MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Lze zjistit nerovnost povrchu pod hladinou předem?

Dneska jsme zkoušeli s kamarádem nové místo k lovu na Hracholuskách a nastal problém v tom, že jsme zasekli několik krmítek na dně na různých místech. Později nám bylo řečeno od místních, že tam jsou pod vodou staré pařezy.

To mě přivádí k dotazu, jestli je nějaká stránka už s analýzovaným povrchem vod. Alespoň větších přehrat atd. A nebo jak by jste to zkrátka řešili vy? Je jiná možnost, než se ptát už lidí, co s místem mají zkušenosti?

Autor diskuse: shotty ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 17.4.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N shotty - ® Pá 18.4.2014 10:48:05
Děkuju vám všem za názory.
N shotty - ® Pá 18.4.2014 10:47:02
Chosé 2 >> Vážený pane, kromě jednoho překlepu ve slově "přehrat" jsem žádnou chybu nenašel. Ovšem u vás? Interpunkce a vhodné ukončení věty vám evidentně moc neříká. Jak je vidět, tak i mezi rybářema se najdou rejpalové...
N david.ch - ® Pá 18.4.2014 10:05:37
Anebo tak :-)
N Knapík - ® Pá 18.4.2014 10:00:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
shotty - >> ideální je navštívít tu vodu na podzim, když je hodně upuštěno, to si uděláš nejlepší představu, jak to kde vypadá
N unudle - ® Pá 18.4.2014 9:58:55
shotty - >> Jinak k věci. Pochybuji, že podklady jaké ty sháníš budou někde běžně dostupné a když se ti něco dostane do ruky, tak to jako naschvál nebude na vodu co potřebuješ. Nejjednoduší je nějakej echo a zmapovat si to před lovem sám. Já používám nějakou hračku jako sima.mrk a jsem s tím spokojenej. Změří hloubku, povrchovou teplotu a zmapuje dno, ty ryby co to ukazuje tak to jsou většinou kecy. Bere to každej bordel ve vodním sloupci a vydává to za rybu. Pro tvé využití ale vyhoví.
N Knapík - ® Pá 18.4.2014 9:52:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
shotty - >> na Hrachách většinou (samosebou že na 100%) platí, co je nad vodou, pokračovalo dřív i pod ní. Pokud tedy chytáš pod nebo se zalesněným svahem za zády, s velkou pravděpodobností budou pod vodou pokračovat pařezy téhož lesa dříve pokáceného. Stejně tak, vypíná-li se nad hladinu nějaká ostrá skála, dá se očekávat, že bude v podobném duchu i pod vodou. Vázky způsobené utrženými sestavami a chomáči vlasců jsou mnohem horší oříšek, než skály, klacky a pařezy.
N šmudla007 - ® Pá 18.4.2014 9:47:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
shotty - >> Když budeš chodit vláčet tak velice rychle najdeš místa kde se trhá.. a místa kde se netrhá. Je naivita si myslet že bude existovat zmapovaný popsaný revíry do detailu označený pařezy pod vodou GPS značkama, vrstevnice, cedulky pařezová pole, louky, bahnité dno.

Každej rybář si musí umět zmapovat terén revír místo.. nebo jak jsi správně uvedl : slušně se ze optat místních. Můžeš použít lodičku a tyčku a ošahat si dno, nebo echolot, nebo kámen na špagátu, brejle ploutve šnorchl /potápeče.

Na chytání ve vázkách stačí si najít kousek rovnýho dna 3x4metry a na ten přesně nahazovat.. ono se dá nahazovat i přímo do vázek, ale to je vyšší dívčí.
N Chosé 2 - ® Pá 18.4.2014 9:35:17
unudle >> Jo, jo ta gramatika také nic moc. Jen, aby mě zadavatel za tu poznámku nepřetrhnul :-))
N sima.mrk - ® Pá 18.4.2014 9:02:28
unudle >> aha,to jsem přehlédl
N unudle - ® Pá 18.4.2014 9:00:27
"...... analýzovaným povrchem vod." To je jednoduchý, bezvětří - povrch vodorovný, bez vln; vítr - povrch vodorovný s vlnami dle síly větru.
N sima.mrk - ® Pá 18.4.2014 8:51:25
my máme tenhle echolot a je úplně peckovej: Bezdrátový echolot Wireless Fish Finder

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce !! Sleva Daiwa Až 51%

Sleva na navijáky a pruty DAIWA až 51%

akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...