- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
víte jak se zachází s rybami, které se prodávají u obchodů na vánoční večeři??
Nepatřím k těm co s oblibou odnáší domů ryby bez důvodu, a tak mě dnes pořádně rozhodilo, když jsem viděl jak se zachází s rybami na štědrovečerní večeří?? Šel jsem rodině koupit kapra aby jsme neměli štědrovečerní stůl prázdný a když jsem si vybral odhadem 6-ti kilového kapra ( odhadem nejmenší ) tak jsem spatřil něco ne zrovna drastického ale i přesto nechutného zároveň. Kapr měl podřenou celou tlamku , natržené skřele a polámané ploutve. Po donešení domů jsem kapra vložil do vany a doufám že to přežije až do štědrovečerní večeře... každopádně kapr s polámanými ploutvemi jen polehává ani se nemůže postavit do normální postavy. Vůbec se mi nelíbí jak ten kapr dopadl ikdyž ho budu na štědrý večer jíst. pokud máte jinačí názor nebo chcete říct svůj názor tak si rád vše přečtu a když tak odepíšu jak to vidím já....
Halužář ve vánočním speciálu.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | So 21.12.2013 18:34:59
:-)))
Nkakr - Profil | So 21.12.2013 18:22:45
Záleží, zda bylo u kádě napsáno K70.
Pokud ano je Tvou svatou povinností koupeného kapříka odnést k nejbližšímu revíru, pomazat klinikem, dát mu pusu na čelíčko a vnést do vody, můžeš si odložit svršky:-))
NMates PB - Profil | So 21.12.2013 18:16:36
Naugustus12 - Profil | So 21.12.2013 18:00:09
Nsplavek - Profil | So 21.12.2013 17:52:04
NMrKos - Profil | So 21.12.2013 17:46:23
Nsplavek - Profil | So 21.12.2013 17:39:02
Nmarmyš - Profil | So 21.12.2013 17:31:08
Nnofish - Profil | So 21.12.2013 17:27:47
Ono celkově, myslel jsme to jinak. Ukaž mi jaká jiná zvířata se u nás, nebo v EU, prodávají a zpracovávají na ulici. Nebude to trvat dlouho a zarthnou to. Tradice-netradice. O odbornosti (papírové i praktické) nekterých jedinců vykonávajících tuto činnost se raději bavit nebudem, viděl jsem toho už dost.
Nmarmyš - Profil | So 21.12.2013 17:21:13
Nnofish - Profil | So 21.12.2013 17:17:11
Je mi jasné, že když máš ty ryby do revíru, že nebudeš zkoušet, kolik vydrží. Je to pohopitelné, spíš samozřejmé. Ale při "velkovýrobě" (možná bohužel) vidíš věci, až se jim divíš. Ne u velkých firem, ale u takových těch lidí co mají rybník a myslí si, že na tom zbohatnou.
Nnofish - Profil | So 21.12.2013 17:10:18
Podle mě je stejně jen otázka času, kdy nám ty vánoční kapří radovánky EU zatrhne. Ono už teď kdyby dělali poctivě kontroly na to kdo a jak ryby zabíjí a zrpacovává a ne jen váhu a cenu, tak by to byla jedna pokuta za druhou.
Nkakr - Profil | So 21.12.2013 17:10:06
Kapr vydrží převoz v bedně "nasucho" i to jsem viděl.
S posledními větami Tvého příspěvku nelze nesouhlasit.
Nnofish - Profil | So 21.12.2013 17:06:33
Když bude -10, nebo i víc, jasně že to bude jiné. Zas i vím, jak dlouho vydrží na korbě když zapadne za bednu a nevšimneš si toho, nebo když ta potvora vyskočí ze sádky. Kolikkrát byli napůl zmrzlí a rozplavali to ... Samozřejmě že si nedovolím říct, že je to v pořádku. Můj názor je, že vánoční kapr má jedno právo. Být co nejdřiv majznut po palici a vykuchán. A ne je doma ještě trápit. Kdo nechce stát frontu, má si ho zamrazit a vyprdnout se na řeči, že to maso je pak jiné. Nevěřím tomu (i když já sežeru všechno, to je taky pravda).
NF.T.M. - Profil | So 21.12.2013 17:00:21
To se doma nekoupete nebo co???, nebo máte sólo vanu pro vánočního kapra?????
Jestli ti tak vadí zacházení prodejců s vánočníma kaprama, tak si zajdi na jaktka když tam ženou dobytek na porážku a budeš tady řešit úplně jiné věci. Protože nikdy není vše tak jak má být. Ať ti to chytá a hezké svátky :-)))))
Nmarmyš - Profil | So 21.12.2013 16:58:13
Nsplávkař - Profil | So 21.12.2013 16:58:07
Nkarloson® - Profil | So 21.12.2013 16:57:11
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













