S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NAzeal - Profil | Út 4.9.2018 11:29:50

cechura09 >> dakujem. Vyskúšam ;) a post som dal dnes ráno 😉

    Ncechura09 - Profil | Út 4.9.2018 10:59:49

      NRK - Profil | Út 4.9.2018 10:30:24

      Martin M. >> tohle mi nikdy nebylo jasné. Vidíš jemný, centimetrový ohyb špičky. Chytáš na cca 40m vzdálenosti na 2,5m hloubky.(příklad) Určitě i na stojáku bude nějaký tah vody.
      Chytáš na něco mimo háček. Jak to ta ryba vsechno dokáže, aniž by se nedostala k většímu ,,záběru?,,
      Já kapry chytám často na plavačku(ze dna), klidně i na pelety mimo háček.
      Mám někdy jemné zvedáčky, nebo pohoupnutí, které dokážu seknout. Ale často zkousim, co by se stalo, když bych dal tomuhle ,, opatrnému" brání ještě trošku času. Ve většině případů se děje ještě něco navíc 😀
      U Feederu je to komplikovanější, protože záběry nejsou tak přesně čitelné(i přes zkušenost) a kontinuální. Těžko se oddělí jemné drcnutí do krmítka od jemného přejezdu, nebo od ,,jemného záběru" ,když jsou ryby na.místě činu.To pak svádí ke spekulacím. U Feederu záleží na silách, úhlech, sklonech dna, délce návazců, nastavení prutu ve vidličkách a to znovu v kontextu úhlů. To znamená, že při chytání na 20%ntním sklonu dna, budou záběry v závislosti na hloubce a vzdálenosti lovaného místa a délce navázce diametrálně jiné, než na rovné placce, blízko od brehu, při tom samém. Tím chci říct, že podle mého záleží spíš na tomhle, než na chytrosti,opatrnosti a stylu brání ryb. Je jasné, že ne všude jsou ryby stejné, že mají různé návyky, ale záleží hlavně na fyzice. Tedy, co nejdříve identifikovat záběr, kdy ryba má už problém s háčkem v tlamě.Coz u plavacky neplatí.....

        NColasrumem - Profil | Út 4.9.2018 10:28:34

        nerf >> na stahování potažených šňůrek.

          Njarami - Profil | Út 4.9.2018 9:59:19

          nerf >> Kmen 0,26 nosnost 8,70 kg, tuhý návazec na řeku Fluorocarbon firmy Climax, píšou, že je pro ryby téměř neviditelný, oproti běžnému monofilu má 3x vyšší potápivost, neabsorbuje vodu a nestárne. Ideální na návazce do čisté vody nebo v situacích, kdy ryby berou předkládanou nástrahu s nedůvěrou. Pro široké spektrum lovných technik. Průměr 0,30 nosnost 6,4 kg, 50m 159,- Kč.

            Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 9:49:11

            jarami >> Ale diky, to je pro me asi podstatna myslenka - pri vyberu navazcoveho materialu se orientovat podle jeho nosnosti (v porovnani s kmenem) a ne podle prumeru.

              NAzeal - Profil | Út 4.9.2018 9:41:40

              cechura09 >> ahoj, vedel by si poslať link na tu snurku? Vďaka😊

                Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 9:35:27

                jarami >> Proc tedy davat fluorocarbon 300kc 0,30 za 25-50m namisto kvalitniho silonu 100kc za 100m nejake 0,24-0,26? Je to takovy rozdil ve vydrzi proti oderu?

