MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak dlouho si ještě užijeme "svazorybolovu" .

Počty členů ve svazu = množství peněz na zarybnění = množství ryb v revírech < povolené množství odnesených ryb = 1/3 sezóny vyprázdněné revíry = odchod členů ze svazorybolovu = snížení peněz na zarybnění = menší množství ryb v revírech

Autor diskuse: stilet ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 28.5.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N stilet - ® Čt 30.5.2013 14:59:05
šmudla007 se asi nějak zatvrdil a po svém "posledním" slovu diskusi ignoruje. takže bez odpovědi.
N šmudla007 - ® Čt 30.5.2013 13:36:45
stilet >> Ale pochop že když na malý rybník přijede deset rybářů a každý si vezme třeba jenom jednoho dva kapříky(to není co hrdlo ráčí))... tak rybníček prázdný.
Když rybáři nepřijedou a pár kapříků si nevezmou(nechytnou) ..tak po setmění přijde rodinka vyder a dočišťovací práci dokončí.
Vydru zastřelit nesmíš, protože ochránci přírody. A protože vyder je tolik kolik mají potravy= tak v potoce jsou jen malé a málo ryb. Pstruhovku jsem si vzal přestože se nevyplatí. u nás se ryby na zarybnění nekupují, ale chovají .. No a díky ochranářům chováme, ale krmení pro volavky a vydry.
Povolenku si koupím jen na revíry kde chci chytat ... a v prázdném potoce chytat nechci.

At třeba revír zruší a nechají zarybňování na ochranářích přírody když se teda ten siven nebo potočák vytírají sami od sebe přirozeně-což se neděje a dít nebude.
Povolenka stojí 1500Kč .. kolik peněz z této částky jde do revíru a vody v podobě násady(jestli 500Kč tak to je moc).
Jak já můžu vychytat malý revír co hrdlo ráčí, když tam vůbec nechodím, přestože bych mohl?
Hospodář co zaseje a nesklízí=to je špatný hospodář, pokud to není třeba lesník co má políčko pro srnky a divočáky. Zahrádkář když nesklidí= tak napěstuje myší a hrabošů. Rybář co nasadí a neloví... to sou třeba vysazovači lososa(peníze pryč, ryby taky fuč).
N stilet - ® Čt 30.5.2013 13:18:04
šmudla007 >>
- za vychytání malých rybníků do měsíce nemůžou sazení míroví kapři, ale možnost nabrat si ryb "co hrdlo a mrazák ráčí".
- Cituji: " Rybaření není chození k vodě pro rybu ani plnění mrazáků ... " - ale Pstruhovou povolenku si nebereš, protože jsi smutný ze stavu zarybnění a zarybnění bude ještě smutnější bez Tvého příspěvku za povolenku.
- chtěl jsem dál polemizovat, ale to co dáváš k lepšímu je běžná rybářská latina
- a proč by se nevytřel Siven, jestli má podmínky?
N šmudla007 - ® Čt 30.5.2013 10:25:13
stilet >> nějak nerozumím těm "bylinám". Jako mě se moc nelíbí že se vysazují jenom kapři mírový kteří se vychytají do měsíce(z rybníků 1-6 hektarů) .a pak do dalšího vysazování "není co chytat". Proto jsem takřka úplně přestal jezdit na malé revíry a chodím na přehradu a na řeku na čudle.
Když si chci zachytat tak chytám drobotinu cejny plotice, na řece proudníky tlouště. Parma kapr štika candát to beru jako bonusové ryby které se nechytají každý den. Moc rád bych si zašel zachytat karásky, hrouzky, líny ..ale tyhle ryby v revírech nemáme... takže skončím u plotic a cejnů a okoun/tloušt z dravých ryb.
Pstruhovou povolenku si příští rok určitě nevezmu protože ze stavu zarybnění jsem mírně řečeno smutný... a příčinou nejsou rybáři protože na potok už nikdo chytat nechodí(není tam co chytat ačkoliv se vysazuje). Popichování 10-15cm potočáčků a přebírání deformovaných duhákogranuláčů velikosti trofejní oukleje mě blahem nenaplňuje + pstruhový kapronásadáci sou stejně chytří jako na MP vodě.
Rybaření není chození k vodě pro rybu ani plnění mrazáků ... aspoň pro mě ne. Když chci jít na cejny=jdu na cejny, chci jít na plotice=jdu na plotice, chci brouzdat řekou=jdu na řeku a brouzdám. To je právě to čím je svazorybolov přínosný narozdíl od povolenky na jeden jedinej rybník na celej rok za dvojnásobnou cenu a přikázaný všecko pustit jak je na soukromákách.
Platím za povolenku za možnost chodit k vodě a chytat .. ne za jistotu že si vždycky zachytám. Ryba je levnější z obchodu než ji chytat v revíru.
Mělo by se teda snížit množství povolených ryb na 0-10-20ks/povolenku, nebo na 3kg/denně .. nebo v liché dny pouštět a v sudé dny brát aby se u vody nepotkávali pouštěči a masaři? Omezit dny lovu v týdnu na 2-3 vycházky týdně? Je chyba že není ve vodě lín že se může brát po 7mi kilogramech ..nechytl sem žádného lína(ani malého) už 5-6roků a předtím taky nic moc.

