MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dukadamova záhada s pleskáčmi

Na poslednej rybačke som sa stretol s niečim,čo si neviem vysvetliť.Chytal som na ramene Dunaja a cestou domov cez lužný les som začul ako v malom kanáliku ,ktorí občas po daždi napája rameno,niečo "čľapoce".Boli to pleskáče mliečniaky ca 45-50 cm veľký ležiaci dosť vysilení na boku a snažiaci sa plávať proti prúdu vlastne "nikam".Výška vody v niektorých miestach bola 8-10 cm a preplávali asi 30 metrov od ramena.Obaja mali treciu vyrážku a na pohľad vyzerali úplne zdraví.Keď som ich zobral a preniesol naspäť do ramena,v pokoji odplávali.Stretli ste sa s takýmto správaním rýb v trení?

Autor diskuse: dukadam ®
Zařazeno do: všeobecné - příhody, kuriozity, 7.5.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N dukadam - ® Út 14.5.2013 10:34:08
Včera ma na tom revíri kontroloval jeden z rybárskej stráže. Všetko som mu vyrozprával a on mi povedal, že to samice sa snažia nájsť vhodné miesto pre ikry!? Potom som mu ukázal fotky a povedal , že ide o mliečniakov. Pokrčil plecami a odišiel...
N MAXXSKATER - ® Út 7.5.2013 10:05:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
dukadam - >> Viděl jsem jednou něco podobného u nás na řece na rozhraní hlavního toku a místního toku. Podle mého jsou ty ryby z toho tření svým způsobem hodně dezorientované a čas od času se jim přihodí nějaký problém kvůli tomu. Tady u nás se při tření cejnů také dostali na velikou mělčinu a leželi tam podobně jako u Tebe na fotce, další byli zase vyskočení úplně na břehu v trávě ... Taky jsem si říkal, proč se tomu tak asi děje a když jsem je dal zpátky do vody, tak to za chvíli rozdejchali a v pohodě odjeli k hloubce a k proudu (asi kvůli kyslíku).
N jammal5 - ® Út 7.5.2013 9:29:51
a určite to nebol losos? často sú si podobní:)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | příhody, kuriozity ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBehr neoprenové prsačky HighBack Neo Max

Za 2399
behr neoprenové prsačky highback neo max


akce, rybareniPouzdra na feederové pruty za atraktivní cenu!

Série kvalitních pouzder na feederové pruty od značky MIKADO. Pouzdra jsou vyrobena z kvalitních materiálů s vynikajícím dílenským zpracováním.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B