Ostrava a okolí

Drazí kolegové, od září budu v Ostravě na škole v Porubě. Žádám Vás o několik rad.

1) Kde najdu v Ostravě rybářské potřeby (zajímá mě pouze vláčka a muška)
2) Kam se dá v okolí Ostravy (nebo i přímo v centru) vyrazit na ryby? Zajímají mě pouze candáti, boleni, parmy, lipani a pstruzi. Můžeme dát i společný rybolov. Na oplátku naučím chytat nebo pomůžu v lovu bolena a candáta. Nejvhodnější by byly revíry co nejblíže Poruby (pokud možno i jak se tam dostanu J)
3) Bude to 100% CATCH and RELEASE, z toho nemusíte mít strach.
Autor diskuse: jidoš - Profil , 23.8.2004 všeobecné - ostatní
52 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NNormal - Profil | Út 10.5.2016 21:37:06

Dneska super chytačka na feeder,celkem 5 kapru a největší 49cm. Všichni šli zpátky do vody :-)

    Nžiďák - Profil | Čt 6.12.2012 16:19:37

    prosím, nevíte někdo jak to vypadá třeba na hlučíně, vrbici, antoškách, prostě na nějaké větší vodě s ledem ?

      Njidoš - Profil | St 29.9.2004 9:24:17

      dědek - už nejseš zaregistrovanej. nemám na tebe číslo.

        NMacOS | Po 27.9.2004 18:02:37

        dědek> tak kdy to taky rozjedeš s mouchou? já už lapám jako ďábel! :o)

          NDědek - Profil | So 25.9.2004 21:15:30

          Jidoš.
          Jsem přímo ze Zábřehu. Tel. č. je v klubové kartě. Budeš bydlet v areálu nemocnice v Zábřehu? To by jsi měl ke mě kousek na štubu, sloužím ve Vítkovicích. Jestli budeš bydlet v Zábřehu na ul. Plzeňské, tak to tě lituju. Bydlí tam pěkný póvl. Když budeš chtít k vodě cinkni.

            Njidoš - Profil | Čt 23.9.2004 12:56:31

            MacOS - většinou to řeším tak, že od ledna do června pouze mouchuju (jelčáci a podobný monstra) a od června mě chytne horečka jménem vláčka. To na MP. Na P-vodách "only" moucha. Na potoky, kde se s mouchou nevejdu už nechodím.

              NMacOS | Čt 23.9.2004 11:50:27

              jidoš> samozřejmě to nevím, zjistit bych to mohl stejně jako ty leda tak dotazem na svazu.
              roční MP stojí cca 7-8 kilo.
              jsem myslel že chceš muškařit??

                Nharpunar - Profil | Čt 23.9.2004 10:23:10

                Zavolej chlape a domluvíme se.Ale dvoumetrového na Odře nenajdem!Tak kolem metru.A když tedy nemůžeš zatím lapat,tak vezmu svou francouzkou milenku (buldočka) ať se nenudíš!Ona teď hárá,tak se asi do tebe zamiluje.Nevadí?Má kolegyně,nebo kolega ti dají mé mob.číslo.Hezký den!!

                  Njidoš - Profil | St 22.9.2004 19:41:32

                  konečně se ozval mistr harpunar :-)) Pozvánku beru, taky bych se bál při noční sumčí vláčce někde v prdeli ve tmě na břehu odry zdolávat 2 metrového sumce sám :-)) Mohli by sme zajet v úterý ve svátky :-)) Nevím jak to udělám s povolenkou, zatím žádnou nemám. Uvažuji jestli budu kupovat povolenku ještě na zbylé 3 měsíce, fakt nevím (spíš bych šel na čumendu). Celorepublikovku budu brát v lednu.


                  MacOS - kolik stojí MP - ostrava? Prodává se půlroční? Zkus to zjistit, psím :-)

                    Nharpunar - Profil | St 22.9.2004 15:00:35

                    Sorry,já nenapsal komu to patří,tak se omlouvám! Pro mistra jidoše!!

                      Nharpunar - Profil | St 22.9.2004 14:57:11

                      Pokud budeš chtít ,tak mi zavolej na 596639263 a můžeme se domluvit na některý den odpoledne na Odru,nebo na weekend na Hartu.Mám C.Picasso,takže nebude problém z cajkem.Rád se něčemu přiučím.Na Odru občas zajdu a nějaká místa znám.A vůbec,ve dvou se to lépe táhne!!! Ivoš.

