Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    1Mara - Profil | Út 12.7.2016 21:08:47

    Mates PB >> No vidíš, tvá Monika ani bič nepotřebuje a jde to .-))

      Mates PB - Profil | Út 12.7.2016 21:05:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dám druhou půlku, když nikdo neváže..

        Mates PB - Profil | Út 12.7.2016 21:02:19

        O víkendu se musím vybičovat a navázat 10 beránkostrýmrů a 10 deerochrostíků.




        Škoda, že Monika nemá nějakej bič.....

          Rasto. - Profil | Út 12.7.2016 11:22:52

          MilošK >> jo chcel som byt zahadny :-) take velke lipne snad ani neexistuju tak mi z toho vychadza ze si chytal na hrackarsku palicu....

            MilošK - Profil | Út 12.7.2016 10:42:28

            Oreh >> Jasně! Optimismu není nikdy dost!!

              Oreh - Profil | Út 12.7.2016 10:37:48

              MilošK >> s takou alternativou sa nepocita

                MilošK - Profil | Út 12.7.2016 10:32:15

                Oreh >> Kamarád vedle mně nasadil podenky ve velikosti 10-12 a řekl bych, že chytal srovnatelně úspěšně jako já na chrostíky. Znova opakuji : Když mají chuť, vezmou všechno. Problém ale může nastat, když chuť mít nebudou:-((

                  Oreh - Profil | Út 12.7.2016 10:25:39

                  MilošK >> clovek nikdy nevie :). bolo mi to cudne, lebo na videach som vsade videl uplne obycajne podenky a chrostiky ... a este nejake cierne muchy, tie cierne urcite doviazem. opauje sa to podozrivo casto a aj u nas maju cierne muchy svoje dni

                    MilošK - Profil | Út 12.7.2016 10:24:15

                    Rasto. >> Nějak v tvém zápisu postrádám smajlík:-)) Palica je "kiwi" ve čtyřce, dl. 270cm. Mně připadala jako docela standardní velikost, vzhledem k velikosti cílových ryb.

                      MilošK - Profil | Út 12.7.2016 10:20:33

                      Oreh >> Taky jsem si dost takových přivezl zpátky domů. Zatím jsem nenašel odvahu představit je našim rybám:-))

                        Rasto. - Profil | Út 12.7.2016 10:20:09

                        MilošK >> mas strasne malu palicu..da sa s tym vobec chytat?

                          Oreh - Profil | Út 12.7.2016 10:15:46

                          MilošK >> Dakujem. Tak pokracujem v tych vacsich 10tkach a mojich oblubenych vzoroch. Niektore tie severske predlohy su ohavne a tu by sa za tym ani nasadak neotocil :)

                            MilošK - Profil | Út 12.7.2016 10:06:53

                            Oreh >> Nevím, kam se chystáš. Já popisoval, co jsem zažil v Laponsku. Připravoval jsem se na náročné chytání, proto to množství navázaných doporučovaných vzorů. V reálu to ale bylo opravdu jedno. Co se velikosti týče, také bych řekl, že to bylo jedno. Používal jsem velikosti od 8-12. Spíše byly lepší ty větší, ale to kvůli zdolávání. Chytal jsem téměř výhradně na řekách, pod peřejemi. Poslední den jsem zkusil i jezero. Nasadil jsem doporučované pakoše a bez problémů jsem chytal lipany i arktické siveny. Myslím, že nejdůležitější je najít místa, kde se ryby vyskytují ve větším množství. To je podstatnější, než výběr mušek.

                              Oreh - Profil | Út 12.7.2016 9:52:15

                              MilošK >> sirupcik? tak to sa ich snad konecne zbavim a vsetky tam vytrham. ake velkosti chrostikov a sirupcikov odporucas? na roznych severskych strankach vidim nymfy bezne vo velkosti 8-10 ... a suche muchy tak okolo 14. dakujem. vlacku mam uz zbalenu :)

                                MilošK - Profil | Út 12.7.2016 9:50:08

                                Oreh >> Na megalipně v Norsku si s výběrem mušek nedělej žádné starosti. Měl jsem navázáno asi 15 doporučovaných vzorů v různých velikostech. Nakonec jsem to odchytal na jednoho sirupčíka a nějakého obyčejného chrostíka. Zkoušel jsem i jiné vzory, ale v zásadě to bylo jedno. Kde sebral, tam zabral. Jinak velmi dobrá nástraha bude i wobbler:-))) Vážně, kolegové je chytali i na docela velké.

                                  Oreh - Profil | Po 11.7.2016 13:23:12

                                  nejky tutovy vzor na megalipne v Norsku by ste nemali?

                                    nymfa - Profil | Po 11.7.2016 10:01:11

                                    Mates PB >> Moc tomu nerozumím, ale tohle je fakt luxus! Nevím proč, ale těm modrohnědejm vpravo bych věřil!

                                      Mates PB - Profil | Ne 10.7.2016 23:00:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      jen tak..

                                        mdx - Profil | Pá 8.7.2016 15:47:28

                                        Mates PB >> Plave to jako špunt, vážu ho i s CDC :-)

                                          mdx - Profil | Pá 8.7.2016 15:41:47

                                          dantex >> Každej atlanťák se počítá :-) Mouchy se mi líbí!

                                            Červené karty: sliver, TI