Rare woblery - Rapala

Su medzi nami zberatelia? Pochvalte sa rare kuskami vo vasich krabickach. Kusky dlho mimo oficialnu produkciu Rapala, rare farby a modely (ktore to podla vas su?). Na kolko ich cenite a cim su podla vas vynimocne? Chytate na ne? Ak ano ake su uspechy, osvedcili sa vam viac ako sucacna produkcia? Podotykam, toto nie je diskusia o prepalovani chytacich woblerov a ak by aj bola bavime sa o kuskoch, ktore su nezohnatelne za rozumne peniaze cize no problem.
Autor diskuse: abcdddd - Profil , 28.10.2013 dravci - nástrahy, návnady

Jak jste na tom se sbíráním?

A) Nesbírám, jen načuhuji48%

B) Mám jen pár kousků na poličce, ze sentimentu23%

C) Tak nějak sbírám, ale nespecializuji se18%

D) Jsem magor (specializovaný sběratel)11%

Od 20.1.2021 hlasovalo 65 čtenářů.

NStífa26 - Profil | St 19.7.2023 10:44:23

Zdravím,má z nich některá hodnotu?Díky stífa

    Nsiluri - Profil | Pá 14.7.2023 13:54:53

    whitehunter >> aj to moze byt. Ja som tu kvalitu spomenul lebo tie novsie sem tam normalne "vypadavaju" z rytmu aj pri stabilnom prude co sa mi u starych snad nikdy nestalo. A celkovo potrebuju na robotu vacsi prud/rychlejsie tahanie jak nove. Rad som ich nechval splavovat a tam uz sa to prejavi

      Nsaxana - Profil | Pá 14.7.2023 13:47:54

      JE TO KACEL

        Nkubas. - Profil | Pá 14.7.2023 13:46:43

        Bulda 64 >> Vypadají jak Kácel, aspoň ty dvoudíly co mám doma.

          Nwhitehunter - Profil | Pá 14.7.2023 13:34:52

          siluri >> ono to nemusí být ani tak o kvalitě, jako třeba o změně lopatky. Ta se v průběhu let u některých modelů měnila a s tím částečně i chod. Dřív jsem si taky myslel, že finský a irský jsou kvalitnější, ale jak se mi v krabičkách zvyšoval podíl estonskejch, tak jsem vyhodnotil, že v tom velkej rozdíl nebude.

            NBulda 64 - Profil | Pá 14.7.2023 12:45:29

            Tohle sem nepatří, ale využil bych znalosti místních borců ;"-)
            Na lopatce logo neúplné eL
            Díky

              Nsiluri - Profil | Pá 14.7.2023 12:45:26

              Seruste. Ked sa voblery robili barkde Finsko, Estonsko, Irsko, Horny Lopasov - boli tam aj rozdiely v kvalite? Lebo stare cdj co som mal chodili lepsie jak novsie. Bude to tou inou vyrobou? Ktore boli odkial neviem. Seria "novych" co som kupil cca 5-7 rokov dozadu uz nic moc

                NOuk(l)ej - Profil | Pá 14.7.2023 12:06:38

                Vojta78 >> no a když ne rákos tak Soviet Union alias Rusko. Občas se něco takového vyskytne na finských burzách, co si pamatuji.

                  Nmascha - Profil | Pá 14.7.2023 8:34:42

                  Luha67 >> ani smykem. Imho nejakej rakos..

                    NLuha67 - Profil | St 12.7.2023 21:39:14

                    Vojta78 >> možná Nils Master

                      Nwhitehunter - Profil | St 12.7.2023 16:58:10

                      Vojta78 >> není to rapala, to je jasný. Typ ale neznám.

                        NVojta78 - Profil | St 12.7.2023 16:05:24

                        Zdravím. Zeptám se ještě tady, protože na FB mi několik lidí napsalo, že to může byt Rapala. Zná někdo výrobce tohoto modelu, popř. odkaz, název typu atd. Děkuju

                          Nkaprus - Profil | Út 11.7.2023 11:29:46

                          u x a >> řekl bych že Lauri. Myslím že je dělaly spolu. Mají stejné lopatky ale trochu jiný tvar.

                            NVash - Profil | Út 4.7.2023 18:19:03

                            vundu >> Už sou zadaný 😉 Projedu krabice, možná ještě najdu 😆🤘

                              Nvundu - Profil | Út 4.7.2023 14:08:57

                              Vash >> příští rok daruješ na věčné časy... 😉🤟
                              Dovezu ti zase nějakou nemrznoučku 😎😎

                                Nu x a - Profil | Út 4.7.2023 8:51:06

                                Rastafarianec >> JP

                                  Naleš vavřina - Profil | Út 4.7.2023 7:27:52

                                  Rastafarianec >> JP

                                    NOuk(l)ej - Profil | Po 3.7.2023 22:37:12

                                    Rastafarianec >> pokud by to byla Rapala OF, vzdy by to bylo na lopatce. Toto vypadá na wob od JP a nebo nějaký "Poland.made".

                                      NVash - Profil | Po 3.7.2023 22:13:06

                                      Zdar. Válí se mi doma tuto 🤨 Dva ks originál nerozbalený. Pokud by měl.nekdo zájem nechť se ozve. Dík 🤘

                                        Nscjsci - Profil | Po 3.7.2023 21:23:23

                                        Rastafarianec >> není. Nejspíš firma siek. Ale evidentně chytací

                                          Červené karty: boyscout, vicx, Sethy, u.x.a., Kosticka, sliver, Silk Sky, SpinDogg