- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Místní vody pro členy MO
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Čt 16.9.2004 9:43:38
Nhraji - Profil | Út 14.9.2004 12:00:15
Nmacek | Út 14.9.2004 6:53:42
Když si na tý přehradě za ty dva tisíce zachytám tak proč je nedat. Nejsem typ co jezdí po republice a hledá zlatý doly aby moh brakovat.
Když bude 104 MO pečovat o svoje vody, nastopupí tržní hospodářství. Aby někdo zaplatil za povolenky, musí ve vodě být slušná ryba. A když tu povolenku předražím, tak si ji nikdo nekoupí . Možná je moje úvaha zcestná, ale v tom případě nevím proč jsme se ze státního hospodářství za totáče vraceli k soukromému hospodaření.
Nhraji - Profil | Po 13.9.2004 11:45:12
Cena povolenky 5000,- kč/rok pro nečlena svazu je téměř realita. Do letošního roku to bylo 6000,- a nijak zvlášť to nikomu nevadilo. Je třeba si ale přečíst pořádně vše, co jsem k tomu napsal v předchozím příspěvku. A promiň, jestliže může nějaký jiný svaz prodávat roční povolenku nečlenovi na 1 (slovy jednu) přehradu za 2000,- Kč, proč by nemohl MRS prodávat povolenku na všechny revíry MRS za 5000,- Kč?
NDalibor - Profil | Po 13.9.2004 10:24:49
NHonzas - Profil | Po 13.9.2004 8:21:47
Nmacek | Po 13.9.2004 6:31:46
Cena za povolenku pro nečleny MRS 5000,- myslíš jako fakt ? tak to se svaz bude chovat ještě hůř než MO s vyčleněnou vodou. Že by donucovací prostředek aby svaz, který je k ničemu nezanikl a vody si neobhospodařovalo samostatně 104 MO?
Ale těší mě, že je tady konečně zmíněm fakt, že svaz není vlastníkem pozemků pod vodami a tedy o nich nerozhoduje, pouze je s vědomím vlastníků provozujre rybářké právo. Zatím se tu všichni tvářili jako kdyby vyjmuté vody MO svazu ukradly.
Dalibor: Ty vyjmuté vody nebyly vždy nejlepší. To aby byly lepší než ty svazové dalo dost práce a úsilí.
Nhraji - Profil | Pá 10.9.2004 13:47:54
NDalibor - Profil | Pá 10.9.2004 13:33:55
Nhraji - Profil | Pá 10.9.2004 12:35:28
NHonzas - Profil | Pá 10.9.2004 11:29:53
Nhraji - Profil | Pá 10.9.2004 10:50:10
Ten zbytek otázky ti tady asi těžko vysvětlím, ale zkusím to.
Členský příspěvek se neodvádí automaticky na svaz, ale slouží i k financování provozu MO. Nebude Rybářský řád, ale budou Bližší podmínky rybolovu, což je totéž jinak pojmenováno, a protože rozsah bude přibližně stejný, žádná úspora nevznikne. A co se týče dopadu toho "násilí" největší spočívá v tom, že ve většině případů nejsme vlastníky vody. Máme sice dekret na hospodaření, ale nevlastníme vodu, takže jakékoliv nepromyšlené "násilí" může mít za následek to, že skutečný majitel po dohodě s rybáři z násilně včleněných MO požádá o vynětí vody z revíru a udělá tam komerční rybolov, nebo zruší rybolov úplně. A svaz přijde o plochu revírů a protože je počet vydaných povolenek vázán na plochu revírů, může to vést v konečném důsledku k tomu, že bude omezen počet vydaných povolenek. Takže nebude dost povolenek ani pro členy MO, natož pro hosty z jiných svazů.
