Aký silón použiť?

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať aký priemer silónu mám zvoliť ak budem chytať ostriežov, pstruhov a náhodou nejakú malu šťuku?
Autor diskuse: Filip V. - Profil , 29.4.2014 dravci - náčiní, doplňky

Ravachol - Profil | St 30.4.2014 20:18:19

Filip V. - >> 0,18 nic neposeres - je to dost na 70cm stiku, budes tam mit silovy rezervy kdyz zahacis nastrahu a futr ti to bude krasne litat i s rotackou č.1. Zas neni nezbytne nutny propadnout uctivani co nejtensich vlascu za kazdou cenu. Pri privlaci pocitej s tim ze se ti to trochu odre o sutry a klacky a po pár náhozech ti odrena 0,14 udrzi fakt kulovy :)

    Bachy - Profil | St 30.4.2014 20:11:26

    Filip V. - >> 0,14mm nebo častěji měněnou dobrou dvanáctku.

      hraji - Profil | St 30.4.2014 12:11:49

      šmudlo, jak můžeš psát něco o chlapech ty, který jsi lhář a včera sis mě navíc dal do ignorace. Tak se chová chlap?
      Já poradil na základě zadání otázky a na základě svých zkušeností. Ani dnes si nemyslím, že je na ulovení pstruha či okouna vlasec silnější naž 0,14.
      Nemám důvod se omlouvat.

        šmudla007 - Profil | St 30.4.2014 12:07:08

        hraji >> omluvíš se teda Pifovi, že on poradil dobře a ty blbě? 10-40gramů není balda(zní to hanlivě), taky jsem s takovým prutem na tlouště a pstruhy až po štiky chodil a okoun nebyl žádný problém indikovat záběr, zaseknout i zdolat (i malý okoun).
        chci vidět že jsi chlap a napíšeš že jsi udělal chybu a doporučuješ silnější vlasec 0,18mm a víc. Mikromrdkaři jsou [smazáno]. :)

          afjee - Profil | St 30.4.2014 12:06:13

          hraji >> Já to četl, ale kolega pode mnou to asi přehlédl ..

            hraji - Profil | St 30.4.2014 11:46:42

            afjee >> musíš vidět, že o tom prutu zvíci klacku, napsal až dlouho po zadání otázky. Nikoho by nenapadlo, že někdo chodí na pstruhy a okouny s takovou baldou.

              afjee - Profil | St 30.4.2014 11:26:04

              Nevím no, pokud bude chytat s prutem 10-45g, jestli je dobrá varianta silon 0,14 mm... i když psal, že na tom tahá 1g hlavičky, takže tady je očividně něco špatně o))

                Martinbati - Profil | Út 29.4.2014 21:58:15

                Filip V. - >> 0,14 ti bohate postaci,ja som na tento priemer vybral riecneho kapra 70cm.skus SuperDP,Jaxon Eternum premium moc dobry vlasec,budes spokojny.0,16 je zbytocne hruba,skus tu 0,14 a uvidis.nech sa dari Filipe

                  dada11 - Profil | Út 29.4.2014 20:20:31

                  Filip V. - >> Ahoj, já na candáty i štiky mám vlasec 0,20mm/5,5kg. Bez lanka, asi 30cm pletenky. A v pohodě jsem vytáhnul zatím všechny.

                    otoš - Profil | Út 29.4.2014 19:47:21

                    P!F >> ...ani já...na okouny maximálně 40 g prut... :-))

                      otoš - Profil | Út 29.4.2014 19:45:23

                      ....normálně když jsou tam ryby Raptor 0,16 - 0,20 ...když tam ryby nejsou, tak ti ani ,,neviditelný" silon nepomůže...

                        marmyš - Profil | Út 29.4.2014 19:12:54

                        P!F >> taky takovou neberu.:-)

                          P!F - Profil | Út 29.4.2014 18:38:07

                          marmyš >> Okrem ineho o reviri, celkovo nedostatok informacii... Ja som dost magor na predimenzovane zostavy, ale 45g udicu na ostrieze neberiem ani ja :)

                            Palusko - Profil | Út 29.4.2014 15:41:22

                            Filip V. - >> ten prut na 1g jig je naozaj nezmysel :) a skus snuru alebo nanofil cca 0,14-0,16, ocenis tu neprietaznost a pevnost. Staci ti kupit 100m a zvysok podmotaj ak sa ti to zda drahe, ale je to ovela lepsie ako silon. Kebyze ides fakt len na ostrieze a pstruhy a mas prut tak max do 18g a nie tu tvrdu palicu tak sludom pouzi aj priemery 0,8-0,10.

                              Mijon - Profil | Út 29.4.2014 15:23:55

                              Filip V. >> Na 1g jig je 10-45g trochu moc. Vždyť ani nemůžeš jeho chod cítit.

                                marmyš - Profil | Út 29.4.2014 15:21:21

                                P!F >> Setkáváme se často s nedostatkem informací o revíru,na kterém bude zadavatel diskuze lovit.

                                  Jarda Š. - Profil | Út 29.4.2014 15:08:58

                                  Filip V. - >> Záleží to na tom, na jaké vodě budeš chytat, s jakým prutem a s jak velkými a těžkými nástrahami. Za takový střed pro lehkou přívlač považuji 0,16 mm. S jemným proutkem a malými nástrahami můžeš jít na nižší průměry, s tvrdším a tam, kde je hodně vázek, to chce nasadit naopak silnější. Kde počítáš se štikou, dávej návazec z jemného lanka.

                                    hraji - Profil | Út 29.4.2014 15:01:22

                                    P!F >> Já odpověděl podle svých zkušeností a ty se mi snažíš vnutit svůj názor, to nechápu.

                                      Woohooo - Profil | Út 29.4.2014 14:58:06

                                      Filip V. - >> Hlavne ne Mivardi :)))

                                        Filip V. - Profil | Út 29.4.2014 14:50:26

                                        afjee >> Esox Storm 10-45g. Tá gramáž vyzerá na tie ryby celkom veľká ale s 1g jigom hodím okolo 15-20m.