Vlasec Asso Ultra přes zimu

Ahoj chlapy,
včera jsem si koupil na nové navijáky po mnoha radách a zkušenostech tady na Mrku vlasec Asso Ultra 0.20mm(na hevíčko feeder),ale jelikož počítám že k vodě letos půjdu asi už jen párkrát,tak co potom s tím vlascem?Nebude na jaře vypadat jak trvalá mojí ženy?Nebo ho mám raději sundat a na jaře koupit nový?Jestli máte někdo zkušenosti,poraďte.Díky.
Autor diskuse: kostalovo - Profil , 17.10.2013 feeder - náčiní, doplňky

Lauri - Profil | Čt 17.1.2019 19:26:30

Petr64 >> já vím 😎

    Petr64 - Profil | Čt 17.1.2019 19:20:21

    Lauri >> Už určitě není.;-)

      Esox 2 - Profil | Čt 17.1.2019 19:13:55

      Ahoj neboj na jaře bude v pohodě. ASSO Ultra používám vedle pletenky již dlouho a v takových to průměrech se nic neděje. Na kapry používám ale průměr 0.26 - 0,28 a dávám mu zabrat 1/2 roku v kuse a tak ho před další sezónou měním za nový.

        Lauri - Profil | Čt 17.1.2019 18:59:26

        Jovánek >> proč jsi vysazen proti assu? A co to vůbec je?

          fheavy - Profil | Ne 8.1.2017 13:03:57

          Calex >> tak 25 a 28 mam taky,potom silneji uz awa shimu 32,35,45.

            Calex - Profil | Ne 8.1.2017 13:00:02

            fheavy >> Jako ,,slabej,, mám 0,22 a normálně chytám na 0,26. U nás nikdy nevíš co ti zabere.

              fheavy - Profil | Ne 8.1.2017 11:59:17

              Calex >> no ja uz mam na novou sezonu 20ku technium na media.

                Calex - Profil | Ne 8.1.2017 9:25:58

                Moje jednička je ASSO Ultra, naprosto v pohodě. Chytám nakrátko, návazce Drennan. Moje dvojka je Awas. Reflektor, taky spokojenost.

                  Colasrumem - Profil | Pá 6.1.2017 22:36:57

                  marmyš >> Já byl 30.12. na řece s ocáskem a braly jen štičky.

                    Bacha - Profil | Čt 5.1.2017 19:56:31

                    Jak píše KóĎA používám ho všude a nemám problém. Na návazec bych ho v životě nedal, protože švindluje. A jak píše Colasrumem, při vláčení i na moři 0,20mm Asso, což je 0,22mm a jako návazec cca 0,27mm FC.
                    Ale rád používám i pletenku se silným FC, tak akorát dlouhým, v obou případech aby byl mezi očky a ne v cívce.

                      KóĎA - Profil | Čt 5.1.2017 16:19:03

                      Já nemůžu dát k dobru nic jiného než své zkušenosti. Tenhle vlasec používám jako kmenový více jak sedm, osm let a nemám důvod ke změně. Přívlač (Norsko), feeder, lehká položená. Průměry 0,18 - 0,24 (samozřejmě jsou o dost silnější než je udávaný průměr).

                        Colasrumem - Profil | Čt 5.1.2017 5:50:54

                        wanman >> ja taky, ale nebudu menit kmen kdyz jdu na candata, tak dam jen silnejsi navazec a hotovo.

                          wanman - Profil | St 4.1.2017 23:56:16

                          Colasrumem >> a to já raději používám slabší návazec než kmen ,většinou chytám v záhozu a nechci to urvat celé

                            marmyš - Profil | St 4.1.2017 22:48:11

                            Colasrumem >> colasrumem - 4.1.2017 22:43:30 >> tak to je jiná,o štice jsem nevěděl.

                              Colasrumem - Profil | St 4.1.2017 22:43:30

                              marmyš >> Protože jsem si zvykl na to, že se to často odře o šutry a nebo mi vezme štika. Candátům to rozhodně nevadí a mnohonásobně to snižuje šanci na ztrátu ryby.

                                marmyš - Profil | St 4.1.2017 22:27:59

                                Colasrumem >> Proč nemáš tu 0.20 až po háček?

                                  Colasrumem - Profil | St 4.1.2017 15:43:27

                                  wanman >> hmm candáty chytám na 20ku kmen a 30ku návazec, nemám problém s tím, že bych to urval.

                                    wanman - Profil | Út 3.1.2017 22:59:27

                                    asso ultra jsem letos používal jako návazcovej 0,18 v balení 25m při chytání candátů na Labi ,kde je hodně kamenité dno .Stačil sebemenší oděr a bylo to v pr...... i s háčkem. Rychle jsem se vrátil ke svému GTM od stroftu to je s cenou někde jinde ale já nehodlám už riskovat ztrátu návazce nebo ryby

                                      fheavy - Profil | Út 3.1.2017 18:09:50

                                      Jarda Š. >> ok.

                                        Rožnovák - Profil | Út 3.1.2017 11:52:00

                                        Ono asi fakt záleží na tom jaký průměr používáš, na co a jestli tě někdo zrovna nenatáhl a neprodal ti vadné kousky. Já ho používám v průměru 0,14 jako navázec, když chytám na nymfy s mušákem a jsem spokojen, dokud zas neobjevím lepší :-).

                                          Jarda Š. - Profil | Út 3.1.2017 10:56:21

                                          fheavy >> Na můj vkus je na pstruhovou vláčku příliš "hedvábný", raději vláčím s tvrdšími vlasci.

                                            Bacha - Profil | Pá 30.12.2016 9:52:03

                                            Jovánek >> Aha, asi jsem něco přehlédl...

                                              Jovánek - Profil | Čt 29.12.2016 23:49:23

                                              Bacha >> Hmmm, tak to s)´jsi četl ve,mi málo, Jinak bys ten příspěvek asi nenapsal...

                                              Ale je to jedno, Assso mně nikdo nedonití tejně tak, jako šitmánisti mivardí

                                                fheavy - Profil | Čt 29.12.2016 22:27:40

                                                vundu >> taky jsem dostal poukaz,nekdy se tam taky stavim.

                                                  vundu - Profil | Čt 29.12.2016 22:24:27

                                                  fheavy >> klidne se ho optej... budu tam muset zavitat taky.... dostal jsem nejake poukazy a "nutne" neco urcite budu potrebovat, tak at mi to nepropadne....

                                                    fheavy - Profil | Čt 29.12.2016 21:48:08

                                                    vundu >> ok diky,takze se Toma R. Na kolisti ptat ani nemusim tohle mne staci čus

                                                      vundu - Profil | Čt 29.12.2016 21:33:12

                                                      fheavy >> tak to ti stacit bude Karle... uvidis sam, po prvnim kontaktu s rybou....

                                                        fheavy - Profil | Čt 29.12.2016 21:24:01

                                                        Willow >> jedna se o chytani na woblwry a gumy do 20 m,ale zeptam se odborniku.