S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NRené - Profil | Po 3.9.2018 23:29:38

Fishky >> Ríšo, vidíš, a třeba já hledám stejnou cestu , ale z druhé strany. Z druhého úhlu, pohledu feedraře , co honí určítý druh ryby (kapra, amura, karase). Vždy sedím u prutů, sleduji špičky i na více denních vycházkách, od rána do noci. tedy většinou. Je to záhul, ale věřím že ve spousta věcech a detailech se sejdeme a shodneme. Ty jsi za mě aktivní rybář, musíš pořád něco dělat, měnit, zkoušet. To je o čem to asi je, a většinou ti nejde o velikost, ale na závodech o množství

    Nmurphyy - Profil | Po 3.9.2018 23:10:58

    nerf >> cus, len som si vsimol, pises navazce FC 0,21-0,23, to mas na system pod hacik? ak hej tak na co tak tenke?
    dal by som nejaky ciry vlasec od 0,25+, ci? ake nastrahy? len pre info

      Nchřenovák - Profil | Po 3.9.2018 23:08:00

      nerf >> já vážu vlasec nebo FC a jsem spokojen 😁😁

        Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 22:51:16

        fheavy >> Hmm, no mivam 60-80g zatez, plus futro. Method vubec, obvykle do 20cm navazec. Asi bude nejlepsi se naucit vazat tu snurku, jak to tak ctu.

          NEmilooo - Profil | Po 3.9.2018 22:36:54

          nerf - Karel má pravdu,pokud FC tak od 0,30 nahoru.

            Nfheavy - Profil | Po 3.9.2018 22:30:11

            nerf >>rozumim ty slabsi prumery pri delsim pouzivani prasknou v tom ohybu pres ocko,obzvlast pri method kratkem navazci,u delsiho je ta trvanlivost delsi ,zalezi taky co na to tahas ajak?!no a taky kazdej fluos neni stejne kvalitni,na ty kratky navazce do 10cm je lepsi kvalitni snurka ta vydrzi mnohonasobne vic prave v tom inkriminovanem miste.

              Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 22:25:08

              fheavy >> hmmm, no navazuju ho klasicky bezuzlove pro lov na vlas
              https://www.mrk.cz/montaze.php?id=295

                Nfheavy - Profil | Po 3.9.2018 22:12:44

                nerf >> a u FC hlavne neni jedno jakej udelas uzel ?!!

                  Nfheavy - Profil | Po 3.9.2018 22:08:18

                  nerf >> kryston Snak bite jde vpoho ale zacina az od 20lb jeste lepsi je Quick silver gold ale ten jde hur stahovat a zacina na 25lb.potom jeste mantis gold ale ten je o neco min odolny nez ty dva predesle .ja pouzivam jen kryston,ale 15lb odolnou ztuzenku do skebli Kryston nedela,
                  nacinam tu ztuzenku tupou stranou noze na desce nebo nejakym dreve tolik co psal Libor/emiloo/

                    NEsox - Profil | Po 3.9.2018 22:07:05

                    ahoj, budu nakupovat na NF77, kdyby se chtel nekdo pridat, tak se ozvete, treba to nejak vymyslime...

                      Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 22:02:21

                      chřenovák >> Ahoj, diky za tip. Tu sunline tu nikdo neprodava? Google hazi same zahanicni shopy.

                        Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 22:01:18

                        Emilooo >> Asi jsem levej.

                          NEmilooo - Profil | Po 3.9.2018 21:55:02

                          nerf - Používám kryston jackal a bez problémů.

                            Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 21:42:30

                            Emilooo >> No, mam dve od Krystonu a sundat z toho ten povlak je docela o nervy. Skoro to nejde.

                              Nchřenovák - Profil | Po 3.9.2018 21:41:56

                              nerf >> zkus silnější FC, používán 0,26 v pohodě

                                NEmilooo - Profil | Po 3.9.2018 21:38:07

                                nerf - Stuženku stáhnu tak 10cm,udělám smyčku na zarážku,navážu háček a kam chci dát broček,tam stáhnu tak 1cm.Namáčknu brok a chytám.

                                  Nnerf - Profil | Po 3.9.2018 21:30:49

                                  Gastanko >> Ja si rad necham poradit s obojim. Uzel na vlasci i fc pri utahovani slinim a snazim se davat si pozor, abych ho zatazenim tesne nad uzlem neposkodil. Presto mi fc obcas praska, vzdy v uzlu na hacku :-( no a se snurkou jsem uplne marny. Zaprve mi nejde dobre stahovat, za druhe kdyz uz se mi to podari, tak pak nevim jak docilit toho, ze po navazani hacku bude ten prechod mezi casti snurky bez potahu a s potahem ve spravny vzdalenosti od hacku. Je to to misto, kam bych rad umistoval brocek pri popup montazich.

                                    NGastanko - Profil | Po 3.9.2018 21:05:37

                                    nerf >> Moze praskat, ked ho pri viazani poskodis suchym stiahnutim. Bol mi poradeny balzam na pery, napr https://www.lekarna.cz/upload/je/le/jeleni-luj-28g-​348-1944175-1000x1000-fit.jpg

                                    FC, ktory pouzivam (som pouzival) asi nebol ten najkvalitnejsi a stavalo sa mi to iste, nie vzdy, ale stavalo. Napriek tomu, ze si myslim, ze ak ho spravne uviazem vydrzi a ze v niektorych pripadoch ma FC ozaj navrch oproti snurke, moja dovera v nom je uz nastrbena. Preto radsej pouzivam snurku, ak tak tensiu. Jednoducho jej verim a niekedy je pre mna cennejsia 1 vytiahnuta ryba ako 3 stratene.

                                    Ale ak ti niekto poradi, aky FC a ako ho 100%tne viazat, tak aby vydrzal - rad ho znovu vyskusam.

                                      Ncechura09 - Profil | Po 3.9.2018 20:50:15

                                      nerf >> Zkus se podívat na vazač smyček - pomůcka z ali asi za 4 koruny, mě to u pletenky hodně pomohlo.

                                        NEmilooo - Profil | Po 3.9.2018 20:48:04

                                        nerf - Používám jaký koly transparentní vlasec.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj