Indikator zaberu na francouze

Ahoj, mohl by prosim nekdo sesumarizovat vyhody zakladnich typu nymfovacich indikatoru? Tj. spletany vs. kapkovy vs. spiralkovy? Kdy jaky pouzit, jake jsou vyhody atd? Na trhu je nepreberne mnozstvi i ruznych barevnych variant (od decentnich az po doslova razici), mozna hloupa otazka, ale neplasi to proboha ryby? Ja osobne doposovad vcelku "uspesne" chytal na francouze zcela bez indikatoru, vicemene na cit. Ne vzdy ale mohu zajistit dokonale napnuti navazce a spoustu zaberu mi jisto jiste utece, proto se o indikatory zajimam az tedka. Kazdopadne bych ale nerad indikatorem ryby zbytecne plasil...

Dekuji za rady!
Autor diskuse: Fofr - Profil , 11.9.2013 muškaření - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMácík - Profil | Ne 21.6.2020 16:15:00

Willow >> Jo, černej marker taky používám. Dělám jen černý kontrastní proužky 👍

    NWillow - Profil | Ne 21.6.2020 15:24:14

    Mácík >> Mám fixy a ty musí stačit.😉

      Nkubsta - Profil | Ne 21.6.2020 13:18:47

      strejka >> copak sako, ale ten oř teda rapidně sníží můj chytaci rádius 😂

        NMácík - Profil | Ne 21.6.2020 13:02:30

        Výr >> dostal jsem jednou od Franty 2 barvy...
        Zkusil jsem. Odložil.
        Opatláš, na chvilku zvýšíš viditelnost... Ale žiju bez toho.
        Dneska jsou tak výrazný indikátory, že to nevidím jako extra přínos.
        Zbytečný.

          NVýr - Profil | Ne 21.6.2020 12:49:52

          Mácík >> máš nejakú skúsenosť s tým neon-wax-om ?

            NMácík - Profil | Ne 21.6.2020 11:48:29

            strejka >> Tobě ano.... Já jen pro ostatní, aby jako bylo jasno.
            Bordel v tom dělat teda nebudem!

              Nstrejka - Profil | Ne 21.6.2020 11:45:10

              Mácík >> tak to je snad zcela jasné

                NMácík - Profil | Ne 21.6.2020 11:44:14

                strejka >> tweedovém saku...

                  Nstrejka - Profil | Ne 21.6.2020 11:42:02

                  A auta bych taky zakázal. K vodě jedině na koňském hřbetě... a v saku...

                    NBachy - Profil | Ne 21.6.2020 11:07:34

                    strejka >> brejle vám tolik nekazí historický styl, krásu lovu a "ušlechtilost" lovu.

                      NKachna - Profil | Ne 21.6.2020 11:06:46

                      strejka >> potápěčské 🙈🙉🙊

                        Nstrejka - Profil | Ne 21.6.2020 10:43:06

                        Já bych zakázal i brejle...

                          NBachy - Profil | Čt 18.6.2020 17:45:56

                          kubsta >> Ne

                            Nkubsta - Profil | Čt 18.6.2020 17:21:51

                            Bachy >> takze tvrdíš, že indikátor (barevnej kus vlasce) má nosnou funkci?

                              NBachy - Profil | Čt 18.6.2020 11:45:21

                              Willow >> znáš malé dikobrazí ostny jako splávky? Ty mám rád, na třetinku gramu, do proudu i půlgram.

                                NBachy - Profil | Čt 18.6.2020 11:40:13

                                Willow >> nosná funkce v případě nedováženého stavu

                                  NWillow - Profil | Čt 18.6.2020 11:04:17

                                  Bachy >> Najdi aspoň jeden hlavní rozdíl...

                                    NBachy - Profil | St 17.6.2020 22:05:31

                                    Luigi_Lasagne old >> Já to zkoušel, věř mi, pořád stejné. Podívej, mi stačí jedna nymfa na vlasci nebo pletence a zachytám si krásně. Na těch 15m si to většinou hážu a vedu s proudem. Vidím pohyb i na průhledné dvanáctce a cítím i malé drbance. Samozřejmě vím, že necítím a nevidím úplně všechno, ale stačí mi i obyčejný vlasec. Někteří chtějí těžit nejlíp jednu rybu za druhou, každého věc, ale pro mne to není, ryby nejsou hračky. Taky to, že předpisy zakazují splávek má nějaký svůj význam a indikátor i když vypadá jinak, tak funkci plní podle mne stejnou jako nadržovaný splávek v plavačce.

                                      NLuigi_Lasagne old - Profil | St 17.6.2020 19:37:01

                                      Bachy >> Klidně pracuj, to je důležitější než naše tlachání na webu. Při té činnosti , pokud jen trochu můžeš a dáš to, rozjímej o funkci splávku. Poté, co činnost ukončíš, dej v klidu vedle sebe signalizátor a jakýkoliv splávek. Dlouze se zadívej a zapřemýšlej. Pocítíš -li určitý stud, budeš na dobré cestě k poznání.

                                        NBachy - Profil | St 17.6.2020 19:13:01

                                        Luigi_Lasagne old >> mám teď moc práce, do které se mi strašně nechce. :-) Záleží jaký splávek, může být i třeba přehloubený, nadržovaný v proudu? :-)

                                          NLuigi_Lasagne old - Profil | St 17.6.2020 18:58:40

                                          Bachy >> Jsi dnes nějaký rozdováděný. Takže se zeptám.Víš k čemu a jak slouží splávek?

                                            NBachy - Profil | St 17.6.2020 14:19:53

                                            A co nové imitace splávků v muškařině, jsou nějaké novinky? :-))

                                              NBaklous - Profil | St 17.6.2020 10:55:43

                                              mildas - Quinn >> Tak můžu říct, že ten růžový Hends je proti tomu úplná paráda. Před každým chytáním jsem vytáhl vlasec z navijáku a rovnal, takže namotáním to nebylo, si myslím.

                                                NStupin - Profil | St 10.6.2020 13:30:39

                                                Igor >> https://www.parys.cz/asso-vlasec-ultra-cast-fluo-ze​lena-300-m-p143607/

                                                Pouzivam prumery 0,22 a 0,20. Je krasne mekky.
                                                Kroutit se ti bude po case kazdy, chce to po par vychazkach vymenit ;-)

                                                Ve vetsim prumeru mam jeste https://www.uhabakuka.cz/produkt/66531/katran-vlase​c-synapse-neon-0255mm-300m-#var
                                                Prijde mi, ze je v podstate se stejnymi vlastnostmi.

                                                  Nmildas - Quinn - Profil | Ne 7.6.2020 22:50:36

                                                  Igor >> Pouzivam uz par let hends. Ruzovy, bo ho nejlip vidim, a kdyz “ztratim” nad hladinou indikator, jen sjedu ocima od spicky prutu po ruzove barve a hned ho zase mam. Osobne mi vyhovuji vic ujimane.

                                                  Hosi, pokud ty navauce spatne poprve rozbalite, bude spirala ze vseho. Je treba ho na neco navlihnou a z toho predmetu odtočit. Pokud ho vyndate z obalu, najdete konec a jen roztahnete, kazdym tim ovinem ho o 360 stupnu prekroutite.
                                                  Ja ho vzdycky i po chytani pustim uz bez forpasu na chvili po vode, at se narovna.

                                                    NKachna - Profil | Ne 7.6.2020 16:14:03

                                                    Igor >> nejsem žádnej malej blbec 😜

                                                      NIgor - Profil | Ne 7.6.2020 15:35:06

                                                      A nějaké příp. další tipy na vhodný vlasec? Díky.

                                                        NIgor - Profil | Ne 7.6.2020 15:33:48

                                                        Díky všem za rady.
                                                        Knápka jsem teda nevyhodil, vyvařil jsem ho v octové vodě a fakt to pomohlo. Teď jsem jen zvědavý, jak dlouho to vydrží měkké.... Ten Carp Spirit bude možná OK, ovšem prodává se jen po 900 a 1600 m, to bych měl FN na docela dost sezón :-) Nebo někdo viděl kratší náviny?

                                                          NBaklous - Profil | Ne 7.6.2020 15:03:15

                                                          Měl jsem taky od Knápka a úplně stejná zkušenost. Teď jsem vyměnil za Hends, kdyžtak zkusím to vyvaření, díky za tip.

                                                            NMarcel - Profil | Ne 7.6.2020 10:19:58

                                                            Igor >> používám od Hendse FN, kroutil se jen hned ze startu, ale tak 3-4 hodinky, jedna větší ryba a bylo po kroucení. A nebo si Stren koupíš mimo ČR, třeba na Amazonu.

                                                              NPike - Profil | So 6.6.2020 14:10:26

                                                              Igor >> Carp Spirit Celt 2x

                                                                NKachna - Profil | So 6.6.2020 8:40:03

                                                                Igor >> Sice se na to neptáš, ale vyvař ten návazec v octové vodě. Dost to změkčí.
                                                                Samozřejmě to funguje na všechny vlasce, ale taky to snižuje nosnost.