Změní se něco že rybičkáři doprasí během chvíle po zahájení 2/3podměrečných dravců v revíru zažráním? Doroste do lovné míry zažraný candát/štička? Zakáže někdo úplně chytat na živou i mrtvou rybku? Případně se povolí jenom nástražní rybička od 20-25-30cm?
Opravdu nevím jak skloubit možnost si vždycky do sytosti zachytat velké ryby v revíru pro pouštěče a zaroveň povolit ryby brát. Když si zachytá poušteč tak si zachytá i rybář co nepouští ...no a zachytáš si jednou dvakrát desetkrát a po dvacáté si už budeš muset zachytat plotice nebo oukleje protože ty prémiový bonusový ryby buď budou odnesený(každý rybář si odnese 1-5ks) ..nebo budou plavat břichem vzhůru (žádná ryba nevydrží nekonečněkrát být vytážená omatlaná a hozená zpátky do vody).

Chyť a pusť rybář chce chytat nonStop, sedm dní v týdnu a vždycky zachytat 10-20-50ks štik, pstruhů 35+, kapry 50-80cm..a od jara do zámrazu + ještě na dírkách pod ledem ...a nejlíp zapolovinu ceny povolenky která umožňuje nějakou rybku odnést. Na tohle jsou snad soukromáky a je jich dostatek, akorát ty ceny nejsou lidové. Na soukromáky Chyť a pusť se taky musí dosypávat ryby .. a ne zrovna málo. granuláč se nevytře a nedoroste, siven jakbysmet.
N stilet - ® Čt 30.5.2013 8:54:09
radeknom >> Díky, potěší každý, kdo se umí dívat i dál než je příští nedělní oběd. Nevyřešíme tu lakotu a nenažranost, ten prapůvodní přírodní základ - snaha přežít se u lidí změnil na řekněme hamounství, to je pro jiné diskuse.
N stilet - ® Čt 30.5.2013 8:46:15
šmudla007 >> Tobě je těžko odpovědět a nebýt osobní (chvíli jsem doufal, že žertuješ, ale koukl jsem se na pár Tvých příspěvků ...a ono asi ne)...co bylo v minulosti zaseto, to vzklíčilo. Škoda, že některým "bylinám" se daří jaksi víc než jiným.
N radeknom - ® St 29.5.2013 16:54:52
Bohužel je pořád dost takových, kteří jdou k vodě jen pro rybu...a ikdyž jich je třeba už i míň, ale stále to stojí na tom, že pokud rybu zpět většinu docházek do vody zpátky nevrátíš, nemůžeš v budoucnu čekat zázraky...Bohužel to byl hodně trend minulé doby, ikdyž se to dnes pomalu mění, ale stále to je málo...Neřeknu si vzít pár ryb,..ale revíry by měly být na to, a potažmo zaplacené peníze za povolenku, aby si člověk zachytal a ne šel pro rybu jak do obchodu..To, si myslím, je už přežitek, nebo by aspoň měl být...
Je to o tom změnit myšlení rybářů, ale i lidí v okolí a nebrat rybařinu jako zdroj obživy, či hlavní zdroj ryb...
Vím, že ale spousta lidí tu se mnou nebude souhlasit...:-)
N šmudla007 - ® St 29.5.2013 16:19:35
stilet >> povolenka ale není poukázka na 40ks ušlechtilé ryby. Je to jenom vstupenka do loterie. Kdo chodí k vodě a chytá tak těch 40ks za sezónu nachytá + musí ještě dost přebírat a vybírat(přiznejme si že 40 mírových kaprů není problém nachytat za měsíc-dva. nebýt toho omezení na 10ks měsíčně).
Díky omezení na 10ks měsíčně mají větší šanci si chytnout svého násadáka i pomalejší a neobratní rybáři, nechytnou jich sice 40, ale 8-10 ks dají při 20ti vycházkách ..pokud se párkrát trefí do toho když berou. Mě třeba ročně 25-30ks(průměr 2kg-45-50cm) kaprů+dravci(1-10ks/ročně) na povolenku stačí(+ nějaký ty bělice tak 40-60kg ročně), ale znám jenom pár rybářů kteří jsou schopní nachytat limit.
Není problém systému že sázející(kupci povolenek) nechodí na ryby(chodí málo), nebo neumí chytat.
