- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Reklamace prutu- poradíte?
Záruka se zamítá, nebyla shledána skrytá vada materiálu, prut mimo záručně opraven zkrácením.
A teď k jádru pudla: NIKDO mi nedal vědět, že prut jakýmkoliv způsobem zkrátí, někdo by si řekl, čert vem, těch pár cm, ale u těchto, ale i jiných prutů se i několika centimetry můžou změnit vlastnosti, pro které jsem si prut koupil. Tedy teď prut již není takový, jaký by měl být!
Má na takovouto změnu obchodník právo bez toho, aniž by mě jakýmkoliv způsobem kontaktoval? A co to jako znamená mimozáruční oprava? Kdybych se prut dál rozhodl používat a nedej bože se s ním zase něco stalo, mám právo ho zase poslat k reklamaci?
Mám právo se proti rozhodnutí prodejce nějak bránit?
Jedná se o autorizovaný servis Shimano- Ing. Pavel Lukáš, sídlem v Praze.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NLadineeek - Profil | Út 25.6.2013 6:59:30
Npro carp - Profil | Út 25.6.2013 6:53:00
NRST - Profil | Út 25.6.2013 6:52:20
NRST - Profil | Út 25.6.2013 6:48:18
Přece pokud koupím věc která má svoji cenu a záruku musí sloužit minimálně po dobu na kterou je záruka vystavena. Jestli je na ní nějaká vada, skrytá a nebo třeba konstrukční, a projeví se v záruce měla by být povinnost zákazníka reklamovat a tvrdě vymáhat své právo na kvalitní výrobek. Pokud to zákazník neudělá,povede to nutně k tomu, že prodejce doveze příště ještě větší šunt, vyplatí se mu to.
Chlapi sakra nebuďme hloupí za svoje peníze musíme dostat odpovídající kvalitu.
NJizera-CZ - Profil | Út 25.6.2013 5:29:54
NJuraj - Profil | Út 25.6.2013 0:27:26
Za totáče si kolega od táty z práce naškudlil a koupil v Tuzu věž Toshiba, kterou s velkým bubnováním dovalil domů a zjistil, že kazeťák něpremává. V Tuzexu mu dali jinou, která na tom byla stejně. Jinou už neměli, ak mu nabídli, že mu vrátí bony, jenže tenkrát jsi nemohl jít jinam a koupit něco jinýho. Tak nelenil a napsal v anglině do Japonska, jak je to možné. Na odpověď zíral jak blázen. Dle výrobce, to byla vadná série vyvezená na smetiště a dost se podivovali nad tím, jakým zázrakem se to octlo na pultech a k tomu přes půl světa.
Takže u nás má tohle hluboké kořeny a ani v oficiálním dovozci nemáš jistotu.
NTonyK - Profil | Út 25.6.2013 0:18:35
NJuraj - Profil | Út 25.6.2013 0:09:06
Takovejch případů už u nás bylo nejen v rybařině. Jen se divím (vlastně u nás nedivím), že média drží hubu.
NTonyK - Profil | Út 25.6.2013 0:08:56
Paragon vetsinou ztratim a zarucak si vypisovat nenecham. Kyz to jde, tak to rozumnej kramskej poresi a na nejakej mesic navic nad ramec standardni zaruky moc nehledi. No a kdyz to nejde, tak mam proste smulu a priste zvazim zda si koupim vyrobek od stejnyho vyrobce. Jak psal nekde o kus niz Juraj, tak treba Sema byla zcela bezproblemova a neni mezi vyrobci zdaleka jedina...
NTonyK - Profil | Po 24.6.2013 23:58:48
Prestoze sam mam Shimo celkem v oblibe, tak zrovna takovy Trabucco bych si dovedl predstavit jako velmi zajimavou alternativu k Catane. Je to relativne levny, kvalitou provedeni se blizi Speedmasteru a zlomit se to skoro neda :-)
NTonyK - Profil | Po 24.6.2013 23:41:51
Ja Speedmaster pickerem taky hazu 15- 30 g + futro několik let a jeste jsem jej nezlomil. To ovsem neznamena, ze to me soustavne pretezovani zitra neprepisknu a prut proste neprdne... Nevim co prodava Onarb, ale mel jsem "neznackove" medium Awashima a vydrzelo systematicky hazet to co heavy Speedmaster. Problem byl ovsem v tom, ze zdolavaci akci to melo stejne tuhou jak Shimani heavyna, takze pro me to melo stejne realne vyuziti jako heavyna akorat vyrobce si na to napsal gramaz odpovidajici mediu.
Catanu CX jsem loni vyhral na zavodech parkrat si s ni hodil a venoval brachovi. Za ty penize mi to pripadalo jako slusny proutek, nicmene pomerne jemny a rozhodne ne nezlomitelny.
Pokud si je Jizera-CZ jisty, ze to zlomil pri slusnem zachazeni a nikde to predtim nenatukl, tak ten prut muze vzit a poslat soudnimu znalci, ten mu sepise nejaky posudek a s tim bude muset vyrazit za prodavajicim. To je jediny legitimni zpusob, jak se da rozumne branit zamitnute reklamaci.
NCalex - Profil | Po 24.6.2013 22:42:30
Teď mám už dlouho Spídy a Aera, bez závad. Jinak ty záruky byly u předchozího dovozce. Myslím že to bylo lepší i když také všechno nedovážel.
Nsplávkař - Profil | Po 24.6.2013 22:39:11
Když jsem se zamyslel,tak za 10+let jsem si k žádnému prutu nenechal vypisovat záručák,paragon,(bral bych to jako vyjádření nedůvěry vůči prodejci),nikdy jsem ten prut nezlomil a nikdy jsem neměl pocit,že bych ho měl nějak reklamovat,a zároveň jsem přesvědčen,že kdybych měl oprávněný problém,tak ho prodejce přiměřeně vyřeší.Není nad to,kupovat ověřený tovar tam,kde tomu můžu věřit a kde si vážej toho,že tam nakupuju a ani já,ani prodejce si to nechce pokazit.
NMalda512 - Profil | Po 24.6.2013 22:30:19
Nplavan - Profil | Po 24.6.2013 22:24:56
NMalda512 - Profil | Po 24.6.2013 22:23:02
NJizera-CZ - Profil | Po 24.6.2013 22:21:39
Nakonec je dobře, že jsou tu lidé kteří podpoří rozumnými argumenty, ale i ti lidé, kteří podpoří druhou stranu, pravda bývá většinou uprostřed.
každopádně já do toho půjdu, mám dojem že by si dneska neměl nikdo nechat srát na hlavu, byť je to taková blbost. Toť vše, končím a dobrou :)
NMalda512 - Profil | Po 24.6.2013 22:21:29
Rada ?? POKUD TI TVOU UDICI ZKRÁTILI A NEBO NĚJAK OPRAVILI TAK OKAMŽITĚ JIM TEN PRUT VRAT ZPĚT A TRVEJ NA VRÁCENÍ PENĚZ PROTOŽE TI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ PRUT TAKTO OPRAVIT BEZ TVÉHO VĚDOMÝ. JE TO TVŮJ MAJETEK.. TAKTO TEN PRUT ZNEHODNOTILI.
Nplavan - Profil | Po 24.6.2013 22:21:05
Kde to žije - feeder
22:35NGURU - vše kolem téhle značky 6270
22:08NFeederařina na řece 64328
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
21:07NPickermánia-ultra light fishing 49069
11:33NMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