                                                                  NIgor - Profil | So 6.6.2020 7:45:25

                                                                  Zkusim obnovit starsi otazku, sice ne uplne k tematu, ale zkusim se zeptat:
                                                                  Jaky pouzivate vlasec na FN? Mel by to byt hodne mekky, bezpametovy , nejlepe barevny vlasec cca 0,28 mm. Doted jsem mel Stren, ale ten se uz neda u nas nikde sehnat. Koupil jsem ujimany 12 m FN od Knapka, ale naprosta tragedie - spirala jak svina, porad se krouti, chystam se ho vyhodit. Poradite nejakou osvedcenou znacku vlasce? Diky.

                                                                    NŘízek 5,125 - Profil | St 11.3.2015 17:38:27

                                                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.3.2015 10:40:41 >> aspon jednou, děkuji děkuji:-)))

                                                                      Nj.sladkay - Profil | St 11.3.2015 10:40:41

                                                                      Řízek 5,125 >> dobre teda, tentokrat ho mas vacsieho :)

                                                                        NŘízek 5,125 - Profil | St 11.3.2015 9:44:18

                                                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.3.2015 23:25:54 >> klidně i na tři, já sem totiž Pán Chroustů!

                                                                          Nj.sladkay - Profil | Út 10.3.2015 23:25:54

                                                                          Řízek 5,125 >> ale prdlazj. priznaj ze chytas na ziveho!

                                                                            NTiIak - Profil | Út 10.3.2015 16:38:36

                                                                            Řízek 5,125 >> aha:)) som zle pochopil chroust-chrúst že má viac významov

                                                                              NŘízek 5,125 - Profil | Út 10.3.2015 15:47:12

                                                                              TiIak >> chroust= chrostík= potočník
                                                                              líp se to píše i vyslovuje:-)))

                                                                                NTiIak - Profil | Út 10.3.2015 15:43:44

                                                                                Řízek 5,125 >> Tých chrústov čím nahadzuješ akým prútom? Ved to je obrovská mucha,mám doma jednu v krabičke,ešte som s tým nechytal,neroja sa :)

                                                                                  NŘízek 5,125 - Profil | Út 10.3.2015 15:39:54

                                                                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.3.2015 23:27:18 >> ale je to tak s křížkem po funuse:-))
                                                                                  já sem odborník na brázděnýho chrousta a jeho modifikace.

                                                                                    Nj.sladkay - Profil | Po 9.3.2015 23:27:18

                                                                                    Řízek 5,125 >> radsej neskoro ako nikdy :)

                                                                                      Nj.sladkay - Profil | Po 9.3.2015 23:26:54

                                                                                      Mikšík- jen jednou >> no ako vidim ty ich mas o par viac :)

                                                                                      chcejivka je naprd, celoblank je lepsi. a feeder v ruke nedrzis.

                                                                                      sbiro je mackopes na entu.



                                                                                        NŘízek 5,125 - Profil | Po 9.3.2015 22:52:29

                                                                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.3.2015 21:50:24 >> a to mi říkáš až ted?
                                                                                        já sem už v podstatě jen ten suchomuškař, na francouze nemám čas:-))

                                                                                          NMikšík- jen jednou - Profil | Po 9.3.2015 22:33:53

                                                                                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.3.2015 22:26:02 >>
                                                                                          u chvejivky taky poznáš záběr na špičce a feeder to není
                                                                                          mouchařinou s mouchou jako indikátorem se používá po desítky let
                                                                                          když se ti lajna stopí taky ti ukáže záběr
                                                                                          je sbiro s mouchama vláčka nebo moucha

                                                                                          bylo vejce dřív než slepice?

                                                                                          tolik otázek, měl by jsi to konečně rozlousknout jednou pro vždy, ať konečně vím, na čem sem

                                                                                            Nj.sladkay - Profil | Po 9.3.2015 22:26:02

                                                                                            u.x.a. >> je mi to jasne, proste ukaze zaber. otazka je, ze ci je to este muskarina. neviem to posudit. ale pride mi to taky mackopes

                                                                                              Nu.x.a. - Profil | Po 9.3.2015 21:53:48

                                                                                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.3.2015 21:50:24 >> ta gulička nefunguje jako splávek ale jako předpruťák je to spíš taková položená s muškařským prutem..

                                                                                                Nj.sladkay - Profil | Po 9.3.2015 21:50:24

                                                                                                Řízek 5,125 >> a just je to chytanie na plavak s musakom akurat si to nechcete priznat :)))

                                                                                                  Nu.x.a. - Profil | Po 9.3.2015 21:45:21

                                                                                                  Mates PB >> ale z obou stran aby případně gulička nevyrazila keramiku z koncového očka, tu ale na muškařák nedává asi ani Máca....