                        Njidoš - Profil | St 22.9.2004 14:24:10

                        Bundik - a jak daleko je zhruba od zastávky Odra? Abych tam nebloudil hodiny.

                          NBundik | St 22.9.2004 12:31:37

                          Kousek (par minut) od Zabrehu mas Vyskovice a pod nima tune... stojak i reka (Odra).

                            NMacOS | St 22.9.2004 12:28:01

                            sakra kluku, koukni do mapy, to se blbě popisuje.

                              Njidoš - Profil | Po 20.9.2004 20:47:53

                              Ještě k těm příspěvkům - díky. Ale jedna poznámka. Bohužel nebudu bydlet v Porubě, ale v Zábřehu. Takže kdo by se mnou zašel na Odru zavláčet :-)) Nebo aspoň ukázat jak se k ní dostanu. Teče přes samou průmyslovou zónu, že nevím jak k ní :-)) Takže doplňuji otázku - KAM NA RYBY V OKOLÍ ZÁBŘEHU?

                                NForest - Profil | Pá 27.8.2004 5:57:38

                                na Porubce jsem nikdy nechytal, ale rybáři ta seděli několikrát. Viděl jsem z mostu jelce plotice, snad i nějaký kapřík?!?. To by Ti poradili Orion nebo MacOS ti to mají určitě zmapovany.

                                  NOrion | Čt 26.8.2004 22:31:06

                                  Nejblíže to však budeš mít k MacOS ově staré.já tam chodím v sudé dny tak že na tebe zbývají liché.po cestě spátky si můžeš udělat zastávku u Lva. Bývala to studentská hiospoda.další je hned pod baní u slovanu také po cestě.

                                    NOrion | Čt 26.8.2004 22:09:52

                                    Autem 15 minut.Těch úseků je tam několik.Jeden asi 5 km,jeden 2km a jeden 1,5 km.oda od 0,5 do 3m .Koukal jsem tam na borce s mušákem a dával jim jim docela do těla a to i přes to že tam maj dost přirozené potravy.

                                      NOrion | Čt 26.8.2004 22:08:45

                                      Autem 15 minut.Těch úseků je tam několik.Jeden asi 5 km,jeden 2km a jeden 1,5 km.oda od 0,5 do 3m .Koukal jsem tam na borce s mušákem a dával jim jim docela do těla a to i přes to že tam maj dost přirozené potravy.

                                        Njidoš - Profil | Čt 26.8.2004 20:32:10

                                        Orion - jak je ten bolenovej úsek daleko od Poruby :-))

                                          NOrion | Čt 26.8.2004 20:31:15

                                          Jinak ora je těžká voda ,ale pokud umíš s mušákem na boleny tak budeš překvapen.

                                            Njidoš - Profil | Čt 26.8.2004 20:31:15

                                            Orion - na co sto chytil, žížala? Ty chodíš chytat někam na Odru 1,2? Je někde u Poruby proudnější úsek, tak do 1,2? To znáš ne?

                                              NOrion | Čt 26.8.2004 20:26:19

                                              dva roky spátky se tam ještě proháněli potočáci.Dva jsem tam vydoloval i já 45 a 42 v jeden den během 20 minut.Od té doby nic.něco tam ještě po otravě vytáhli s agregátem.

                                                Njidoš - Profil | Čt 26.8.2004 20:15:31

                                                Nemohli by jste sem někdo hodit nějaký fotky Odry, Opavy atd. Jen, tak pro zajímavost.

                                                  Njidoš - Profil | Čt 26.8.2004 18:15:27

                                                  Forest - co tam je za ryby na tom splavu?

                                                    NForest - Profil | Čt 26.8.2004 6:02:38

                                                    jeden "splav" je i na Porubce na Vřesině.
                                                    Ohledně těch bab,tak já pamatuji v prváku jednu spolužačku, která si vylepila na dveře leták:" že kdo má chuť ať přijde umytej a oholenej" na přednášky chodila strhaná jak cívka a jednou nám říkala její spolubydlící, že tam měla 3 naráz, po roce odpadla(asi fyzicky :-))) )

                                                      NMacOS | St 25.8.2004 14:07:52

                                                      ještě jsem si vzpomněl:
                                                      za mých časů bejvaly studentky na bani fajn. dokonce si jeden klučík vylepil do výtahu inzerát kde stálo "hledám dajnou dívku" + číslo pokoje. dostavily se 3... :o)
                                                      takže přeju příjemnou zábavu!

