(Jen) tři pruty

Kdyby jste si mohli vybrat (jen) tři pruty, bez ohledu na jejich cenu, které by to byly?
Autor diskuse: thym - Profil , 16.3.2013 muškaření - náčiní, doplňky

Nmildas - Quinn - Profil | Pá 22.3.2013 21:22:33

Ledňáček (Iceman) >> tak jsem to pročetl. Helios z toho vychází stejně líp, se mi zdá.
Ony jsou taky v USA ty Sage dražší než Orvis. Tady má Sage každý za 9 litrů. Možná by se mluvilo být tomu opačně.

    NDrozďák - Profil | Pá 22.3.2013 21:18:39

    Tak asi se shodneme, že pro každýho je nejlepší test jeho vlastní pocit. Když mi věc vyhovuje, proč bych měl hledat něco jinýho?

      NLedňáček (Iceman) - Profil | Pá 22.3.2013 21:07:42

      mildas - Quinn >> nee, tohle je pohled více lidí, docela pěkně napsané.

        Nmildas - Quinn - Profil | Pá 22.3.2013 21:04:30

        Ledňáček (Iceman) >> já ne tyhle testy dost kálím. Když si představím, že někdo něco hledá a google mu nějakým zázrakem vyplivne rady welbina, uxy, anýzáka a podobných exotů....................je to internet.

          Nvraník - Profil | Pá 22.3.2013 20:54:46

          mildas - Quinn >>

          jj. nerozumím tomu a nemám potřebu se k tomu nijak podrobně rozcintávat. Dva nejpříjemnější pruty co jsem kdy měl, nebo viděl kolem sebe a přitom nekoukal na cenu byly Heliosy 104 a 966.... takže letos opět jedou na sever, kde jsou ještě pořád RYBY.

            NPike - Profil | Pá 22.3.2013 20:51:57

            mildas - Quinn >> já Sage neopjevuju, ale mi se Heliosy designově nelíbí.ikdyž výkonově mi ta sedma velmi sedla , to zas jo.

              NLedňáček (Iceman) - Profil | Pá 22.3.2013 20:41:57

              mildas - Quinn >> Ono to zase tak jednoznačné není, zde je hezké porovnání :-)
              http://www.headhuntersflyshop.com/wp/sage-one-v-orv​is-helios2-5-wieght-fly-rod-product-review/

                Nmildas - Quinn - Profil | Pá 22.3.2013 20:33:40

                vraník >> ten Helios je úžasnej prut. Úžasnej.

                Tady všichni opěvujou Sage, ale tyhle pruty jsou fakt jinde. Cena tedy taky, ale já jich tolik nemám, abych si ho nedopřál.

                  Nvraník - Profil | Pá 22.3.2013 20:09:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  moje tři jsou vlastně dva, protože ten třetí ještě plně neovládám....

                  - 104 Orvis helios
                  - 4 bamboo v 7 1/2 stopách - vlastnoruční výroba
                  - 118 switch Orvis Helios na všechno ostatní, teda když se mi zrovna podaří slušně odhodit.....

                    NTOKR - Profil | Čt 21.3.2013 22:00:30

                    Modrák >> To byly asi dobré začátky
                    Po pravdě, já jsem asi 4 roky zpátky jel Otavu ( samozřejmě klasicky kánoi) a měl jsem sebou prut shimano exage bx stc telespin, do batohu jsem si hodil klasickej BFR naviják s WF5F lajnou a někde pod Rábím jsem šel na to. A světe div se, něco se i povedlo, i jsem sušil :) Zkrátka použít to šlo :)
                    Pak u písku jsem chytal na přívlač z kanoe, to jsem si dal, kámoška, že chce na ryby, no co bych pro ni neudělal, že, tak jsme se tak projížděli, chytali a pak mě začal honit porybnej, já sám porybnej, no ujel jsem mu samozřejmě :)))

