- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Aký silón použiť?
Chcel by som sa spýtať aký priemer silónu mám zvoliť ak budem chytať ostriežov, pstruhov a náhodou nejakú malu šťuku?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nmolca - Profil | Pá 16.5.2014 20:28:26
NBlue - Profil | Pá 16.5.2014 19:04:25
NBlue - Profil | Čt 8.5.2014 2:28:35
Nmolca - Profil | Čt 8.5.2014 2:04:23
NBlue - Profil | Čt 8.5.2014 1:48:51
Fakt se nezlob za dezinformaci,,já sám ted nevim jakou mám cívku teda páč jsem se rozhodoval tenkrát mezi tou 22 nebo 25 a myslim že jsem si vzal tu slabsi na 6kg.........
sem vůl a mrzí mě to sem to zvoral jsem se měl pořádně kouknout nejdřív........
Ale jinak jsou Awashima dobré né ? proč jsi přešel po tolika letech na jinou značku ????
Nmolca - Profil | St 7.5.2014 10:24:03
http://www.rybarske-nej.cz/vlasce--snury/vlasec-prologic--xlnt-camo-1000-m
awashimu jsem pouzival dlouho
NBlue - Profil | St 7.5.2014 1:37:29
Nosprey - Profil | Út 6.5.2014 20:49:59
Ale dělám to výjimečně na konci roku. Na druhou stranu nemám problém vláčet se čtyřicítkou.
Je to jako domácí dílna. Máš tam všelijaký vercajk, některý používáš pořád, jiný vyndáš jednou za 5 let. Ale smysl to má a někdo jiný třeba tyhle okrajové věci využívá častěji.
Nmolca - Profil | Út 6.5.2014 14:43:54
NBlue - Profil | Út 6.5.2014 0:51:53
NBachy - Profil | Po 5.5.2014 20:23:20
NRytíř - Profil | Po 5.5.2014 20:05:38
NBachy - Profil | Po 5.5.2014 15:21:58
NPedro1 - Profil | Po 5.5.2014 14:55:56
NBachy - Profil | Po 5.5.2014 8:04:04
Nmarmyš - Profil | Ne 4.5.2014 21:18:58
NRytíř - Profil | Ne 4.5.2014 21:15:46
Nmarmyš - Profil | Ne 4.5.2014 21:14:19
Ndada11 - Profil | Ne 4.5.2014 19:00:56
Nmarmyš - Profil | So 3.5.2014 13:06:00
Ndada11 - Profil | So 3.5.2014 12:55:37
NP.&.S. - Profil | So 3.5.2014 12:08:05
Nnofish - Profil | Pá 2.5.2014 20:00:52
A co jako. Jsem blbý jako pedro a siven? Jsem. Ale nevadí mi to.
NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 14:12:34
Co budeš mít lepšího?Kdyžtak SZ,ať tady neděláme bordel:-)
Nafjee - Profil | Pá 2.5.2014 14:06:09
edit: RRka jsi vzal ty, co? o) .. Mně to nevadí, budu mít lepší ..
Nafjee - Profil | Pá 2.5.2014 13:57:15
Na UL přívlač jsem vždycky používal vlasec 0,14 mm, níž jsem nikdy nešel a problém jsem také nikdy neměl. Od loňska používám na UL přívlač nanofil 0,08 mm a poslední metr dávám z vlasce/ FC 0,14 - 0,18 mm, dle podmínek, taky zatím bez problému. V zimě a brzy z jara používám na plavanou návazce ze silonu 0,09 mm a mám na to vytažených i pár kaprů kolem 55 cm. Když je prostor, sladěné vybavení a dovolí to podmínky, tak na ten 0,14 mm silon se dá z vody vytáhnout kde co. Kdo tvrdí, že procentuálnost záběrů se při použití slabších a silnějších návazců (teď mluvím o plavané) neliší, tak lže a nikdy to nezkusil.
edit: tady vlastně nejsme v plavané o)
NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 10:42:41
NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:27:52
Edit:
Na štiku lanko.
