- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zakázané nástrahy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | Po 18.3.2013 17:57:32
Nkakr - Profil | Po 18.3.2013 17:54:31
Tak před 15 - 20 roky jsem v Podhradí n. Dyjí vzal noty za lov na dva trojháky s koncovým olovem.
Borec to fakt uměl v květnu podsekával boleny a dva pěkný kousky měl zapytlovaný.
Nmarmyš - Profil | Po 18.3.2013 17:50:06
Nkakr - Profil | Po 18.3.2013 17:47:24
Karabáč, kartáč, na mak , český jazyk zná mnoho výrazů pro vysoce "sportovní" lov:-))
Nmarmyš - Profil | Po 18.3.2013 17:37:03
NSven - Profil | Po 18.3.2013 11:59:20
Od roku 2004 nám doporučovali na háček krtonožku nebo myšku ale asi se blbě dipovaly nebo co a tak nám je v 2006 zase smázli...
Příloha č. 7 k vyhlášce č. 197/2004 Sb.
(7) Lov dravců
Lov dravců je způsob lovu, určený výhradně k lovu dravých druhů ryb (štika, candát, sumec, bolen), např. přívlač, hlubinná přívlač a lov na nástrahy evidentně určených k jejich lovu jako např. přívlač a nástrahy používané k lovu přívlačí, víceháčky, smotek červů na větších háčcích, nástražní rybka, myš, krtonožka.
Před rokem 2004 se nesmělo vnadit bílými červy nikde a dnes můžeš i na pstruhovce....
Holt pokrok nezastavíš :-)
NMAXXSKATER - Profil | Po 18.3.2013 11:23:57
NMakrelobíjec - Profil | Po 18.3.2013 11:20:12
NWoohooo - Profil | Po 18.3.2013 11:18:16
NMAXXSKATER - Profil | Po 18.3.2013 11:11:33
NMakrelobíjec - Profil | Po 18.3.2013 10:35:24
Nkakr - Profil | Po 18.3.2013 8:31:32
Pochopitelně mezi nepovolené nástrahy patřili živočichové chránění dle jiných zákonů, podměrečné ryby,na P vodách nástrahy živočišného původu atd.
Zákon, vyhláška a RŘ vždy určoval nepovolené NÁVNADY.
Nesmělo se např. vnadit masňáky, ale lovit na ně ano.
Za dnešní nastražení bojlís (mimo háček) by lovící přišel tak před 25 léty o papíry a ani by nemrkl...
Bylo to bráno jako úmyslné podsekávání ryb (karabáč).
Nalfonz42 - Profil | Po 18.3.2013 8:05:21
NHalen - Profil | Ne 17.3.2013 16:30:35
http://www.youtube.com/watch?v=wVnjBEeAaYk
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 16:13:22
Současné revíry společného rybolovu v ČRS se zarybňují 185 miliony. Povolenka a hodnota pracovní činosti tvoří ale 450 milionů. Kam mizí těch 265 milionů? Podle mě v práci zadarmo....... čilimníkům a do soukromých revírů MO.
Edit : A to nepočítám dalších 100 milionů za členské, na fixy, pravítka, žárovky a inkoust ......
U nás to dělá jen 6 Kč na den......... i při těch 265 milionech, které ve vodě už nikdo neuvidí......
NTurňa - Profil | Ne 17.3.2013 15:49:26
Mj. také hlavy pomazané na svazu vymysleli jiný přepočet úlovků, tak už nás výboři nenavádějí, abychom připisovali úlovky i když nic nechytneme, ale nabádají psát docházku i tehdy, sedíš-li doma. Prý se po přepočtu dostane víc na násadu.
Když jsem poznamenal zda vědí co je to podvod, se zlou jsem se potázal, asi budu zase středem pozornosti RS, ale to jsem ostatně zvyklý.To je kocourkov co? Ale vlastně, vždyť jsme v česku.
NJuraj - Profil | Ne 17.3.2013 15:48:46
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 15:35:36
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 15:23:31
Svazolegislativa spolku hlavního a pobočných je již hotova, stejně jako nové stanovy pro rok 2014 ..... na to se nás nikdo neptá a ani to od nás nikdo nechce odkejvat a odhlasovat. Že se tak dělo před r.89 nikoho určitě nepřekvapí, ale že i teď?
NPETLOV - Profil | Ne 17.3.2013 15:20:07
Nkakr - Profil | Ne 17.3.2013 15:19:35
Milý Pavle, žiješ ve vzpomínkách a čas oponou trhnul.
Klidně můžeš napsat, že rohlík stál 30 haléřů (pro mladší existovaly haléřové mince), láska k SSSR byla věčná a když se u nás třely ostroretky (přímo v Brně) dala se řeka přejít suchou nohou.
Pralo se mýdlem s jelenem, saponáty neexistovaly,myčky nádobí také ne atd.
Nic z toho se už nevrátí i kdybys psal na MRK každý den slohové cvičení.......
A k otázce, nikdy nebyly zakázány drůbeží střívka a játra......
NCarpHouser - Profil | Ne 17.3.2013 15:06:44
Nsfox - Profil | Ne 17.3.2013 15:05:44
A proto vpřed s horoucím srdcem a písní na rtu .)))))
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 14:34:46
edit: Mimochodem. To, že místy už nejsou ryby schopny pirozené reprodukce v takové kvalitě jako kdysi, to je pravda.
