- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký je dle vás ideální soukromý revír?
Predstavte si, imaginarní vodni plochu o rozloze cca.10ha, ze ktere se má vytvorit soukromy revir a ja se ptam, co by na takovem dle vas idelanim reviru nemelo chybet, co preferujete pri navstevach soukromych reviru, co je pro vas dulezite a co naopak ne, proste me zajimaji vase pozitivni i negativni postrehy, namety, navrhy ze soukromych reviru tak pls napiste co nejvice informaci treba se nam podari vytvorit idealni supr trupr revir?- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Narnošt - Profil | Ne 24.2.2013 12:01:28
Já bych tam prostě viděl prakticky jen samá pozitiva,ryby ani nezmiňuji,ty jsou samozřejmostí.Prostě takhle má podle mě vypadat prakticky ideální soukromák co se podmínek,prostředí i přístupu týče.Někdo může mít jiný názor,někomu se nebude líbit cena(1000/den) ale já tam prostě jezdím hrozně rád a je to pro mě pokaždé takový malý svátek rybařiny,na který se vždycky hrozně těším.
Takže za mě -Vrbenský takřka ideál...
NMakrelobíjec - Profil | Ne 24.2.2013 11:18:43
NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 10:12:03
Nseboo - Profil | Ne 24.2.2013 10:09:04
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2013 9:45:14
NPvl - Profil | Ne 24.2.2013 9:25:21
Nmipa - Profil | Ne 24.2.2013 9:05:36
... založí si foto album a budou vypravovat, jaké to bylo hrozné, když ho oni zrovna lapili a ... potom 35 foteček a 10 minut kochání, protože si na takovou rybu již nesáhnou ... a když se vrátí domů, tak v práci, hospodě či rodině budou za borce, co to těm rybám umí "natřít" ...... a že jich znám ... asi tak :-)))
Naqua57 - Profil | Ne 24.2.2013 9:05:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPvl - Profil | Ne 24.2.2013 9:02:52
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2013 8:59:19
Nkakr - Profil | Ne 24.2.2013 8:59:08
Kolega ksanda, zadavatel otázky má zřejmě na mysli tak zvané rybníkáře, kteří na svém ,či pronajatém vodním díle provozují hospodářskou těžbu udicí a svůj rybníček nazývají revírem.
Rybář (těžař) za vytěžené ryby platí, v normální společností by vlastník platil těžaři a jako bonus je většinou těžař povinen vrátit vytěžené ryby zpět do vody.
Tedy se vlastně nejedná o těžbu, jenž zákon povoluje, ale o opakovaný lov pomocí udice s tím že ulovená ryba slouží jako "sportovní pomůcka" ku obveselení těžaře.
By se těžaři do těžebních prostorů rádi vraceli, je na vlastníkovi jak jim těžbu pomocí udice zpříjemní, teplá voda a splachovací záchod by mělo být základní hygienické vybavení těžebního prostoru....
NPYTLAKS - Profil | Ne 24.2.2013 8:58:17
Nknedlicek12345 - Profil | Ne 24.2.2013 8:58:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Zkrátka by to měl být rybník, kde by se člověk cejtil jako v přírodě. Aby bylá osádka správně vyvážená. pak se o to člověk nemusí ani starat , ani skoro nic vysazovat, jelikož příroda se o to sama postará, překážky ve vodě samozřejmostí, hloubka vody aby někde u břehu byla půl metru, a někde zas 2 metry , jak je to v přírodě, prostě aby to nebylo všude stejný. vrby naklánějící se nad vodou, špendlíky a třešne rostoucí přímo u vody- tim je i zajištěná strava pro ryby :-) nejlepe i další druhy, aby si moh i rybář pochutnat :D a soukromí, fleky dostatečně daleko od sebe, a a hodně stromů a rákosí... a čístou vodu aby bylo vidět na 2 metry, ale to už bych asi chtěl moc :D abych si moh hezky zaplavat v létě na krmný místo vysypat kbelík s jídlem s kterym sem připlaval(zkrátka moc neomezovat rybáře) a sledovat jak si rybky pochutnávaj jen s potápěčskýma brýlema :-)
A za tenhle komfort, aby se pak neplatilo 1000 kč za den(jako se někde platí a takovej komfort tam neni), to už bych tam pak zas nejezdil, jelikož člověk s normální vejplatou zkrátka nemá na to tam chodit často. pokud byste chtěli mít revír navštevovaný často(jakožto já oblíbene vody navštevuji často-mám za rok více než 200 docházek k vodě) takže bych to nemohl dávat skoro každý den , to spíš bych si představoval cenu tak 250kč/24h nebo 200kč za 12 hodin(samozřejmě povolený chytání v noci :-)) bez ryby a povolenku s rybou nedělat, spíš aby byla jedna příjezdova cesta a rybář by pak přines rybu, a domluvilo by se podle ceníku za kg, jelikož rybáře nasere když si koupí povolenku na rybu a ryby/u kterou chce, tak nežerou nebo tam nejsou :D, to je pěkná cena, a na spoustě revírech to tak je. i za 150 sem chytával, ale to už byli spíš nadrže než rybníky... na takovej revír bych pak chodil často:-)
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2013 8:54:14
Jen dodávám, jestli jsi to nepochopil, nebo aby nedošlo k omylu.
Nepopisuju chování kaprolovce jedoucího nna soukromák chytit 20kg kapra, protože za ty tři roky co už ryby chytá, ho ještě na svazové vodě nechytil, protože je vyžrali masaři...
Takhle myslí prostě velká část rybářů jezdících na ty soukromé vody obecně. Na druhou stranu je to pochopitelné. Platí třeba 500 za den a tak za to něco chtějí.
Mimochodem, ta druhá varianta s "pronájmem" celé vody je pro mě teda pochopitelější. Parta lidí chce chytat ryby a nechtějí, aby je někdo otravoval. A dá se na tom kur*evsky nahrabat :-)
NPvl - Profil | Ne 24.2.2013 8:51:52
Nmipa - Profil | Ne 24.2.2013 8:46:53
ale to je taková doba - získat vše co nejrychleji, bez sebemenšího přičinění a v co nejlepší (nejtěžší) kvalitě ....... jejich volba a můj názor, který samozřejmě nikomu nevnucuji, jakožto nezakazuji nikomu tam jezdit .... prostě a jen prachobyčejná diskuse o něčem ... :-O)))))))))))))))))
a důvody či obtíže majitele revíru či ekonomické důvody proč tomu tak je, ty samotné lovící rybáře moc nezajímají .... ty zajímá to kolem, co je vidět a co chytí - to jim stačí a tak to chodí :-)))
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2013 8:43:27
To co jsem níže sepsal a ty ses tomu divil, byly běžné dotazy/přání "zákazníků" na soukromých revírech v běžném režimu "zapalť a chytej, jestli chceš rybu tak malou, nebo zaplať".
Stačilo si pořádně přečíst původní příspěvěk a pochopil bys. Ono totiž když chce někdo aby mu lidi dali 500 za den (300-700... to je jedno) tak se už lidi zajímají o to kde, komu a za co to platí.
Nhany83 - Profil | Ne 24.2.2013 8:37:24
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2013 8:33:33
JInak k tomu co jsem napsal. podívej se na zápis Ne 24.2.2013 8:26:43
Hromada revírů není o chytáí a pouštění "megaryb" ale o chytání steném jako na svazové vodě. Jen za větší peníze, pro každého kdo přijde. Samozřejmě že tam nějaká ta větší ryba musí být taky.
Kde to žije - všechna témata
7:03NRybáři vs ochránci přirody 45
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Po Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