NHonzas - Profil | Pá 10.9.2004 10:09:04
Nhraji - Profil | Pá 10.9.2004 8:21:37
TomL: Pro jistotu jsem vše ověřil na sekretariátu. Takže jako hranice pro rozlohu revíru, který může být vyhrazen jen pro místní jsou 2 hektary, tím pádem se vysvětluje ten Jimramov, oba jejich revíry vyhrazené pro místní členy jsou do 2 ha. Tím se omlouvám za včerejší uvedení rozlohy 1 ha. Návrh na okamžité převedení pod MRS - tomu se v 50. letech říkalo myslím "združstevňování". Svaz je dobrovolné sdružení právnických subjektů a nemá výkonnou moc v tom smyslu, že by mohl něco nařídit. Výkonnou mocí svazu je svazový výbor, což je shromáždění předsedů všech místních organizací - tedy 104 lidí. Svaz nemůže jen tak nějaké MO přikázat, aby něco udělala.
Dalibor: Co se týče Otrokovic, to je jiný případ. Otrokovice jsou samostatně lovící organizace ( jako například i Velké Bílovice, Kunovice atd. takových organizací je 9 v celém svazu a vznikly v roce 1993, protože nechtěly vstoupit do svazu). Tzn. že revíry, které obhospodařují, jsou vyjmuty ze svazového rybolovu. Mohou na ně prodávat hostenky komukoliv. Tyto revíry nemají žádné omezení a vždy jsou to uzavřené vody (stojáky). Na tyto revíry nedává MRS dotace na zarybnění.
Včera se dlouho řešilo, zda na sjezdu navrhnout jejich "násilné" zrušení a riskovat, že to povede k destrukci svazu.
NDalibor - Profil | Čt 9.9.2004 12:55:57
Nnoname | Čt 9.9.2004 12:51:14
Nnoname | Čt 9.9.2004 12:49:03
NTomL | Čt 9.9.2004 12:22:38
NDalibor - Profil | Čt 9.9.2004 12:14:08
NTomL | Čt 9.9.2004 12:10:30
NDalibor - Profil | Čt 9.9.2004 12:08:45
Vyjmuto ze svazového rybolovu - neplatí svazová povolenka !
Místní organizace vydává vlastní dodatek k Rybářskému řádu (zde) !
Rybářský revír tvoří odstavná ramena a nádrže :
1 Štěrkoviště v k.ú. Otrokovice 11,0 ha
2 Pod jezem v k.ú. Otrokovice 2,0 ha
3 Pod letištěm v k.ú. Otrokovice 2,0 ha
4 Písák v k.ú. Tlumačov 0,5 ha
5 Svezené v k.ú. Napajedla 3,0 ha
6 Mojena v k.ú. Tlumačov
NDalibor - Profil | Čt 9.9.2004 12:08:18
NTomL | Čt 9.9.2004 12:06:30
Jinak jsme rád, že to neobhajuješ. Protože slušně komentovat hlášku:"nájezdy rybářů z okolních MO" bych nedokázal.
Nhraji - Profil | Čt 9.9.2004 11:29:26
Zatímco MO Velké Bílovice se osamostatnila - má vlastní revír- ale její členové na jejich povolenku mohou lovit jen na jejich revíru a na revíry svazu si musí kupovat hostenku MRS. Nebo-li, když si jdou zachytat do sousední vesnice, musí mít dvě povolenky (cca 1300,- kč)
NTomL | Čt 9.9.2004 9:57:52
461 313 SVRATKA 12M - MO Jimramov 2,4 ha
Rybářský revír tvoří nádrž: 1 retenční v k.ú. Jimramov 1,8 ha
2 Obecní rybník v k.ú. Dalečín 0,6 ha
Na revíru provádí sportovní rybolov MO (neplatí svazová povolenka).