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 14:29:47
NCarpHouser - Profil | Ne 17.3.2013 14:29:16
Nu.x.a. - Profil | Ne 17.3.2013 14:27:48
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 14:25:10
Nbremic - Profil | Ne 17.3.2013 14:24:38
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 14:22:42
99% rybářů je jedno jak svaz funguje, stejně je jim jedno jak funguje stát. Až když o něco přijdou, nebo jim to přinese další povinnosti tak začnou řvát, diví se jak se to mohlo stát, ale stejně se podřídí. To jsou češi. A ty můžeš řvát a snažit se jak chceš, ale jsi pořád jenom to 1% a nic nenaděláš. Bohužel... Díky tomu je část tohoto státu rozkradená, další část se pomalu a jistě prodává za hranice atd, atd... Tady to nedopadne dobře a už s tím asi nikdo nic nenadělá (kdysi jsem si myslel, že ano, ale byl jsem najivní).
NCarpHouser - Profil | Ne 17.3.2013 14:18:11
Nsfox - Profil | Ne 17.3.2013 14:13:24
To by můj vrozený smysl pro právo a přádek ,asi nepřenesl přes mé ubohé srdce .))))
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 14:12:48
NM0RGAN - Profil | Ne 17.3.2013 14:06:23
Nsfox - Profil | Ne 17.3.2013 13:59:55
Tvůj výklad rybářského práva je vždy tak intelektuálně osvěžující ,že si po přečtení tvého výkladu vždy připadám jako úplný blb ,a to je dobře že mne vždy někdo setře ,jinak by mé ego mohlo nebezpečně stoupat .)))))
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 13:53:34
Ale to vnadění krví, masem, mléčnými odpady, nebyli z hlavy svazu ale ze zákona, pokud se teda nepletu. Je mi jasné, proč to tam není...
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 13:48:12
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 13:45:57
Na druhou stranu se "sere" do toho, co by dělat neměl, tedy měnit vyhlášku. Četl jsi nové BP?
Podle mě se BP zdiskreditovaly úplně stejně, jako boj proti korupci, Opencard, podpora živnostníkům-parazitům, či podpoře a rozvoji původních druhů ryb v oblasti rybařiny.....
NPvl - Profil | Ne 17.3.2013 13:44:50
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 13:35:11
Zas neblbni, je neděle a je tu klídek....
NMrknato - Profil | Ne 17.3.2013 13:28:46
Je to dost jednoduché..... a parametrem není péro, závlačka, či napružený vlasec, těžké olovo a mimoháčková nástraha. Nástarahu a její parametry mohou upravovat a stanovovat jen BP a vyjímky MZe. Bohužel to v případě samoseku, jako technického prostředku dle přílohy č.7 vyhl. 197/2004 nedělají a ani o vyjímky uživatelé revírů nežádají.....
Pokud jsi "studoval" nejen zákon o rybářství a jeho vyhlášku, ale i RŘ z r.2013, jak se prosím tě díváš na bod IX. bližších podmínek platných v celém ČRS?
Nsfox - Profil | Ne 17.3.2013 12:56:10
Tak ,když jsme si tak krásně pochválili své příspěvky ,tak můžeme opět vyrazit do boje proti lidské blbosti .)))))
Nsfox - Profil | Ne 17.3.2013 12:51:42
Vševěd nejsem ,osoba znalá trochu ano (mám hospodářské zkoušky).
To ale není důležité ,prostě mi připadá že se tu řeší kraviny ,definovat samosek ,podle toho jak byl vykládán v 70 a 80 letech umím, někdo už to tu psal ,v podstatě napružený prut ,který při záběru SAMO-SEKNE ,řadit do toho to pojmu krmítka a pevné montáže je nesmysl.
Už aby se mohlo k vodě ,nebo tu zblbnem všici .)))
NS&F - pescador - Profil | Ne 17.3.2013 9:23:57
To je ale zbytečná debata a jen tady zasíráme už tak tuhle diskusi
kritik >> pěkně jsi to vyšťoural.:)) Myslím,že takové znění a výklad byl naprosto pochopitelný pro všechny. Tedy alespoň si to myslím.
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 9:10:30
Pak bych ani neřešil, nějaké zakázané nástrahy, když vidím tohle.....
Nkritik - Profil | Ne 17.3.2013 9:10:14
5. Vedle zakázaných způsobů lovu, uvedených v § 10 zákona 102/63 Sb. ve vodách mimopstruhových je zakázáno:
a) používat za nástrahu krve, škrkavek, mlékárenských odstředivkových kalů a veškerých chráněných živočichů, či živočichů z červeného seznamu, včetně jejich vývojových stadií,
b) vnadit krví, masem, jakoukoliv směsí z masa, bílými červy (larvy masařky), škrkavkami, odstředivkovými mlékárenskými kaly, jakož i všemi živočichy chráněnými zákonem včetně jejich vývojových stadií
NS&F - pescador - Profil | Ne 17.3.2013 9:03:15
Nmarmyš - Profil | Ne 17.3.2013 8:58:05
NS&F - pescador - Profil | Ne 17.3.2013 8:56:36
NBobajz - Profil | Ne 17.3.2013 8:53:25
Nnofish - Profil | Ne 17.3.2013 8:52:59
Když jsem si četl pravidla "feederových závodníků" tak podle nějakého kodexu snad mají povinnost dodržovat nejen řád, ale i stanovy svazů (zajmalo by mě čeho se to týká), ale přitom se poršuje x bodům řádu najednou jen aby závody byly....
Rybařina není velký, ale už obří byznys a dokud bude chytat "každý vůl" co má k rybám vztah jennom jako k hračce, tak se to nezmění.
NPvl - Profil | Ne 17.3.2013 8:50:10
NPvl - Profil | Ne 17.3.2013 8:49:07
Kde to žije - všechna témata
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













