. Jen jsem ráno trochu "voněl". Ale je nutný na tom mít nějaký obal, aby to jen hřálo a nepálilo.

                        NRadek Ch. | Po 4.10.2004 15:04:44

                        pepe - nebo alespoň být blízko vody :-))

                          NRadek Ch. | Po 4.10.2004 15:03:40

                          Standas - je nebezpečné zapalovat cigáro benzínovým zapalovačem ? Neboj, je to OK. Já to koupil v ryb prodejně tady u nás ( Krnov ), ale myslím, že to bude i u vás ( nebo tam, kde se prodávají vojenské věci - maskáče apod. ) A Fakt to hřeje dobře a dlouho. Teď na podzim ( v létě to nepoužívám :-)) ) když to ráno zapnu, tak po příchodu domů je to ještě horké

                            Npepe - Profil | Po 4.10.2004 15:03:10

                            Benzínové ohřívače do kapsy používají běžně myslivci. Prej snad už i wermacht za II. světové války. Zkus potřeby pro táborníky, pro pobyt vpřírodě, lovecké potřeby.

                            Jinak se k tomu doporučuje nehořlavej oblek , co mají automobiloví závodnící pod kombinézou a na záda přenosnej hasící přístroj. Aby ses cítil bezpečně.

                              NStandas | Po 4.10.2004 14:54:53

                              Hraji, Radek Ch. Zní to zajímavě, ale jak je to bezpečné? Přece jenom je to ruský výmysl a je to benzín. Není to o hubu dát si to do kapsy? Dá se to někde vidět a případně koupit? Nejraději v Brně nebo okolí. Díky za odpovědi.

                              K otázce - Občas vyrazím na takový revír kde jsou již ohnište a kde se dá ohýnek bezpečne rozdělat. Ani ne tak kvůli zimě, ale spíše když vemu rodinu va výlet spojený s rybařením.

                                NRadek Ch. | Po 4.10.2004 14:13:24

                                To není žádný sprostý obrázem :-)) - je to pohled do útrob ohřívače - na vatu. Funguje to na pricipu bývalých benzínových zapalovačů. Po rozpálení to neudržíte v ruce a tak je dobré si na to pořídit pytlík, třeba z flanelu nebo něčeho podobného

                                  NRadek Ch. | Po 4.10.2004 14:10:47

                                  Po sundání té - já tomu říkám kovové punčošky...

                                    NRadek Ch. | Po 4.10.2004 14:10:01

                                    Po sundání vrchního dílu

                                      NRadek Ch. | Po 4.10.2004 14:08:53

                                      Celkový pohled na ohřívač

                                        NJirka K - Profil | Po 4.10.2004 9:31:18

                                        Myslim, že plošný zákaz rozdělávaní ohně stanoven není. Omezení platí v územích s různým stupněm ochrany (podle zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny) a v lesích (§ 20 zákona č. 289/1995 Sb. lesní zákon). Jinak budou často v praxi zákazy rozdělávání ohně (tak jako táboření) vyplývat z obecně závazné vyhlášky obce (§ 10 zákona o obcích). Oheň běžně dělám, už proto, že na podzimní a zimní lovy okounů často beru děti a zatim jsem neměl problém.