Nezaplacaná povolenka 2014

Zdravím, mám dotaz. V lednu 2014 jsem odevzdal povolenku pro rok 2013 a už jsem nestihl zaplatit novou povolenku, členský příspěvek a brigádu. Je mi 16 let, takže bych měl bych mít mládežnickou povolenku od 16 do18 let, budu muset dělat znovu zkoušky? A na kolik by mě vyšlo si koupit povolenku, brigádu a členský příspevěk? Diky Honza Ceske Budejovice
Autor diskuse: janrezabek - Profil , 8.3.2014 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NLab - Profil | Ne 9.3.2014 7:28:31

marmyš >> Moc??U nás jsou zápisný 2000,-Kč.

    NMrknato - Profil | Ne 9.3.2014 7:22:49

    Káceč >> Členství v ČRS je dnes bohužel už jen formalita. Stanovy a pravidla určuje jen hrstka lidí a to často z velmi nepochopitelných důvodů pro většinu. Dnes pan jednatel svazu označuje členy za klienty...... platící klienty a o tom je dnes celá rybařina. Něco jako dříve odpustky. Máš hřích? Zaplať odpustek a bude ti odpuštěno....))))

      Nmarmyš - Profil | Ne 9.3.2014 6:39:53

      Bečetka >> taky se mi zdá tisícovka za zápisné trochu moc.

        NBečetka - Profil | Ne 9.3.2014 5:25:27

        Já jsem několik let neplatil příspěvky ani nic jinýho, protože jsem nechytal. Loni jsem chtěl začít znovu chytat a výdejci povolenek stačilo jen to, že jsem znova zaplatil zápisné 500,- a vzal mě zpátky a do legitimace mi dal formální razítko, že předchozí povolenka z minulejch let byla vrácená. Předpokládám, že tahle praxe bude i ve většině jinde a myslim, že je to tak v pořádku.

          NMAXXSKATER - Profil | Ne 9.3.2014 0:37:07

          janrezabek - >> Nejlépe to napsal Sven. U některých ostatních mi přišlo, že se snaží napsat (radit), i když o tom moc nevědí. :-)

            NKáceč - Profil | So 8.3.2014 23:57:56

            Malda512 >> pravopis na píču a i píčoviny píšeš. Co má s tímto problémem společnýho hospodář ?

              NKáceč - Profil | So 8.3.2014 23:55:44

              AntonM >> tím chceš říct, že kdo bude trvat na dodržování stanov a pravidel je idiot? Hmmm....

                NAntonM - Profil | So 8.3.2014 22:57:40

                Zaplatíš navíc jen zápisné ( u naší MO 200Kč) a jede se dál.

                Pozdě to platí stovky členů v Črs.

                Problém bude dělat jedině idiot.

                Jinak se nic neděje.

                  Nprdakcb - Profil | So 8.3.2014 22:47:19

                  Pokud se chceš vyhnout všem peripetiím, zajdi na MO3 v ČB. Zápisné se tam neplatí, takže si vezmi sebou platný rybářský lístek, fotku a staneš se de facto novým členem, ale u jiné MO. Je to tam, co bývala hospoda u Rudana

                    NMalda512 - Profil | So 8.3.2014 22:29:24

                    janrezabek - >> kontaktuj hospodáře a nasyp si na hlavu popel... snad udělá vyjímku.... dubnu nebo březnu je nábor na nové rybáře tak by ti mohl známku ještě dát. Povolenku si jinak můžeš kouit v průběhu celého roku. ale nejdůležitější je vždy zaplatit včas členstvý.. ale to už tady popsal Sven

                      Njosef 1945 - Profil | So 8.3.2014 22:21:37

                      Ono pánové ani tak nešlo o pozapo jako o nedostatek korunek a to je myslím lépe říct na MO na rovinu . To myslím u Honzy z Budějic pochopí.