Kdo umí si nachytá, kdo neumí tomu nepomůže ani svěcená voda.
N stilet - ® St 29.5.2013 15:42:08
Díky za názory.
N (o)_(o) - ® St 29.5.2013 15:36:42
stilet >> Máš vůbec představu kolik stojí benzín, nafta, pruti v Lidlu.? Tohle řeší většina národa, obraz demokracie. Tak raději zavři krám a vyhlaš soutěž vadí, nevadí...:-)
N stilet - ® St 29.5.2013 15:30:13
Ladineeek >> Denní "kvóta" 7 kg,
myslím nevadí, vadí možnost odnést si velké množství ryb, třeba ročně 40 ks tzv " ušlechtilé" ryby.
Když tedy počítáme kusovou hmotnost jen mizerných 1,5 kg je to 60 kg za svazoceny cca 3000,-, takže "rybář" odnesl dvojnásobek toho co za povolenku zaplatil....proč by bojoval proti systému, který mu umožní si do prázdnin naplnit mrazák k prasknutí a na podzim si nechat pár ks na Vánoce.
N Mrknato - ® St 29.5.2013 15:04:17
FRANK71 >> A to je důvod, jeden jediný, proč preferuju ČRS a územní rybolov, pokud by zajišťoval, co zajišťovat má. Zatím funguje pouze z postaty a to je už dnes málo, jak jsi v úvodu nastínil. Pak jsi se vydal divným směrem a divnými úvahami.
N Mrknato - ® St 29.5.2013 15:00:11
Ladineeek >> Tak teď jsi to už domotal úplně. RS, RŘ a p. Pohlovou...... RS potřebuje oporu ve výborech svazu a na uličních výborech a mít vedoucí funkci......
N FRANK71 - ® St 29.5.2013 14:34:39
Ladineeek >> ryby se loví od nepaměti. Dříve se sežralo všechno a ryby byly stále. Podle mě ryb je pořád dost, a že nejsou se tvrdí jen na MRKU. To, že některých druhů ryb je méně je jiná otázka. Prostě se mění životní prostřední, upravují se řeky, což má za následek, že druhy které se dříve vítíraly se nevitírají, je to smutné, ale to je život. PO je méně, ale i když jich budeš nasazovat 10x tolik, tak v nevhodném prostředí se prostě neudrží, to platí i o ostatních druzích. Nakonec ruku na srdce, koho zajímá ostroretka, proudník atd., krom několika nadšenců zde na mrku. Těchto ryb je celkem dost, tam kde mají vhodné prostředí na rozmnožování. Rybařský svaz zde bude ještě dlouho. Chtěl bych vidět soukromníka, který by podnikal na revíru kde by byli jelci, plotice,jeseni, ostroretky, podoustve atd.
N bremic - ® St 29.5.2013 14:33:17
Drozďák >> Bingo. Prohibice za louží jen připravila půdu pro černý trh. K70. jakbysmet.
N Drozďák - ® St 29.5.2013 14:30:04
Ladineeek >> já na Metuji a Úpu jezdíval ještě před třema rokama. V životě mě tam nikdo nekontroloval. Asi jsem měl peška, jsem to ale smolař. Všichni plný zážitků z pravidelnejch seancí s RS, jenom Drozda je vyjímka.....

Nechme toho, je to komedie.
N Mates PB - ® St 29.5.2013 14:26:09
Ladineeek >> Tak to je pecka :-))
N Ladineeek - ® St 29.5.2013 14:25:55
Drozďák >> Přijeď k nám na Náchodsko :-)
N Ladineeek - ® St 29.5.2013 14:25:01
Drozďák >> Má, samozřejmě, že má - v rámci RŘ :-)) Ale to se odkláníme úplně od tématu...
N Ladineeek - ® St 29.5.2013 14:22:50
šmudla007 >> Jak nekontroluje? Váhu s sebou nosím, ač z jiného důvodu, než abych si vážil svůj denní limit :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniŠpičkové čelovky zn. PETZL včetně novinek

Největší devizou značky PETZL je vysoká kvalita používaných materiálů, kvalita výroby, jedinečný vzhled výrobků a jejich funkčnost, jednoduchost, praktičnost a pohodlnost.


akce, rybareniFox - Rybářské křeslo R3 Camo Chair

Za 4050
fox - rybářské křeslo r3 camo chair


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...