                                                        NMacOS | St 25.8.2004 13:55:08

                                                        všecko vidím!! :o)
                                                        no šutrem zrovna ne, ale koukám na ně z okna. já teď ty srazy vypouštěl, protože momentálně výhradně muškařím, ale třeba na tu bečku bych taky klidně zašel. nejbližší jez od poruby je na opavě v třebovicích, ale ten je mínus, opava v děhylově, odra 3 v dubí, dobrej je odra dvojka ve lhotce, ale tam taky chodí tisíc lidí, takže tam rybám furt něco padá na hlavu. co by taky člověk mohl čekat rovnou ve městě, že jo?

                                                        (s těma srazama: sportovně musím přiznat že mi to ve společnosti závodníků taky nijak moc - teda spíš nijak - nebralo, ehm...) :o)

                                                          NOrion | Út 24.8.2004 22:29:22

                                                          Šikovná baba.možná by ses mohl vymluvit pokud by vás nachytal na to že ji učíš vázat mouchy.

                                                            Njidoš - Profil | Út 24.8.2004 22:17:44

                                                            Orion - je pěkná :-))

                                                              NOrion | Út 24.8.2004 22:10:02

                                                              Ma Os to má ke kolejím co bys doplivnul, ale né že mu budeš chodit za starou.

                                                                Njidoš - Profil | Út 24.8.2004 21:14:00

                                                                Díky všem, je tady někdo kdo vláčí pod jezy? S Orionem jsem si kdysi psal poskytl mi dobré info. MacOS - jak daleko bydlíš od kolejí?


                                                                Co revíry Opava 1, a Odra 2?? Znáte je někdo? A nejbližší jezy od Poruby?

                                                                  NVojta | Út 24.8.2004 20:08:26

                                                                  Dědek - ale vy chytáte hlavně plavku - já se zajímám o kaprařinu třeba a rád bych přišel.

                                                                    NDědek - Profil | Út 24.8.2004 20:02:17

                                                                    Jidoš :
                                                                    Obchodů je v Ostravě a nejbližším okolí dost. Tak jak psali ostatní - Odra, Opava a Ostravice - která je v Ostravě i pstruhová. Je tady velké množství stojáků a to jak velkých, tak malých. Jestli ti na té škole nezměkne mozek chlastem a neztvrdou ti játra, nebo ti ho nevyšoustají z hlavy studentky, tak se klidně ozvi - ( v kartě mám telefon, i ICQ ) a můžeme vyrazit jak na ryby, tak po obchodech.
                                                                    I ostatním :
                                                                    Sraz byl loni v prosinci poprvé, v lednu podruhé, v únoru potřetí - vše na Ostravici pod Sýkorovým mostem a v dubnu na Bečkárně - slepé rameno Odry. Chodí nás tak 5 - 8. Teď v létě jeden odpadl, protože ti naši závodníci nemají kvůli lize čas ( Orion a Jarda_Ova ) a bez nich, podle toho jak to vypadalo posledně, by jsme se sešli já a Fouňa - což děláme pořád. Bylo to domluvené u mě na chalupě. Orion avizoval ještě jeden sraz na víc dnů někdy na podzim. Jestli budete mít chuť, tak sraz Chacharů klidně domluvte a dejte to do OZNÁMENÍ. Jen je to třeba dát vědět měsíc dopředu - kvůli šichtám.

                                                                      NMacOS | Út 24.8.2004 11:31:42

                                                                      bydlím v porubě na osmáku, ale na poliklinice v hrabůvce mám tréninky, kus od ní bydlí můj kámoš a hned u ní mi známej prodává mouchy, takže tam bývám určitě tak 2x týdně.
                                                                      jinak do toho kšeftu tam ale moc nechodím, je to náhoda, uvedl jsem to jen pro pořádek :o)
                                                                      stejně i s tou "opavicí" - to se tu prostě tak říká a myslím že hodně lidí ani neví že nějaká skutečná opavice prostě je.

                                                                        NBundik | Út 24.8.2004 11:23:28

                                                                        MacOS: diky za opravu, abych se priznal, na Opavici (resp. Opave) jsem nebyl, chodim na stojaky a Odru. Vim jen, ze se dotycna reka vleva do Odry pobliz koksovny... jinak souhlas. A co se tyka srazu chacharu mam pocit, ze uz dlouho zadny nebyl (resp. jsem to nezaregistroval). Docela bych byl pro nejaky minisraz nekde na zahradce ci primo u vody. Jinak jestli se muzu zeptat, kde bydlis? Dost casto pises o rybarskych potrebach v Hrabuvce a to mam za barakem...