Nhraji - Profil | Čt 9.9.2004 8:53:50
NTomL | Čt 9.9.2004 8:29:38
Nhraji - Profil | Čt 9.9.2004 7:58:18
1. To, že ti neodpověděli na tvůj dopis ze sekretariátu je špatné, ale protože nemám žádné konkrétní podklady pro dohledání tvého dopisu, nemohu s tím nic udělat. Jen pro tvou představu na sekretariát denně dojde několik desítek dopisů, to nepíšu proto, abych zdůvodnil neodpovězení toho tvého, ale proto abys sis uvědomil, že nemohu prohledávat knihu došlé pošty stránku po stránce několik let zpátky
2. Věc revírů - Jimramov obhospodařuje Svratku 12 - pstruhovou, to je v pořádku, ale o tom jsem se s tebou nikdy nepřel- uniká mi souvislost
3. Revíry, které byly revíry a nyní jsou vyjmuty, protože se hospodařící MO osamostatnila, jsou uvedeny v popisu revírů právě proto, aby se upozornilo na to, že jsou vyjmuty. Složitá logika, ale účinná. Mimochodem již 11 let se žádná MO neosamostatnila. Byla to taková móda po roce 1993.
NLojza - Profil | St 8.9.2004 23:04:13
NTomL | St 8.9.2004 8:10:29
Co se týká bordelu, tak máš pravdu. Možná to bude tím, že to není nikde popsané (nenašel jsem to). Pokud se jedná o samostatné subjekty, tak nechápu, proč to píšete do revírů. Nebo tam snad jsou i vody soukromých organizací, případně náš rybníček na poli na kterém se také nechytá? A další maličkost - Jimramov má i P vodu (svazovou). Takže je jaksi obojetnej.
Bohužel to pořád nechápu.
Nfrk - Profil | Út 7.9.2004 23:17:56
Toho zástupce nedám, akorát uberu to placení ;)))). Taky jsou to dobrovolní.
macek/.... Kdybych odchovával kilovou K2 byl bych asi geroj. Malá oprava. Vývoj kapra je plně závislý na prostředí ve kterém žije, ano. Aby měl po dvou letech kilo, tedy sakra rychlý maso, musel by být na oteplené vodě a válet se stále v papání;)))). U nás je běžná velikost od 200g-700g podle možností.
S tím vykazováním úlovků. Ikdyž jsem to špatně napsal a tím i někoho snad uvedl v omyl,jsem rád, že jsi to i tak pochopil a mohl mne opravit.
Jen k tomu výkazu plnění plánu zarybnění? Vykázat, jak píšeš ,se musí jak plán v procentním plnění , tak i výlovek. Z revíru a pak i z celku. Teď už je to snad správně.
Nhraji - Profil | Út 7.9.2004 14:45:09
Nhraji - Profil | Út 7.9.2004 14:43:46
Samostatně hospodařící MO nemají revíry ve svazu, ty ať dělají co umí.
Nhraji - Profil | Út 7.9.2004 14:41:13
Nmacek | Út 7.9.2004 9:51:33
rybomil: míra kapra je 40 , ale Ministerstvo zemědělství požaduje např u kapra násadu K2 - to je jak už bylo řečeno kilovej kapřík. Do svý vody si dám klidně kapra většího (dělám to pro sebe ) a ministerstvo se na mě za to nebude zlobit. Zatímco dám li do svazové vody většího, bude se svaz při vyúčtování hospodaření v prosinci zlobit proč jsou vyšší náklady na zarybnování.
Vůbec mě překvapuje jak se někteří tváří, že míra vysazované ryby na RMV je tajností. Alespoň u nás to nikdo netají, ještě členy pozvem aby viděli co se do vody dává.
NTomL | Út 7.9.2004 9:42:43
Mimochodem, už jsem našel ten ústřižek z doporučeného dopisu na MRS, který zůstal bez odezvy. Chceš ho opravdu zaslat?
Nrybomil | Út 7.9.2004 9:40:52
Nhraji - Profil | Út 7.9.2004 9:33:58
Samostatně hospodařící MO v MRS) je MO, která vyjmula své revíry ze svazového hospodaření, prodává svoje povolenky na svoji vodu komu chce, ale její členové si musí na revíry MRS koupit hostenku. Snad jsem to už vysvětlil dost.
Nrybomil | Út 7.9.2004 9:25:33
Na Kaufmaňáku jsem ještě nikdy nečlena Sedlčan chytat neviděl, myslím že by ho hnali. Stejně Benešov má Černý les, Netolice Molerovský atp. jen pro svý členy.