                        Njirisyky - Profil | So 8.3.2014 22:11:16

                        janrezabek - >> povolenku si můžeš koupit v průběhu roku, brigádu taktéž a členský do konce února, ale pokud zajdes na svou organizaci, tak by neměl být problem o zpětné doplacení. Aspoň u naší organizaci to touhle dobou nejni problem, před lety jsem na členský příspěvek jaksi taky zapomněl a v poho jsem ho doplatil v půlce března.

                          Nmarmyš - Profil | So 8.3.2014 22:09:55

                          Káceč >> jak zaplatit? snad zaplácat:-)

                            NKáceč - Profil | So 8.3.2014 22:03:06

                            Co to je "zapomenout zaplatit povolenku" ? To jí snad dáváj dopředu na dluh? Máte v tom nějakej zmatek.

                              NDušan181 - Profil | So 8.3.2014 21:26:23

                              Zdarec, zkoušku znovu dělat nemusíš . V letech jako máš ty jsem taky zapomínal zaplatit povolenku, stačilo zajít na MO a jak se říká sklopit ocas říct ,že jsem trouba a slušně požádat o novou povolenku většinou to zafungovalo. Jinak u nás v MO nevím jak u Vás platí ,že když nezaplatíš členství (400 kč) do konce února a chceš být dále členem musíš zaplatit zápisný + členství (1000+400 kč) .Mládež do 16-ti roků zápisné neplatí.Viz. náš oběžník
                              http://www.mrs-tisnov.cz/pdf/2014/obnk_2014.pdf

                                NJarda Š. - Profil | So 8.3.2014 21:13:26

                                janrezabek - >> Hlavně se musíš co nejrychleji domluvit s prodejcem povolenek. Když je to o pár dnů a budou hodní, tak by ti mohli zpoždění prominout, jinak v případě, že jsi nezaplatil včas členský příspěvek, musíš znovu zaplatit zápisné a kdyby ve výboru MO byli přísní, tak by po tobě mohli chtít i znovu absolvovat vstupní školení a přezkoušení (v krajním případě, jak píše Sven, by tě i mohli vyhodit, že už o tebe nestojí, což se ale v praxi nestává).
                                Pro příště: Je potřeba vždy do konce února zaplatit alespoň členský příspěvek. Povolenku a brigády můžeš zaplatit i později, to musí být zaplaceno, než si jdeš pro povolenku.

                                  NSAHIB - Profil | So 8.3.2014 21:08:59

                                  zdar,
                                  Sven Ti to napsal jasně!
                                  Jako nový člen!Pokud se MO nesželí a neodpustí Ti to!..-)

                                    NSven - Profil | So 8.3.2014 21:06:35

                                    janrezabek - >> Tím, že jsi nezaplatil členský příspěvek do konce února, jsi pozbyl členství v Rybářském Svazu.
                                    Aby sis mohl koupit povolenku atd., je třeba se stát znovu členem.
                                    Členství není nárokové a tedy bude záležet na rozhodnutí výboru vaší MO, zda a za jakých podmínek tě přijmou nebo ne.
                                    Možná budeš muset znovu zaplatit zápisné a absolvovat školení, odpracovat nebo zaplatit brigády, možná ti to prominou, možná tě ani zpět nepřijmou.
                                    To nevyřešíš tady ale na nejbližší výborové schůzi.

                                      Nsalfi - Profil | So 8.3.2014 21:02:37

                                      janrezabek - >> zkousky znova delat nebudes. Vicemene okradas sam sebe, protoze az si pujdes koupit novou rocni povolenku, das za ni stejny penize, ale okradl jsi se o par mesicu lovu. Clensky prispevky zaplatis taky za celej rok i s brigadama. Kdyby sis ji letos nakonec nekoupil a kupoval az pristi rok, zaplatis si novou povolenku, ale clensky prispevky bys musel doplatit i za rok, kdy jsi nechytal. Ale podminky se muzou lehce lisit u jednotlivych mo, tak bude nejlepsi informovat se tam

                                        NKubalorenc - Profil | So 8.3.2014 20:48:53

                                        Nejlepsi bude se zeptat na tve MO. my nevime sazebnik cen te tvoji.