                  NMartin M. - Profil | Út 4.9.2018 9:12:39

                  Fishky >> nejjemnejsi zabery od kapru jsem mel na zavodechv Tovacove (chovny rybnik, kapri neznaji rybare). Prvni muj zavod cca 8 let zpet se tam jeste mohlo chytat na method - v patek v treninku super, ale v zavode ani zaber. Pritom na klasiku plno kapru, ale vse jen malinkate zabery tak do 1cm, ve vetru to neslo vubec videt, az kdyz vitr prestaval. Stejne tak pred 2 roky na stejnem reviru, z 5ti prutu mi fungoval jen jeden, ktery mel nejmekci spicku, opet zabery do 1cm, ale treba 5 sekund s tim jemne pohupoval a slo to krasne videt, kdyz jsi vedel, na co mas cekat. Podle mne by 95 rybaru ze 100 vubec nepostrehno, ze se tam neco deje a cekalo by az na ty obcasne hrcaky, ale to byl jeden zaber z deseti nahozeni a ty jemne zabery tam byly temer na kazde nahozeni. S dlouhym navazcem (nad 40cm) hluboko zazrane hacky, vubec se s tim nehybali a to jemne skubani mozna bylo jen prenaseni pohybu tlamy pri polykani. Proto si myslim, ze i v tech Tesanech (nikdy jsem tam nechytal, ale pokladam to za chovnak, tusim se tam par let nechytalo) to byly jeste nepopichani kapri. Mozna to souvisi s dokrmovanim rybnikaru - na hromadu blizko u brehu a ryby v tom lezi.

                    Njarami - Profil | Út 4.9.2018 9:08:02

                    nerf >> Učili tě dobře, ale u různých materiálů kmenového vlasce a návazce při běžném chytání feederem se dívám na nosnost materiálů. Vlasec a FC nají při stejném průměru jiné hodnoty, FC má nižší nosnost, já na kapry používám např. kmen 0,26 a FC 0,30.

                      Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 8:52:43

                      xDanielS >> Jasne, zni to logicky. Ono bude celkove lepsi, kdyz behem toho svyho chytani pouziju vice selskyho rozumu.

                        Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 8:12:10

                        chřenovák >> 0,26 asso.

                          NxDanielS - Profil | Út 4.9.2018 7:39:16

                          nerf >> Tohle ano, to platí, abys netrhal celou sestavu. Ale je dobré se to dívat i pohledem "potřeby". Obzvlášť při lovu kaprů jde o to, že rybu už nevysurfuješ z vody jak cejna, hledá každou překážku. Tzn musíš použít takový návazec, který zvládne kameny, mušle, prostě kde co na dně. Kdybys tomu měl podřizovat i kmen, musel bys chytat třeba se 40tkou.

                            Nchřenovák - Profil | Út 4.9.2018 7:23:04

                            nerf >> jak silný kmen používáš?

                              Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 6:49:47

                              Colasrumem >> s jakym trsatkem?

                                Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 6:48:51

                                murphyy >> ahoj, no je to asi spatne, ale byl jsem ucenej vzdycky chytat na navazec o stupinek az dva slabsi nez kmenovy vlasec :-/ nastrahy peleta, mensi kule, ci 2-3 kuku pod hackem.

                                  NColasrumem - Profil | Út 4.9.2018 5:57:49

                                  nerf >> ja pouzivam taky jackal od Krystonu a s tim trsatkem na snurky to jde krasne dolu.

                                    NxDanielS - Profil | Út 4.9.2018 0:22:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    A tak zase jeden kousek z devítkové řady se spletl.
                                    Sestava stejná, Bertíková, nástraha 20mm + 14 popka N.F.S.

                                      NRené - Profil | Po 3.9.2018 23:48:18

                                      cechura09 >> Myslím si, a jsem přesvědčen, že vlastně úspěšný lov je o tom, skloubit více věcí. Každé očko v řetězu je stejně důležité, o tom to je.

                                      Přistihl jsem se , jak jsem určitou dobu když se dařilo, začal vymýšlet už pořádné blbosti :-)))

                                        Nmurphyy - Profil | Po 3.9.2018 23:44:03

                                        René >> ja napr. vidim vyhodu jemnejsej kaprovej montaze v tom, ze mozem silon potopit back-leadom, co samozrejme mozem aj pri feedri (ale kto by to robil, ci?), co podla mna moze vela-krat zohravat rolu

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj