Rare woblery - Rapala

Su medzi nami zberatelia? Pochvalte sa rare kuskami vo vasich krabickach. Kusky dlho mimo oficialnu produkciu Rapala, rare farby a modely (ktore to podla vas su?). Na kolko ich cenite a cim su podla vas vynimocne? Chytate na ne? Ak ano ake su uspechy, osvedcili sa vam viac ako sucacna produkcia? Podotykam, toto nie je diskusia o prepalovani chytacich woblerov a ak by aj bola bavime sa o kuskoch, ktore su nezohnatelne za rozumne peniaze cize no problem.
Autor diskuse: abcdddd - Profil , 28.10.2013 dravci - nástrahy, návnady

Jak jste na tom se sbíráním?

A) Nesbírám, jen načuhuji48%

B) Mám jen pár kousků na poličce, ze sentimentu23%

C) Tak nějak sbírám, ale nespecializuji se18%

D) Jsem magor (specializovaný sběratel)11%

Od 20.1.2021 hlasovalo 65 čtenářů.

NRastafarianec - Profil | Po 3.7.2023 20:58:56

Ahoj, prosím znalce, je tento nalezenec Rapala original floating?

    Nwhitehunter - Profil | Čt 29.6.2023 10:32:39

    mascha >> doufám, že jo :D

      Nmascha - Profil | Čt 29.6.2023 10:25:38

      whitehunter >> třeba máš zapomenutou lopatku fakt z úplnýho dna materiálový bedny :-D

        Nwhitehunter - Profil | Čt 29.6.2023 10:19:59

        mascha >> jo, říkal jsem si, že to bude ten přerod. Jen u té BLM mě to překvapilo, pač jsem myslel, že se dělala až později v Estonsku.

          Nmascha - Profil | Čt 29.6.2023 10:16:02

          whitehunter >> po zrušení výroby v irsku se zbytky materiálu, tedy potisklé krabičky a lopatky s nápisy převezly do Estonska a tak se ještě zpracovávaly. Takže to může být pomíchané. To samé, když se otevřelo Irsko, tak nějakou dobu do irských krabiček dávaly lopatky Finland, protože ještě irské nebyly vylisované.

            Nwhitehunter - Profil | Čt 29.6.2023 10:07:28

            Tohle je poslední typ letáčku používaný na F5. Poslední dvě odposdu jsou už estonské. Zvláštní je ta irská BLM. Na krabičce je vyrobeno v estonsku, ale nástraha uvnitř má na lopatce Ireland. Trochu mě to překvapilo, protože jsem myslel, že BLM se v irsku už nedělala...

              Nwhitehunter - Profil | Čt 29.6.2023 9:53:06

              mascha >> super, díky za info! Tak to vypadá, že krabička i letáček ke speciálů sedí :).

                Nmascha - Profil | Čt 29.6.2023 9:31:17

                Muj nejstarsi letacek je 1969/1970

                  Nmascha - Profil | Čt 29.6.2023 9:25:40

                  whitehunter >> Tady to je. Ten tvuj letacek je rok 1987 a je to uplni prvni barevny letacek. Do te doby byly jen cernobile (modrobile) a barevne pro japonsko. Pro srovnani jsem dal fotku 1986 cernobily letak a 1987/1988 dalsi verze barevneho, ktery pak v malych upravach vydrzel tri roky. Cili ten kratkej svetle modrej se pouzival jen cast roku 1987.

                    Nmascha - Profil | Čt 29.6.2023 9:18:14

                    u x a >> To můžu zjistit, z hlavy nevim, tipuju okolo 2003. A je to zcela logická optimalizace výroby. Zbytečný náklad na papír, tisk, bigování, skládání, uskladnění, logistiku i celý mechanismus vkládání do krabiček. Přitom marketingový dopad v současné internetové době by byl nula.

                      Nu x a - Profil | St 28.6.2023 20:14:06

                      mascha >> nevíš kdy přesně skončili letáčky u wobů?stejně je to zvláštní že dřív to šlo a teď to nejde dávat letáčky

                        Nmslavk3 - Profil | St 28.6.2023 19:20:16

                        Čau chlapi, mám doma irskej OF 11 SSH, byl to můj úplně první wob a ještě jsem ho dostal. Nenašel by někdo krabku a letáček na prodej, že bych si ho mohl vystavit?? Díky, kdyžtak SZ

                          Nmascha - Profil | St 28.6.2023 14:52:08

                          whitehunter >> snad si doma po práci vzpomenu a vyfotim, co k tomu mám.

                            Nwhitehunter - Profil | St 28.6.2023 14:49:27

                            mascha >> přesně to mě právě vedlo k tomu, že to není ani origo letáček :)

                              Nmascha - Profil | St 28.6.2023 14:44:47

                              whitehunter >> koukám, jak je dole šišato střiženej, mám přesně stejně šišatých taky pár a u jiných vydání to není :-D

                                Nwhitehunter - Profil | St 28.6.2023 14:35:15

                                mascha >> super, díky za info. Já tenhle letáček jinak nikdy neviděl, tak mě trochu zmátl...

                                  Nmascha - Profil | St 28.6.2023 14:25:18

                                  whitehunter >> jj, je to klasický letáček, doma ti mrknu na dataci. Letáčky nemají obvykle nic společné s tím, jestli v krabičce je nebo není speciál, je to jen a pouze o datu expedice, jaký se zrovna letáčky tiskly.
                                  Výjimka jsou speciální letáčky na novinky nebo obnovené novinky - mám jeden speciál letáček na RnR a jeden na TE. A někdy v šedesátkách byly samostatný letáčky pro icefishing nástrahy.
                                  Podobný je to s krabičkama, barva a potisk krabky je spíš o datumu, než o tom, co do ní strčí, to se řeší jen tím tabem.

                                    Nwhitehunter - Profil | St 28.6.2023 14:20:28

                                    mascha >> i letáčky jsou věda!
                                    BTW je tohle klasickej letáček? Bylo to u speciálu v modrý krabičce (osmdesátky). Speciál do modrý asi patří. Na netu jsem ho viděl ještě jednou a taky byl v modrý. Ale letáček mi přijde prazvláštní...

                                      Nmascha - Profil | St 28.6.2023 13:56:27

                                      whitehunter >> nejaky letacky navic bych myslim mel mit. Zkusim pohrabat. Jinak na letacky jsem si udelal samostatnou sbirku a podarilo se mi "vedeckou praci" zaradit i ty, na kterych nejsou datumy :-D

                                        Nmascha - Profil | St 28.6.2023 13:50:53

                                        glaza >> ty dve SSR by mne zajimaly. Kdybys chtel premyslet o prodeji, diskuzi o cene se nebranim (ale sem ted chodim jen jednou za uherak, tak spis msg).

                                          Červené karty: boyscout, vicx, Sethy, u.x.a., Kosticka, sliver, Silk Sky, SpinDogg