- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Indikátor na nymfu
Ahoj.
Chtěl bych se zeptat, jak vyrobit nebo popřípadě zakoupit
Indikátor na nymfu.
Děkuji
Chtěl bych se zeptat, jak vyrobit nebo popřípadě zakoupit
Indikátor na nymfu.
Děkuji
Autor diskuse: sima.mrk - Profil , 13.2.2014 muškaření - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NFiretiger - Profil | Čt 13.2.2014 9:56:00
nofish >> Má indikátor smysl? Věru existencionální otázka... kde jsme, kam jdeme?
S indikátorem zručný muškař nachytá víc než bez (proto jsou na závodech zakázaný). Nezručnému muškaři pomůžou spíš odkroucené prutohodiny nežli zakoupený vercojk.
S indikátorem zručný muškař nachytá víc než bez (proto jsou na závodech zakázaný). Nezručnému muškaři pomůžou spíš odkroucené prutohodiny nežli zakoupený vercojk.
Njelen10 - Profil | Čt 13.2.2014 9:48:47
To že indikátor = splávek, je podle mě pitomost, kterou šíří nenávistní suchoprdi (což jsou v podstatě sami plavačkáři nejhrubšího zrna). Já tam teda klíďo občas kus reflexního vlasce přiuzlíkuju, abych viděl kudy, jak rychle a jak hluboko vodím jako vemeno.
N4646 - Profil | Čt 13.2.2014 9:30:36
welbin >> aha, to jsem si to predstavoval trochu jinak.
Ale v kazdym pripade, tohle bych neprehlid ani ja se svejma dioptriema :)
Ale v kazdym pripade, tohle bych neprehlid ani ja se svejma dioptriema :)
N4646 - Profil | Čt 13.2.2014 9:19:35
welbin >> nemas nejakej odkaz na ten "barellcaddis"? Google se k tomu stavi nejak vyhybave...:)
Nnofish - Profil | Čt 13.2.2014 9:13:22
Abych se tu trošku přiživil.... :-) Se zeptám jinak. Má nějaký indikátor smysl? Na mouchu to zas tak moc neumím. Ale na krátkou nymfu tam ta ryba prostě je, jebo ne. Když ji nechám splavat kousek po vodě, tak se seká všechno co vypadá podezřele. Dlouhý návazec jde mimo mě. I když leros se uvidí.
Zkoušel jsem indikátor typu polystyrenové kuličky a párkrát se teda záběr poznat dal, ale že by to bylo nějaké terno... Experimenty na MP jsou zajímavé.
Asi je to rukama :-)
Zkoušel jsem indikátor typu polystyrenové kuličky a párkrát se teda záběr poznat dal, ale že by to bylo nějaké terno... Experimenty na MP jsou zajímavé.
Asi je to rukama :-)
NŘízek 5,21 - Profil | Čt 13.2.2014 9:10:04
jehla >> tedy jedinej strýmr není zakuklená plavačka, ovšem je to vlastně vláčka, tedy muškaření de facto neexistuje:-))
Nwelbin - Profil | Čt 13.2.2014 9:08:57
4646 >> dej před ní chrosťana ze zimní srsti,anebo barellcaddis-jsou to slušné splávky
Njehla - Profil | Čt 13.2.2014 9:08:51
4646 >> jo, ale asi by to rušilo, radši občas sekám odhadem...někdy jsem překvapen, častěji ale ne...někdy je překvapená ta ryba...:-)))
Njehla - Profil | Čt 13.2.2014 9:07:48
Mrknato >> welbinovi u toho střílení u krmelců...
řízek - jo, to je spoustou lidí používaná taktika...kdysi jsem to taky občas praktikoval...znám lidi, co s tím dokázali (v kombinaci s nymfou) slušně zachytat na řř i v místech, kde to jinak moc nešlo....ale pak je to taky dost plavačková technika, když číháš, až ta suchá (nejlépe z kusu pěny) muška zaťuká a rozjede se proti proudu...tam už chybí jen něco živýho kroutícího se na háčku dole...:-)))
řízek - jo, to je spoustou lidí používaná taktika...kdysi jsem to taky občas praktikoval...znám lidi, co s tím dokázali (v kombinaci s nymfou) slušně zachytat na řř i v místech, kde to jinak moc nešlo....ale pak je to taky dost plavačková technika, když číháš, až ta suchá (nejlépe z kusu pěny) muška zaťuká a rozjede se proti proudu...tam už chybí jen něco živýho kroutícího se na háčku dole...:-)))
N4646 - Profil | Čt 13.2.2014 9:07:09
jehla >> jen nech bejt, kdyz je clovek slepej jak patrona..., za sebe musim rict, ze u maly lipanovky bych nejakej indikator obcas uzil :))
Nfraisix - Profil | Čt 13.2.2014 8:28:48
sima.mrk - >> záleží, jestli myslíš indikátor na francouze, nebo jestli myslíš takovej ten muškařskej splávek (uzlík z plovoucí příze, nebo plovoucí plastelína)...ale víceméně je asi nejjednodušší oboje koupit.
NMrknato - Profil | Čt 13.2.2014 8:25:06
welbin >> Jestli zmiňuješ suchou mušku, pak se jedná o lov, jako kdyby myslivci stříleli zvěř u krmelců. Tam také nepotřebuješ moc zvěř hledat a ani průvodce. No a pokud myslíš nymfu, jakoukoliv, pak se jedná o druh plavané, pouze s jiným vercajkem, aby se to dalo okecat a dotyčný si nepřipadal tuctově.......
Nwelbin - Profil | Čt 13.2.2014 6:57:47
Bývá i součástí některých návazců,spíš mám otázku, proč indikátor,jde o lov a tam je to o tom najít ,kde je ryba,vedení a citu,indikátor je dé facto splávek
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
9:16NO muškách, umělých 34435
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