                                                                                                    NMikšík- jen jednou - Profil | Po 9.3.2015 21:42:31

                                                                                                    Velké kuličky lze aretovat jedině pevným sportovním spodním prádlem.

                                                                                                      NMates PB - Profil | Po 9.3.2015 21:11:16

                                                                                                      Velké kuličky lze aretovat ventilgumičkou.

                                                                                                        Nu.x.a. - Profil | Po 9.3.2015 20:20:37

                                                                                                        Drozďák >> umím číst, ty ciste...

                                                                                                          NDrozďák - Profil | Po 9.3.2015 20:16:50

                                                                                                          u.x.a. >> neumíš cist a navrch si nic nepamatujes.

                                                                                                            NZN - Profil | Po 9.3.2015 18:33:21

                                                                                                            velké kuličky jsou nesmysl.

                                                                                                              Nu.x.a. - Profil | Po 9.3.2015 16:59:21

                                                                                                              Drozďák >> nezapomeň že mi dlužíš 1000 šestáků..

                                                                                                                NDrozďák - Profil | Po 9.3.2015 16:54:51

                                                                                                                u.x.a. >> ty neumis cist?

                                                                                                                  Nu.x.a. - Profil | Po 9.3.2015 16:41:50

                                                                                                                  Pike >> otázka je co je velká kulička..

                                                                                                                    NPike - Profil | Po 9.3.2015 16:01:52

                                                                                                                    BigFish >> taková technická. Dal bych si jen majzla, aby velikost těch kuliček nebyla na ukor hmotnosti, tedy aby signalizátor nebyl moc tězký.

                                                                                                                      NMikšík- jen jednou - Profil | Po 9.3.2015 15:46:01

                                                                                                                      BigFish >> ano je, jinak by to jezdilo (jak obšas dělaly signalizátory od Maiba Fly)
                                                                                                                      stačí obarvit epoxid, udělat pořádný uzel a ideálně dát dvě vrstvy toho epoxidu přes to

                                                                                                                        Nmachy_fly - Profil | Po 9.3.2015 15:35:57

                                                                                                                        BigFish >> Je to uzlík a na něm vrstva laku, asi...

                                                                                                                          NBigFish - Profil | Po 9.3.2015 14:32:44

                                                                                                                          AC/DC >> No na brejle isto nie, vidím jak sup :-). Máte dáke tipy na tie laky? Ideálne nepriesvitné... lebo už aj akoby sklenné som videl. Myslíte že vo vnútri guličky je aj uzlík?

                                                                                                                            NAC/DC - Profil | Po 9.3.2015 14:21:34

                                                                                                                            BigFish >> to bude spíš na brejle..:-(((

                                                                                                                              NTiIak - Profil | Po 9.3.2015 13:49:41

                                                                                                                              BigFish >> no daj si vyrobiť na objednávku alebo si vyrob sám taký indikátor,tuším že to robia uv lepidlom tie guličky

                                                                                                                                NBigFish - Profil | Po 9.3.2015 13:45:09

                                                                                                                                Chlapi neviete kto robí signalizátory na fancúza s väčšími guličkami. Aby som ho v pohode videl aj na 10-15m na väčej rieke?

                                                                                                                                Mám jeden od Maiba aj od Šimana ale sú to strašne maličké indikátory všetko. Gulička je tam max. priemr 1mm. Potreboval by som také 2-3mm guličky na indikátore.

                                                                                                                                  Nmedvěd - Profil | Út 7.10.2014 22:10:35

                                                                                                                                  ajk77 >> ještě že jsi šel kolem

                                                                                                                                    NMates PB - Profil | Út 7.10.2014 21:59:51

                                                                                                                                    Ledňáček (Iceman) >> Tak to se dá těžko rozporovat, souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

                                                                                                                                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Út 7.10.2014 21:48:16

                                                                                                                                      Mates PB >> nejlepší signalizátor je Flajzar.

                                                                                                                                        NMates PB - Profil | Po 6.10.2014 20:47:11

                                                                                                                                        Takže nejlepší signalizátor je silon.

                                                                                                                                          NŘízek 5,125 - Profil | Ne 5.10.2014 22:01:40

                                                                                                                                          seko >> ok, díky za tip.

                                                                                                                                            Najk77 - Profil | Ne 5.10.2014 21:42:38

                                                                                                                                            díky všem za tipy