S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 16:33:07

Colasrumem >> ja taky nemluvim o xtd ale o xtb ta ma chod ok no ted uz o neco horsi jak za mlada ale foxovi se jeste vyrovna kdyz tak lajnator doladi ))

    Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:30:19

    fheavy >> Karle, to je jako srovnávat traktor a oktávii, sice to vydrží, ale vzhled tragický a chod taky a komfort nula. Pochop to, ta výdrž je na úkor všemu ostatnímu a ne každý chce ošklivý traktor, ale oktávií je plná ulice.

      Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:27:58

      fheavy >> Ultegra XTD má horší chod a váží 500g, tak kde to tam asi ušetřili? Cívku má Ultegra kratší tak o půl centimetru, pomalou oscilaci má taky.

        fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 16:26:12

        Dědek >> dedku slammer po 7 letech beze zmeny,ultegra po stejne dobe a pouzivani je na tom hur to muzu potvrdit z realu,ultgry jsem mel na servisu,penny jsem jeste nikdy nerozdelal ani nemazal a ani nic,bez udrzby se..ru na to a furt jedou bez vady,

          Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:26:09

          Dědek >> Vyrovná se pouze výdrží, ničím jiným. Já bych takový naviják nevyužil na nic. Jak říkám, radši Ticu za 1970kč, než tohohle ohavu, na dva roky mi vydrží určitě a ještě vypadá o 100% líp, lítá to z ní super a krmelce kolem 100g vytáhne taky, i když moje mají 40g bez futra a 140g s futrem:o)))

            fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 16:23:37

            Colasrumem >> silu ma protoze je jinak zprevodovana to je jasny,vahove je na tom stejne jak ta ultegra,ale s ultegrou bys byl na dalku daleko rychlejsi pri smotavani ne to mas jak jste mne tady vykladali o navinu na 1 otoceni,sice toho foxe neznam ale pochybuju ze by mnel takovej peknej navin na civce a stejne hladkej chod jak shimo ultegra ??))

              Dědek - Profil | Ne 19.11.2017 16:21:48

              Colasrumem >> ani jeden navi neznám... Ale stále si trvám na tom, že navi za 1.600,-Kč, se vyrovná, těm o kterých jste se tady bavili. A kolik že ty vaše navi stojí? A jak dlouho oproti slammerovi přežijí?
              Napiš tady ceny, kolik stojí např. ten casťizm? Kolik slammerů si za stejnou cenu koupím, nebo spíše, kolik rybářských potřeb, si za tu rozdílnou cenu koupím: :-)))

                Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:19:28

                fheavy >> Plastový tělo má určitě, nějakej uhlíkovej bazmek jako všechny ostatní navijáky, ale vnitřek nee a sílu proti Ultegře má mnohem větší. Myslím 5500.

                  fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 16:16:56

                  Colasrumem >> to mam na sebeobranu,slitina se muze pri velkem tlaku zdeformovat ale plast praskne radeji bych byl trefenej tim foxem))
                  a mimo jine ja sem nikdy nerekl ze jsem ten fox drzel v ruce,ale to ze je z plastu asi pravda bude ale hadat se nebudu,slammer taky neni pro kazdyho k tomu musis dospet,pro mladsi generace je to vesmes retro neco jak daiwa whisker ,pro mne je to pekny a zaroven nostalgicky,ovsem funkcni

                    Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:15:46

                    Dědek >> Nebo stará Alpha, ta je hezká stejně jako Slammer:o), ale stejně nezničitelná. Taky na sumcaku.

                      Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:10:15

                      Dědek >> Tak to tady mám něco, s čím ti ty Slammery rozklepu jako nejtek:o)) Stary Shakespeare Ambidex co mam na sumce:o))) To by se ti líbilo, s tím můžeš opravdu zatloukat i vidličky, popřípadě umlátit vánočního kapra. Ty mám asi tak 30 let:o)) a pořád makají jak za mlada.

                        Dědek - Profil | Ne 19.11.2017 16:05:33

                        Colasrumem >> Jenže já nejsem typ, který rád mění vercajk. Kupuji na delší dobu, ne na dva roky. Nerad se loučím s věcmi, když mi slouží... Proto jen doplním feederovou výbavu a budu jí mít na hóóóódně hlouho.

                          Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 16:04:14

                          fheavy >> Hmmm je vidět, že jsi je neměl v ruce, protože pokud vlastníš Ultegru 5500, která je opravdu z plastu i uvnitř a s převodem 5.1:1 nechápu trochu reakci:o))))), ale Slammer je proti tomu komická věc z dávné historie:o)))), k čemu je kovové tělo, když s tím nechci zatloukat hřebíky nebo vidličky do země?

                            fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 16:01:22

                            Colasrumem >> 560g plastu to je zajimavy,u slammera je to celokov lepe receno slitina hliniku s necim a vazi 520 nebo 530g ,)))

                              Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 15:58:20

                              Dědek >> Tak já bych si nekoupil ani jeden, mě tohle ustojí na dva roky i Tica glat 5000. Jinak mám ty FX9 a těm s převodem 4,6:1 a váhou 560g věřím dost:o)))

                                fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 15:57:19

                                Dědek >> presne tak za dnesni vyprodejni cenu nic lepsiho koupit ani nejde,a to nekterym asi vadi))),pomer cena/vykon -1500kc v tomhle pripade nema na trhu konkurenci ,nebo ja nic neznam..

                                  Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 15:55:29

                                  fheavy >> jasný, blbě jsem to napsal, myslím zátěže, které taháš z vody.

                                    fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 15:50:56

                                    Colasrumem >> ja nechytam 180ky krmitka,v sezone pri kaprofeederu na rece pouzivam gripy 120-180g krmitka pouzivam do 125g,tezsi nemam/zatim/a pouzivam ho i na mensi vodu se silnejsim kmenem,proste vsude kde se hodi sila,

                                      Dědek - Profil | Ne 19.11.2017 15:49:47

                                      Colasrumem >> Slammer mě stál i s náhradní cívkou 1.750,-Kč. Použiju ho jak na kaprolov s kapřákama, kaprolov s feederama, i v jakékoliv extrémní zátěží na heavy feederech, barbelech, která tě napadne, i na moři. Teď se podívej na ceny navijáků o kterých se tady bavíte a srovnej ceny a využití proti slammerovi... Kromě odhozu do velké dálky, nemá pro mě srovnání. A o tom, jestli je slammer škaredý nebo ne, to je věc vkusu. :-)
                                      No, včera jsem si nechal poslat náhradní cívky na slammera a po novém roce, přikoupím ještě jeden pár...

                                        MB - Profil | Ne 19.11.2017 15:44:01

                                        xDanielS >> ahoj ty tu

                                        Poštovní holub doletěl?

                                        Pokud ne vezmem je tam co eše nikdy ok?

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj