- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Aký silón použiť?
Ahojte,
Chcel by som sa spýtať aký priemer silónu mám zvoliť ak budem chytať ostriežov, pstruhov a náhodou nejakú malu šťuku?
Chcel by som sa spýtať aký priemer silónu mám zvoliť ak budem chytať ostriežov, pstruhov a náhodou nejakú malu šťuku?
Autor diskuse: Filip V. - Profil , 29.4.2014 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nmolca - Profil | Čt 1.5.2014 9:43:18
Dendy036 >> Podle mě ses trochu spletl, co jsem se díval tak nejmenší průměr dělají 0,22 což si myslím,že už je docela hodně nemyslíš.😉
NPaolomaldini - Profil | Čt 1.5.2014 0:39:09
Chytam od 0.14mm UL a stredni chytam 0.18mm. Zkus napriklad ASSO ULTRA ja jsem s nim velice spokojenej.
NPalusko - Profil | Čt 1.5.2014 0:34:40
Inak hrubku vlasca treba volit nie len podla cielovej ryby ale aj podla nastrahy. Ak zavesis na 0,14 nieco co ma cez 10g velmi lahko sa to da upalit pri nahadzovani a posledne metre toho vlasca budu extremne pretazovane pri hodoch a velmi rychlo deformovane. Na druhej strane na 0,14 som zdolal par ryb co mali cez 7 kilo.
NP.&.S. - Profil | St 30.4.2014 22:31:31
Filip V. - >> ten prút Esox Storm do 45g som vlastnil pred rokom, 45g - zdá sa to byť trochu moc ale tá vrhacia záťaž je v skutočnosti o čosi menšia ako ju výrobca uvádza, je to poznať pri nahadzovaní menších ako aj väčších nástrah. Ja by som na tvojom mieste zvolil priemer 0,18mm, to už by bola hranica, do tenších by som nešiel, no raz tomu možno prídem na chuť. Ak chytáš na viac zarastených vodách tak tam daj kľudne aj silnejší priemer. A značku poviem Esox Raptor Hi-tech. Je síce z tých lacnejších no sklamať nesklame.
Nafjee - Profil | St 30.4.2014 21:48:58
Ty voe, já fakt žasnu, jak se tu dokážete dohadovat o tom, jestli je lepší 0,12 ; 0,14 nebo raději 0,18 mm vlasec, aniž byste věděli, v jakých podmínkách, s jakým prutem a nástrahami ten druhý chytá :D
Nosprey - Profil | St 30.4.2014 21:48:50
Tak jsem si říkal, že sem napíšu nějaký ten osobní tip, ale přečetl jsem si níže psané a už zase běžím:-))
NRavachol - Profil | St 30.4.2014 21:35:54
Bachy >> jo,jsem tak nejak zaznamenal ze existuji i nastrahy mensi nez jednicka rotacka - ale reagoval jsem na autora debaty, kterej psal o jigu 1gram, rotacku jsem bral jako ilustraci. nech to bejt....proste mi prijde nesmysl(nevnucuju, nenadavam, muj nazor) trapit malou rybu dlouhym zdolavanim na ultratenkej vlasec. Neprijde mi konstruktivni unavovat tricitku okouna na desitce silonu nebo tricitku pstruha v proudu. ale chapu ze nekoho to bavi. Dtim bych to uzavrel - budem si kazdej chytat svoje, jo? :)))
Nmarmyš - Profil | St 30.4.2014 21:29:00
Ravachol >> mám letos přes 80 docházek,z toho s 0.10 asi 60 a neurvalo,ani nevymotalo cívku nic. Naposled dnes na Vranově na okounách. Nechci to rozebírat,kdo chce,ať si vezme silnější.
NBachy - Profil | St 30.4.2014 21:27:06
Ravachol >> neboj, ja jsem klidný jak želva. Ten hlavní důvod pro tenké vlasce je naprosto jednoduchý. Jsou rybáři jako ty, co za nejlehčí nástrahu na okouny a pstruhy považují jedničku rotačku a pak jsou tu rybáři jako já, co je pro ně ta samá jednička rotačka v podstatě zdaleka nejtěžší nástraha, jakou na tyhle ryby používají. A o tom to celé je.
NRavachol - Profil | St 30.4.2014 21:19:16
já jen čumím...nechápu že hned se hned každej naváží do ostatních kvůli pár desetinám milimetru vlasce :))) amatér, víš kulový atd...a v každý debatě na Mrku ten samej scénár..trochu tolerance by neškodilo, kazdej má jinej názor a je na autorovi debaty co si z toho vybere,,,vzdyd nejde o zivot ale o konicka....ach jo :ú
Nmarmyš - Profil | St 30.4.2014 21:14:12
Filip V. - >>Chodím s 0.10 a nemám problém. Klidně napiš do SZ,nehodlám se tady s nějakým "amatérem" dohadovat.
NStewik - Profil | St 30.4.2014 20:56:10
Filip V. - >> ahoj, ja som mal minulý rok 0,14 colmic X 5000, ale nebol som stým vlascom spokojný. potom na odporúčanie kamaráta som mal 0,14 CRYSTAL LINE a je to veľmi dobrý vlasec. Tento rok som skúsil opäť CRYSTAL LINE ale 0,16 a keď uvadím jig tak ho viem vyrovnať
NRavachol - Profil | St 30.4.2014 20:41:36
FRANK71 >> jo, je to na kazdym soudruhovi - jsem roky chytal pstruhy s 0,18 a nejak mi neprislo ze bych mel jakejkoliv handicap co se týče skore, komfortu chytání, spotreby vlasce či urvanejch nástrah oproti týpkům co chytali na menší kalibr - popravde spíš naopak. Ale chápu že to treba nekomu s 0,18 proste nejde :)
NFRANK71 - Profil | St 30.4.2014 20:37:30
Ravachol >> máš pravdu je to zbytečně slabý, možná pro závodníka.Taky bych začal nejméně na 0,16.
NRavachol - Profil | St 30.4.2014 20:34:07
Bachy >> bud v klidu a netahej mě do svejch hádek - čtrnáctky možná zmáklý máš, já zas osumnáctky - jestli máš nějakej rozumnej duvod proc je ta 0,14 vyhodnejsi nez 0,18 tak ho Filipovi napis a mě dej klid :)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
4:21NÚhoří sezona 2012 10519
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













