MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Chytání a chování ryb za velké vody

Vážení přátelé,

letošní povodně byly, a na některých místech ještě jsou, devastující nejenom pro nás, lidí, ale i pro přírodu a ryby.
Veškeré druhy ryb se chovají rozdílně s příchodem velké vody. Duhací jdou s vodou dolu do nejbližšího jezu, parmy se drží "zuby-nehty" a okouni se stahují ve velkých hejnech pod vymleté břehy.
Jaké má kdo zkušeností s chováním ryb během povodní anebo po nich a samozřejmě s chytáním v tomto náročném období?

P.S.: Všem, komu voda vzala nebo poškodila majetek, přeji hodně sil a statečnosti.

Autor diskuse: CarpManCZ ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 7.6.2013

Pravidla: Každý pouze jeden zápis.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N c.smrt - ® Ne 9.6.2013 20:28:24
Nikdy jsem si nemyslel co ryba dokáže,jedna fotka je jak čekají pod břehem aby vyrazily do dost prutkeho kopce,druha je ryba chycená do podběráku v 10cm vode,kolik jich uteče z milovaného reviru nedokáži odhadnout
N weobler - ® So 8.6.2013 19:03:05
Já byl v sobotu u vody a bylo vidět že velká voda na daném místě hraje dokaret. No stručně takhle dobře jsem si dlouho nezachytal.
N Rudolfikus - ® So 8.6.2013 10:20:01
ahoj všem....já se tam chystám příští výkend,doufám,že voda opadne a nějaký záběr bude. Doma už je bahno uklizeno a chci prostě někam vypadnout.....
N retrívr - ® Pá 7.6.2013 16:44:57
Jendel >> Kdo myslíš?
N Jendel - ® Pá 7.6.2013 14:17:44
do 7 dnů:))))) to by museli mít kueva velký motor na prdeli, aby to stihli
N Ladineeek - ® Pá 7.6.2013 10:19:51
§ 12
Ochrana rybníkářství a výkonu rybářského práva
(12) Vlastník, popřípadě uživatel pozemku zaplaveného při povodni není oprávněn na tomto
pozemku lovit ryby a nesmí činit opatření, jímž by rybám zabránil vrátit se do rybářského revíru.
Jestliže uživatel rybářského revíru neučinil do 7 dnů po opadnutí vody opatření k záchraně
takovýchto ryb, je vlastník, popřípadě uživatel pozemku, na kterém voda zůstala, oprávněn si tyto
ryby ponechat. Uživatel rybářského revíru je povinen uhynulé ryby ze zaplaveného pozemku
neprodleně odstranit.

N GeoG - ® Pá 7.6.2013 10:11:47
MAXXSKATER >> Myslím, že ten tolstolobik byl death dávno před začátkem povodní.
N MAXXSKATER - ® Pá 7.6.2013 10:00:17
CarpManCZ - >> Bohužel zkušenosti nejsou pozitivní, ať samozřejmě pro lidi, tak i pro ryby. Pokud člověk najde během veliké vody nějaké kliné místo (zatočinu, tůňku apod.), tak si tam může zachytat parádně, protože ryby tam jsou namakčené kolikrát i v neuvěřitelných počtech ... Bohužel s postupem čau, kdy ryby nestačí utéct zpátky, tak si to pak vybírá svojí daň. Dezorientované ryby zůstávají ve vzniklých tůňkách a už pro ně není cesty zpět a jak už bylo řečeno, tak většina lidí si ty ryby nechá a zpátky do vody je vrátí jen málokdo ... Největší škoda je velikých kapitálních ryb, které na té vodě žily i několik let (velcí kapři, štiky, amuři, candáti, parmy, tolstolobici apod.). Když to rybář vidí, tak mu oko zapláče ... Ve finále to ale není nic v porovnání s utrpením lidí ve vyplavených domech. :-( Dneska jsem si ráno přivstal a šel pokračovat v tom, v čem jsme včera s kámošem začali. Sbírali jsme uvízlé ryby na mělčině a vraceli je zpět do vody. Bohužel už si ta veliká voda začíná vybírat svojí daň i na rybách... V kombinaci s dlouho zimou toho asi bude přibývat. :-( Přikládám namátkou foto jednoho tolstolobika, který to nezvládnul ... Foceno na jedné řece ve východních Čechách. Toto byla "naštěstí" zatím pouze jediná veliká ryba, kterou jsem našel mrtvou, ale těch menších (hlavně cejnů) už je tam dost a dost ... A kapříci i jiné druhy ryb uvízlé na mělčině jsou vytrvale místními odnášeni v kýblech apod.
N CarpHouser - ® Pá 7.6.2013 9:55:22
Pokud se řeka nevylije z břehů, tak se nic moc neděje. Jak si řekl, duháci a kapři se schovají pod nejbližší jez, nebo je to sundá o pár km jinam na klidnější úsek. Ostatní domorodé ryby přečkají v klidné vodě (přítoky, tůňky, jezy, břehy atd...) nebo jsou ryby, které zvýšenou hladinu řeky využijí k migraci proti proudu, jako ostroretky, pstruzi. No a pokud se voda vylije ze břehů, to už je jiná, ryby by se bez problémů vrátili nazpět do toků, ale brání jim v tom protipovodňové hráze, ploty a jiné umělé překážky ...
N Chosé 2 - ® Pá 7.6.2013 9:28:15
SlavnýLovecPampalini >> Tak, tak a jakpak se to rychle rozkřiklo po vlasti české. I zde ze vzdáleného severu vyráželi rybáři za zážitky s chovnými kapry na Orlík vybaveni přepravkami a igelitovými pytli. Povodně takového rozsahu jako byly léta 97, 02 a nyní nejsou pohromou pouze pro obyvatele v zátopových oblastech, ale také pro rybí osádku, které škodí kormorán s lidskou tváří :-(
N SlavnýLovecPampalini - ® Pá 7.6.2013 9:06:48
CarpManCZ - >> při povodních 2002 jsem viděl jak ryby všeho druhu(kapři, štiky, cejni...) byli namačkaný jak sardinky v jednom malinkym úplávku.. když je ale povodeň takhle rozsáhlá tak to hodně ryb vezme sebou, a nebo dezorientované zůstanou na poli, louce, nebo u někoho na zahradě, kolikrát ještě 14 dní po opadnutí lidi sbíraj ryby ve vzniklých tůních na poli... bohužel 99% lidí si akorát naplní mrazák zadarmo, těch uvědomělých co je jdou poctivě vrátit je minimum. Mimochodem v roce 2002 to vypláchlo spoustu jihočeských rybníků, takže na vodách jako Hněvkovice, Kořensko, Orlík to byli doslova jatka, nebyl problém za týden chytit 150kaprů v konzumních velikosti(45-60cm). Pytlovalo se ve velkym.
N p.lorenc - ® Pá 7.6.2013 8:55:37
CarpManCZ - >>
N Šámik - ® Pá 7.6.2013 8:18:46
Já minulý pátek neudělal záběr.Už to valilo a měli asi jiné starosti ryby.:-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Warrior 6 Legged Bedchair + Spací Pytel Fox Warrior

Za 4.050
Cenově výhodný set vysoce kvalitního lehátka a spacího pytle od prestižního anglického výrobce Fox International. Nyní za cenově výhodných podmínek.Pokud hledáte kvalitní lehátko se spacím pytlem s vynikajícím poměrem výkon vs. cena, tak již hledat nemusíte, protože nic lepšího již nenajdete.

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen