Jihočeská Feederliga .

Diskuse o jihočeském závodním feederu.

Veškeré podrobnosti, termínový kalendář, propozice, fotky, výsledky a ohlášení jsou na www.jcfeeder.cz, historie na http://jihoceskafeederliga.mrk.cz/.
Autor diskuse: ryba-de - Profil , 10.3.2014 feeder - závodní sektor
Dále moderují: já 2 Profil + emilpesek Profil + Agny Profil + Marek Š. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nryba-de - Profil | Út 12.5.2026 10:28:25

Zdar,kdo bude chtít živku na Hadinu,tak hnojky mít nebudu,VP,červy a kukly ano a MP když tak přes Máru Čecha od Vlacha,bude levnější,díkes

    NPřemet:-) - Profil | Út 15.3.2016 9:42:33

    emilpesek >> Když ono je to s tím kaprem dle mého trošku obráceně. Kapr se nejvíc vysazuje, protože se nejvíc odnáší... :-))

      Nemilpesek - Profil | Po 14.3.2016 21:54:31

      killer1 >> Nehledě na to že už se dávno ví že pro vodu je přerybnění jedním druhem nezdravé. Prostě i tady platí všeho s mírou. Když se nejvíc vysazuje kapr, logicky se nejvíc kapr odnáší.

        Nšimpanz - Profil | Po 14.3.2016 21:40:06

        killer1 >> řekl bych............velice kvalitní názor :)

          Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 21:24:04

          emilpesek >> a poté mě taky dostávají reakce typu: " a co pak má v té vodě bejt, když se furt ty kapři nosí od vody?" co? no přece ryby, které v té vodě mají své opodstatněné místo, jako tloušti, plotice, podoustve, parmy, ostroretky a mnoho jiných. Ale ať mi někdo řekne, jaký jiný účel má pravidelné vysazování kaprů než jejich následné ulovení a konzumace, samozřejmě vše v souladu s RŘ? Někteří lidé si prostě z kapra udělali modlu a pomalu si přestávají uvědomovat, že se to dá vlastně i jíst a je to dokonce i velice dobré :D

            Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 21:20:22

            emilpesek >> přesně tak, hlavně všeho s mírou, pokud to někdo rozdává po hospodách, je to špatně, ale pokud to dokáže zpracovat, ať si klidně vezme tolik, kolik uzná za vhodný. U mě a v naší rodině je to z 99% kapr, pak v průměru jedna štika do roka a semtam nějakej duhák. Ch a P mi jako myšlenka nevadí, ale vyloženě se mi už hnusí někteří zdejší přispěvovatelé na MRKu, kteří to ženou do extrémů, pak se tady někdo pochlubí, jakého si vzal pěkného kapříka k obědu a aby se tu pomalu bál týden přihlásit, jaký dostane po zveřejnění příspěvku kopr.

              NBečetka - Profil | Po 14.3.2016 21:14:31

              killer1 >> já souhlasim

                Nemilpesek - Profil | Po 14.3.2016 21:05:26

                killer1 >> Tak v tomhle to mám jednoduchý. Kapr mi do baráku nesmí. Pěknej velkej lopaťák a potom už jinak jenom dravci (s vyjímkou sumce). No a protože ji vozím dost ryb ze švédska, tak za rok odnesu max. 2 -3 štiky nad 70cm, občas candoše a okouny nad 30. Loni jsem odnesl 6 ryb za rok. Předloni žádnou.
                Ale souhlasím že všechno musí mít svou míru. Máš povolenku? Doma ryby jíš? Tak si čerstvou rybu pro sebe klidně vem. Od toho ve vodě jsou. Ale nesnáším mrazáky, a nebo rozdávání všem známejm.
                No a co se týče ortodoxního CH a P tak když to dotyčný nejí, tak proč ne. Ale jinej význam v tom taky nevidím.

                  Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 20:42:59

                  Cloud >> ještě abych já, rybář, za ryby platil :-))

                    NCloud - Profil | Po 14.3.2016 20:41:05

                    killer1 >> Přijd ten metrák ryb koupit raději ke mě do práce! :-))

                      Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 20:34:16

                      dewar >> možná jsem to s tím množstvím trochu přehnal, když to teď zpětně čtu, já sám jsem měl minulý rok v povolence něco přes 70 kilo, a ty další ryby z výlovů, takže přes ten metrák jsem se asi dostal a pro potřeby rodiny se to bez problémů zužitkovalo.

                        Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 20:26:58

                        dewar >> já nikomu můj názor nevnucuju, jenom jsem napsal, jak to cítím já.

                          Ndewar - Profil | Po 14.3.2016 20:18:49

                          killer1 >> tohle se mi dobře nečte, radši to ani nebudu komentovat :-(

                            Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 20:11:07

                            Přemet:-) >> já si stojím za tím, že nic se nemá přehánět, jak nadměrné masaření, tak naopak extremismus chyť a pusť, prostě všeho s mírou, když jsem schopnej doma zužitkovat za rok klidně přes metrák ryb, převážně kaprů, proč bych si je od vody nebral? Koneckonců ty kapři násaďáci jsou k tomu určení, to máš jako brojlery v chovu hus, kuřat, atd.

                              NPřemet:-) - Profil | Po 14.3.2016 20:06:26

                              killer1 >> koukám, že dáváš svému nicku co proto... :-))

                                Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 19:54:47

                                emilpesek >> to bych se z těch Budějovickejch kaprů asi brzo zbláznil, zlatý ty Písecký, tam to jména nemá a po palicích to dostává jedna báseň :D

                                  Nemilpesek - Profil | Po 14.3.2016 19:52:36

                                  killer1 >> Počkej, taky nezapomeň na Mařenku. Bez ní by se Karel zbláznil.

                                    Nkiller1 - Profil | Po 14.3.2016 18:44:45

                                    Agny >> Dobře, píšu si, Karla pustit :D

                                      Nvanvan - Profil | Po 14.3.2016 9:11:25

                                      Agny >> To by se mi celkem líbilo aspoň bych testnul novej klacík konkrétně tento:
                                      Saenger MS Range Econ Feeder MH 3,6m 100g

                                        Nšimpanz - Profil | Po 14.3.2016 7:52:09

                                        Tak ono by to snad mělo spadnout do závodu ne?

                                          NAgny - Profil | Po 14.3.2016 3:38:22

                                          Včera jsem byl zkusit závodní ůsek.
                                          Je dvojnásobnej průtok,ale za hodinu jsem chytl asi 5 podouství.
                                          Na kradší vzdálenost jsem udržel 40 s trnem.

                                            Červené karty: Tloustobijec8