Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NMates PB - Profil | Pá 8.7.2016 11:41:15

    dantex >> Já myslím, že paráda.

      Ndantex - Profil | Pá 8.7.2016 9:55:58

      Mates PB >> dík, byl malej, ale byl to první lov a na vlastní mušku

        NMates PB - Profil | Pá 8.7.2016 9:52:20

        dantex >> No vida, tak to gratulace jako sviňa.

          Ndantex - Profil | Pá 8.7.2016 9:43:21

          Mates PB >> severní Norsko

            NMates PB - Profil | Pá 8.7.2016 9:37:18

            dantex >> Chytal jsi na to u nás, nebo venku?

              Ndantex - Profil | Pá 8.7.2016 9:20:25

              Mates PB >> já taky ne, ale ta prostřední už jednoho chytla

                NMates PB - Profil | Pá 8.7.2016 9:15:47

                dantex >> Já těmhle mouchám nerozumím, ale líbí se mi to jak to máš navázaný.

                  Ndantex - Profil | Pá 8.7.2016 9:08:31

                  první pokusy

                    NMates PB - Profil | Pá 8.7.2016 7:39:33

                    mdx >> Ten s tím srncem se mi líbí a to jako moc. Dík.

                      NWillow - Profil | Čt 7.7.2016 21:39:57

                      Jirka R. >> Teda ,pane Mistr,co ty protihroty.?MP?Ale stejně jsou nádherní.;-))

                        Nnymfa - Profil | Čt 7.7.2016 18:09:50

                        Řízek 5,125 >> polypropylen moc nesaje.

                          NJirka R. - Profil | Čt 7.7.2016 16:57:04

                          Mates PB >> Dobře omastěnej zajíc bohatě stačí na pět šest ryb... :-)

                            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 7.7.2016 16:44:52

                            když o tom přemýšlím, tak chemlon je asi nasákavej, já se v těch umělinách nevyznám....
                            lepší vodou nenasákavá umělina

                              NOreh - Profil | Čt 7.7.2016 16:41:15

                              mne najlepsie plava chrostik, ked ma telicko spravene z celeho CDC pierka (aj dvoch) omotaneho okolo hacika... prekruzkovane tenuckym drotikom, aby sa to velmi nerozchadzalo.

                                NŘízek 5,125 - Profil | Čt 7.7.2016 16:35:06

                                Mates PB >> tip z antronu/chemlonu, tělíčko tuleně nebo mortul nebo nenasákavá umělina, palmerový nožičky ze slepice, výřezový křidýlka,
                                a pořádně vomastit.-)

                                  NStupin - Profil | Čt 7.7.2016 16:30:39

                                  Jirka R. >> Bohate staci a dekuju za odpoved oboum, byl to opravdu jen prispevek do diskuze, protoze sem nad tim dlouho premyslel :-)

                                    NMates PB - Profil | Čt 7.7.2016 15:59:22

                                    Tak májovky pořešený, teď bych potřeboval inspiraci na nějakýho hodně plovacího chrostíka, ne goddárda. Klidně i nějaký odkaz prosím.

                                      NMates PB - Profil | Čt 7.7.2016 15:05:26

                                      Stupin >> A co by si chtěl vědět konkrétně? Mě to berou ryby lépe když tam to CDC dám, navíc můžeš dát i barevný, který může fungovat jako spouštěč. Ale proč mi to berou ryby líp nevím, možná to má dobrou hemživost, možná se v tom drží mini bublinky a rybám se to líbí....nevim nepotápím se s tím.

                                        NJirka R. - Profil | Čt 7.7.2016 15:02:36

                                        Stupin >> Propagátoři/prospektoři této technologie tvrdí, že "hemžení" nožek z CDC více provokuje rybu.
                                        Jsem empirik, léta nymfy "bez závoje" a nachytal, pak pár let "se závojem" a četnost záběrů se zdá větší. A jelikož všichni moji kolegové už také "se závojem", nelze najít poměrové resumé, resp. exaktní důkaz pro nezbytnost CDC.
                                        Až na pár zcela hladkých/epoxových nymf dávám CDC křidélko/nožky téměř na každou. Nic tím nezkazím. :-)

                                          Červené karty: sliver, TI