Končím, nechci to tady zatrollit (asi se už ale stalo...)
NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:21:11
NBachy - Profil | Pá 2.5.2014 10:13:24
děkuji
NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 10:09:44
NBachy - Profil | Pá 2.5.2014 10:08:08
NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:03:34
Tloušť 40 v mírném proudu nad jámou - pleteka 0,28, nejsilnější microvire na 16kg. Candáti loni - to samé, nebo místo pletenky 0,25 mono a microwire na 13kg. Je to vydřené a uznávám, že s jemnou sestavou bych nachytal ryb víc - ale nějak nemám důvod to dělat.
NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 9:26:26
Hele to není možný.Executor psal,že bolen je nejprefíkanější ryba za všech.Normální bolen.
86 cm bolen musí být chytřejší než většina lovců.
Takže je jediné vysvětlení - chtěl spáchat sebevraždu.
Nafjee - Profil | Pá 2.5.2014 9:24:21
Překliknutí redaktora se vylučuje :)
NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 9:19:15
NSiven Polní - Profil | Čt 1.5.2014 23:52:19
NSiven Polní - Profil | Čt 1.5.2014 23:06:40
Chyba psaného textu je, že nevynikne tón, v jakém byl napsán - a pak skáčou čerti z krabiček.
Nmarmyš - Profil | Čt 1.5.2014 22:39:52
NBachy - Profil | Čt 1.5.2014 22:32:33
Nmarmyš - Profil | Čt 1.5.2014 22:14:52
Nnofish - Profil | Čt 1.5.2014 22:00:15
Ale zas je pravda, že neumím chytat ryby a desetikilové kapry nechytám už vůbec. Každému sedí něco jiného. Je to i i prutu a o rukou :-)
Nmolca - Profil | Čt 1.5.2014 21:56:43
NSiven Polní - Profil | Čt 1.5.2014 21:56:29
Ale v pohodě - když někdo mikromrdkuje hrouzky, aby v sobě načechral dušičku moderního závodníka, ať činí, co jeho jest. Ono taky záleží, co za vlasec to je.
Nnofish - Profil | Čt 1.5.2014 21:53:01
A jak už tady zaznělo. Nikdo ani nespecifikoval s jakým cajkem chce vlasec používat :-)
Já chytám okouny s prutem co by jiný bral na štiky. Jestli jich chytím 5, nebo 25 zatím neřeším.
Nmarmyš - Profil | Čt 1.5.2014 21:47:15
NSiven Polní - Profil | Čt 1.5.2014 21:26:51
Nnofish - Profil | Čt 1.5.2014 21:22:48
Ať si každý chytá na co chce, ale já třeba s 0,22-25 nemám žádný problém.
Super je když najdeš utrhané gumy. Vlasec tak sotva ta osmnácka (asi protože to psali na mrku) a lanko snad na metrák, to pak "má" fakt smysl... kromě těch tří metrů o které to doletí dál :-)
NSiven Polní - Profil | Čt 1.5.2014 21:18:57
Nnofish - Profil | Čt 1.5.2014 20:46:57
Já jen že jdu okolo a musím podpořit kolegy co chytají na normální průměry vlasců... :-)
NDendy036 - Profil | Čt 1.5.2014 19:54:09
NMarlek - Profil | Čt 1.5.2014 19:12:17
osobně chodím na pstruhy (okouny) s vlascem o průměru 0,12 mm (Stroft GTM). Minulé jaro se mi podařilo s přehledem na tento vlasec vytáhnout i kapra 69 cm! Na „kapitální“ pstruhy a menší štiky bych samozřejmě doporučil vetší průměr — ideálně 0,14–16 mm. Na štiky rozhodně s lankem, třeba Surfstrand…
Každopádně vše závisí na tvé sestavě a typu vody!
Kde to žije - dravci
PáNÚhoří sezona 2012 10518
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