                                                                          NMacOS | Út 24.8.2004 10:54:32

                                                                          pardon, včera jsem vyčerpal příspěvky a mrk mě nemilosrdně odstřelil.
                                                                          sraz pod názvem sraz chacharů se tu občas objevuje, organizuje se to v plavačce.
                                                                          parmy chytám jako vedlejší ale ceněný produkt na ostravici s mouchou, je jich tam požehnaně a známej třeba minulý týden chytil na mušák 61 nebo dokonce 63 cm.
                                                                          hodně lidí si v ostravě plete řeku opavu s opavicí, opavice je pstruhovka a neteče přes ostravu!!
                                                                          opava v ostravě mi přijde trochu mínus, je to teď taková tloušťová voda, ale taky jsou tam pěkný kousky. nejlepší informace o MP revírech má orion a kluci z plavačky, takže zkus požádat je, mají to tu obšlápnutý fakt pořádně - holt závodníci, no. vody je tu v okolí strašně moc.
                                                                          rybářské potřeby jsou taky fa nyklová v centru na kostelní, nebo třeba v hrabůvce za poliklinikou. všude je něco, nikdo nemá všechno, protože nikdo nemá krám nafukovací. kotlář je taková klasika. pokud jde o přívlač tak v hlučíně je fakt dobrej ten chlebiš a kousek vedle je taky prodejna kde jsou zajímavý věci - americký woblery a vlasce, apod.

                                                                            NBundik | Út 24.8.2004 7:50:06

                                                                            jjidos: jak jiz psal v*l*k kousek od bane je skalka, docela dost bile ryby. Jinak par desitek minut jizdy autobusem a si v Hlucine na sterkovne, u Odry, Opavice... jen si vybrat. Co se tyka srazu ostravskeho MRKu, jsem urcite pro.

                                                                              Nv*l*k | Út 24.8.2004 6:50:01

                                                                              Jidoš:Tento rok jsem skončil na škole po 5(6) letech. Ale až poslední rok jsem chodil na ryby. Měl jsem auto, takže to bylo jednodušší. Nikdo se na mě nedíval jak na blázna, když jsem chodil s prutem a vestou. Taky jsem někdy nechával věci v autě. Většinou jsem chodíval na přívlač a muchu. Párkrát jsem byl i na feeder. Na parmy jsem narazil, jedna byla obrovská +-80cm, ale na prut jsem jí nedostal. Byla na Opavici. Jinak jsem jezdil na malý revírek poblíž Hlučína. Potom hodně na Opavici, občas na Ostravici na pstruhy. Byl jsem i na Odře, ale tam jsem nijak valně nedopadl. Jinak v Porubě máš jeden revírek ve vřesině, je to malé, chodí tam spoustu rybářů, ryb nic moc, ale zachytáš. Dá se to tramvají a pak pěšky(cca 15min.). Lepší je to na kole. Ještě jsem jezdil na Rezávku, to je jak se kříží Rudná a Odra. Jsou tam hezké štiky, ale mazané.
                                                                              Rybářství máš v Porubě, když půjdeš po levé straně od Hrušky směrem dolů po Hlavní třídě, přejdeš kruhák a po 500m je rybářství, je tam takový starý dědula, ale někdy natrefíš na majitele a ten je ok, S tím se i domluvíš na cenách.
                                                                              Škoda, že už jsem to tam zapíchl, neboť jsem tam nikoho neznal, kdo chodil na ryby. ALe často tam jezdím, takže můžem někdy vyrazit. Se Ti ozvu.
                                                                              Jinak na jakou fakultu jdeš, našly by se nějaké pomůcky pro lehčí průběch u zkoušek a cenné rady :-)

                                                                                NForest - Profil | Út 24.8.2004 6:12:13

                                                                                No já bych byl taky pro nějakej sraz, i když už jsem mimo Ostravu , ale mám tam spoustu kamošů.

                                                                                  Njidoš - Profil | Po 23.8.2004 21:36:59

                                                                                  A parmy?? Chytáte je někdo?

                                                                                    NVojta | Po 23.8.2004 16:24:07

                                                                                    Ostraváci - co říkáte, že bychom spíchli nějaký sraz ??