                      NModrák - Profil | Čt 21.3.2013 18:26:00

                      TOKR >> Náhodou, mlhavě se pamatuju, že někdy kolem roku 83, jsem se svým žluťáskem zkoušel házet podobně, jak jsem to pár dní před tím poprvé v životě viděl při muškaření u starýho Kučery. Akorát, že na rozdíl od Jehly, jsem měl v posunutých kroužcích nacpanýho tokozáckýho Black seala a místo lajny jsem na něj namotal nějakej navoskovanej špagátek, nejspíš zednickej provázek nebo žaluziovou šňůrku, to už dnes nevím. A panečku, jak to z něj lítalo. Možná, že i 5, 6 nebo 7 metrů jsem s tím hodil. :o) A i jelčáka jsem na tuhle sestavu na Vavřineckým potoce vytáhnul. Ovšem, brzo jsem poznal, že na tomhle nářadí je na ně mnohem lepší použít silon, háček a chleba, třešeň, hrášek, kobylku a nebo žížalu. Ale tomu, že byl žluťásek naprosto univerzální prut a to včetně mouchy, tomu bych se až tak nesmál.
                      Ostatně kromě něj jsem, ve svých jedenácti letech,vlastnil už jen lískovej bič a jednodílnej samo-domo bambusák s vočkama z vázacího drátu a rukojeťí z korkovejch, špuntů na kterej se naviják lepil leukoplastí. Takže, proti nim byl žluťásek Pan PRUT.

                        NJirka_K - Profil | Čt 21.3.2013 15:15:52

                        Řízek 5,125 >> Řízek 5,21 - 21.3.2013 13:48:42 >> Jo, to je bez debat.

                          NŘízek 5,21 - Profil | Čt 21.3.2013 13:48:42

                          Jirka_K >> záleží, čím je to do tý rukojeti vlepený.....
                          ovšem třeba to tovární GL3 to tam nemělo vlepený vůbec:-)

                            NJirka_K - Profil | Čt 21.3.2013 13:43:10

                            seko >> ...další možnost je navlíknout na sedlo i rukojeť igelitovej pytlík a dát to do vařící vody. Nehrozí nebezpečí spálení korku a když to bude nahřátý celý, tak máš slušnou šanci že sedlo sundáš bez poškození rukojeti.

                              NŘízek 5,21 - Profil | Čt 21.3.2013 13:33:52

                              seko >> zrovna nedávno sem sundaval sedlo z továrního GL3, je to tuším RSLS od RECU, tedy celokov, šlo to dobře-nahřát nad sporákem, pak zabalit do utěrky a stáhnout, moc poctivě to tam nalepený nebylo:-))
                              jen asi budeš mít problém, když ten vrchní zadlabanej zámek bude vlepenej do korku, to pujde i s kusem rukojeti.to se pak dá opravit.

                                Nseko - Profil | Čt 21.3.2013 12:48:29

                                Řízek 5,125 >> Řízek 5,21 - 21.3.2013 10:50:14 >> Tie mam 2 .Akurat na jednom potrebujem vymenit reel sead..Nevies ako to dostanem dole?Niekto mi kedisi radil ze to mam namocit do vraicej vody.Jak sa do toho pustim tak budem potrebova viac variant.

                                  NŘízek 5,21 - Profil | Čt 21.3.2013 10:50:14

                                  seko >> jo jo, klasický glx v týhle ráži je super prut na salmony a steelheady.

                                    Nseko - Profil | St 20.3.2013 23:06:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Moje tri najoblubenejsie pruty 11' 7wt Helios switch,9'5wt orvist T3 midflex 2pc,G loomis glx 10'8wt 2pc.

                                      NMichal - Profil | St 20.3.2013 20:54:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Mám AFTMA 4 (Green Stream), 6 (Explorer Guide II. a St.Croix) a 9 (Explorek Guide) a stačí mi to

                                        NPan Slamáček - Profil | St 20.3.2013 16:48:26

                                        Baron 007 MC >> to v tom pripade bych radeji 3 v 69 :)