Naopak Vrchlice - MO Malešov u Kutné Hory je samostatně hospodařící, povolenku na víkend za 100 Kč dostaneš bez jakýchkoliv problémů.
Nhraji - Profil | Út 7.9.2004 9:08:58
RMV - na tomto revíru mohou lovit všichni členové svazu, ale jen 3 x týdně (ČRS)
Revír na kterém provádí rybolov jen MO - v MRS, a nikdo jiný než člen příslušné MO na tom revíru nesmí lovit, vůbec.
To je ten základní rozdíl.
Nrybomil | Út 7.9.2004 8:07:49
All: znovu - co vůbec říkáte na vody, kde chytají spolky rybářů pod obcí, rybářsko ekologický kroužek, chytařský rybářský spolek apod. Žádný hospodář, žádná registrace revíru, žádný zarybňovací plán a další jak je uvedeno v zákoně platném od 1.4. 2004?
N.Robo - Profil | Út 7.9.2004 7:15:41
NHonzas - Profil | Út 7.9.2004 7:09:06
Nmacek | Út 7.9.2004 6:48:19
NMartin M. - Profil | Po 6.9.2004 18:43:21
Nstrejka - Profil | Po 6.9.2004 16:50:42
princip mi k vam ano, vy k nam ne, je mi z duse odporny, at uz kradou ze spolecneho nebo si jen hrabou na svem pisecku...
NTomL | Po 6.9.2004 16:11:40
461 313 SVRATKA 12M - MO Jimramov 2,4 ha
Rybářský revír tvoří nádrž: 1 retenční v k.ú. Jimramov 1,8 ha
2 Obecní rybník v k.ú. Dalečín 0,6 ha
Na revíru provádí sportovní rybolov MO (neplatí svazová povolenka).
Nmedvěd - Profil | Po 6.9.2004 16:09:21
Nhraji - Profil | Po 6.9.2004 15:48:48
Nrybomil | Po 6.9.2004 13:15:42
Nmacek | Po 6.9.2004 12:00:11
Nmacek | Po 6.9.2004 11:57:40
JiriH. : nikoho nenapadám a ani nechci, takové infornmace mám od pracovníka územního svazu, na papír mi je nikdo nenapíše
rabomil : nemusíš se ptát, přečtí si Statut SÚS Praha, článek II odst. 2
NHonzas - Profil | Po 6.9.2004 8:41:51
NHynek - Profil | So 4.9.2004 10:07:14
Nhraji - Profil | Pá 3.9.2004 20:07:07
Nhraji - Profil | Pá 3.9.2004 20:03:13
Nfrk - Profil | Pá 3.9.2004 19:57:42
Pak už mi počty nesedí. Už za minula dle revíru to bylo 300-600kg na hektar. Pokud tedy ve vší vážnosti izeruješ K1 a K2, čemuž silně nevěřím, protože krmit dravce ušlechtilou, ikdyž malou,rybou je přežitek, který si logicky uvažující hospodář prostě dovolit nemůže a protože by pak nevykázal úlovky z revíru, 1000ks do igelitky?;)))
Pak se tedy rybám z RMV nedivím.
Mimochodem, se zarybněním do revíru musí jezdit (měl by) i nestranný zástupce Svazu.
Ten by si levárnu těžko lajnul, protože ho to živí. Pochybuju, že MO mají tolik peněz aby ho uplatily.Leda, že by pískalii fotbal. O naturáliích v rybách je asi směšné mluvit.
NMartin M. - Profil | Pá 3.9.2004 18:40:52
NMartin M. - Profil | Pá 3.9.2004 18:40:13
Nhraji - Profil | Pá 3.9.2004 18:28:50
Jediný kdo by mohl "prodávat" možnost tam lovit ba mohlo být Povodí, ale to je spekulace z mojí strany.
NMartin M. - Profil | Pá 3.9.2004 18:23:58
Nhraji - Profil | Pá 3.9.2004 13:14:12
Kde to žije - všechna témata
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
8:08NRybáři vs ochránci přirody 48
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