                                                                                      NOndra - Profil | Po 23.8.2004 16:01:27

                                                                                      No, na ty moje asi trochu dýl, ale vezmu Tě autem :-))

                                                                                        NVojta | Po 23.8.2004 15:52:01

                                                                                        Jidoš: 10 minut na kole :o))

                                                                                          Njidoš - Profil | Po 23.8.2004 15:32:51

                                                                                          Všem moc díky - Ondra, Marcel - příjímám moc rád. Ondra jak dlouho trvá cesta s Poruby na některé candátové místo :-)) (to nejbližší)

                                                                                            NOndra - Profil | Po 23.8.2004 14:01:48

                                                                                            Pár dobrých míst na candáty Ti rád ukážu, na pstruhy na Ostravici Tě taky rád pozvu. Tel. mám rovněž v kartě. Budeš na srazu?

                                                                                              NMacOS | Po 23.8.2004 11:53:58

                                                                                              jidoš> čau, no pokud mě u toho naučíš házet mouchu, tak jsem tvůj člověk, a navíc tu báňskou mám za sebou taky. :o)
                                                                                              číslo na mě je v kartě. budu se těšit.

                                                                                                Nharpunar - Profil | Po 23.8.2004 8:43:15

                                                                                                Souhlas s Forestem co se týče prodejny v Hlučíně.Pan Chlebiš je vláčkář a ví o čem mluví a bude se ti věnovat,to je důležité!!Ke Kolářovi do Mar.Hor chodím také,ale je to spíše obchodník,než rybář.Jinak candáti a parmy v Odře,dá se tam dojet MHD.Jsou tam i sumci pokud tě zajímají i když menší.Co se týče lovu v centru Ostravy,doporučuji Carefour,mají tam duháky,ale netuším zda by tě tam pustili z cajkem!!!

                                                                                                  Njidoš - Profil | Po 23.8.2004 8:34:47

                                                                                                  HrubecT - jo to rybářství u domu energetiky a v hulvákách znám. A pochybuji, že já tam budu jen chlastat :-)) To já budu ten magor co tam bude chodit s prutem :-))

                                                                                                    Nv_l_k | Po 23.8.2004 6:36:41

                                                                                                    Jo, musím přiznat, že to chlastání tam opravdu frčí. Na druhou stranu záleží jen na tobě jestli se k tomuto chlast-trendu přidáš. Prodejna u domu energetiky není špatná, ale v Hlučíně je to o dost lepší.
                                                                                                    V Hučíně je taky nějaká větší nádrž, kde se dá chytat, pak se chytá v řece Odrě(mají tam i duháky někde u Ostravy) a řeku Opavici. Chodil jsem tam do školy 5let, ale chytání jsem si nechával raději domů :)

                                                                                                      NForest - Profil | Po 23.8.2004 6:12:02

                                                                                                      Bohužel musím souhlasit s HrubcemT já už mám naštěstí to otřesné období za sebou. Ještě dnes se budím v noci orosen studeným potem na ty nekonečné večírky, chlastačky a šou... . Ne dělám si srandu. Vercajk jsem si na koleje vzal jeno jednou, když mě kamoš z Oder pozval na pstruhy na Odru. Byl jsem tam jak kosmonaut.
                                                                                                      Jinak nej obchod v Ostravě je opravdu ten u Domu energetiky. Nejbližší obchod ke kolejím je na zastávce šaliny Vřesina, to je konečná 17 pod kolejema. Vystoupíš a půjdeš cca 300 metrů nahoru do mírného kopečku.
                                                                                                      Kdyby jsi ještě potřeboval tak dej vědět.
                                                                                                      Jinak Ti musím doporučit rybářské potřeby pana Chlebiše v Hlučíně jezdí tam Ostravské MHD. Je to speciálka na přívlač a on tomu rozumí.

                                                                                                        NHrubecT - Profil | Po 23.8.2004 0:22:37

                                                                                                        Nerad Ti kazím iluze, ale na kolejích v Porubě se jen chlastá, chalstá a taky chlastá... Tam nebudeš mít na rebe čas... A i kdyby, tak chodit s prutama kolem nonstop chlastajících lidí není nic moc... Já to za 3 roky radši neriskl, ikdyž jednou jsem tam někoho s prutem zahlíd ;-) Jinak asi nejlepčí prodejna je u tramvajové zastávky "Dům energetiky", kousek od ní vede kolmá ulic vzhledem k tramvajce, tak se po ní dej na opačnou stranu než je Futurum a v levo je vcelku dobrej obchod...