Druhy streamrů, jejich technika vázání a jejich vzory

Vzhledem k tomu, že si pár lidí i včetně mně váže streamry a jiné z péř a jiných materiálů vláčecí nástrahy, chci se o tomto zajímavým odvětví podělit s ostatními o technice vázání, druhy materiálů a vzorů těchto vláčecích nástrah.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 28.1.2013 dravci - nástrahy, návnady

Nmvincik - Profil | Pá 3.5.2013 16:13:10

martcv >> Díky za reakci. Já už na nějaké video koukal, nezdálo se mi to ani nijak extra těžké. Možná se to jen zdálo... Časem třeba nějaké vyzkusím, uvidí se. Ten matroš, v tom máš zajisté výhodu, já jako začátečník těžko vyhodnotím, co lze čím nahradit při zachování daných vlastností. Ale to časem přijde.

    Nmvincik - Profil | Pá 3.5.2013 16:11:21

    Rashid 28.93 >> Jak je vidět, dožere tě asi ledacos snadno. Já se ptal jen čistě ze zvědavosti. Tady u nás na krevety chytat nebudu a do Dánska nejezdím. Proto se nebudu vydávat cestou pokusů a omylů, nakupovat drahé matroše(leckdy zbytečně) jelikož to nezužitkuju. Chtěl jsem to spíše vidět jen pro zajímavost a z dílny českého vazače, ne zahraničních. A to většina na YT je.
    Ono se tu na MRKu takřka každej honí tím, jak to celé léta piloval sám, bez rady druhých...a ve skutečnosti mu radili jeho známí, učili jej vázat nebo chodil do nějaké muškařské školy a podobně. Ale to je jedno.

      Nmartcv - Profil | Pá 3.5.2013 16:02:08

      Rashid 28.93 >> dneska je to fakt dost jednoduchý....těch postupů je tam fakt hafo.....stačí nakoupit několik druhů materiálů a zkoušet a kombinovat....a hlavně s tím chodit k vodě a chytat na to.....a pak znova zkoušet, někde ubrat, nebo přidat a nebo použít jinej materiál a ono to jednou přijde a začne to i chytat ryby....:-)))
      no a to je pak daleko větší radost na to ty ryby tahat.....než si koupit rotačku....:-)

        NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 15:50:07

        mascha >> ano, to je pravda. Mam ale tu zkusennost, ze ty prvni v poradi, ktere vyplivne vyhledavac youtube, bejvaj ty zpravny (nejspis na zaklade hodnoceni divaku a ti nebejvaj uplny blbci)...

          NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 15:47:23

          martcv >> tak to je fajn, ze jsi k tomu takhle dospel, uspech ti preju....
          To me ti clovece trklo hned, jak jsem tuhle zimu dospel, ze uz mam vseho dost, pustim se do streamru, navazat je jak v muskarsky verzi, tak i privlacovy.... Krevetky jsem jeste nedelal, mam je v planu v nejblizsi dobe, ale proste vim, kde vzit vazaci postupy (ztraty pokazenych par prvnich kousku jsou povoleny a pocita se s nimi), me jen dozrala ta lenost pouzit vyhledavac, poplatna napric mrkem.... :-)

            Nmascha - Profil | Pá 3.5.2013 15:41:40

            Rashid 28.93 >> spis jde o to, ze videi je na netu bambilion a dost casto tam jsou i slepy cesty, kterymi by nemelo byt dobre se vydavat, protoze existujou mnohem lepsi...

              Nmartcv - Profil | Pá 3.5.2013 15:40:40

              Rashid 28.93 >> jigstreamery, který vážu...ze žádnýho videa nepochází.....došel jsem do tohohle stavu právě těmi roky pokusů a omylů a shánění různejch materiálů...že to nebyla cesta jednoduchá a ani levná ti musí bejt jasný...už je vážu fakt leta a to ještě asi žádný takovýhle videa nebyli
              ale je pravda že dneska už je toho na netu mraky.....jen to moc lidí asi neváže jako vláčecí nástrahu

                Nmartcv - Profil | Pá 3.5.2013 15:34:54

                mvincik >> krevety jsem vázal jen do Dánska....nic jsem o tom nevěděl...naštěstí jsem tak dobře vybavenej materiálem, že jsem dokoupil jen háčky od Gamakatsu a pustil se do toho.....
                první dvě tři jsem zkazil a seřezal....
                všechno jsem našel na netu....takže po nějakém tréninku se to dá zvládnout....
                mám možná výhodu v tom, že když vidím nejaké video o vázání, vím hned jakej materiál použít aby byl výsledek stejnej...ale to je jen tím že vážu už dost let a pořád nějakej materiál kupuju

                  NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 15:33:30

                  mvincik >> nehlede na to, ze by me docela zajimalo, co by jsi chtel vymejslet, kdyz vsechno uz je vymysleny generaci nasich otcu a dedu, lisici se jenom malymi obmenami? Svym vymyslenim, cestou uspechu a omylu by jsi dospel ke stejnym postupum, jako na tech videich. Jen by ti to trvalo roky, oproti deseti vterinam u vyhledavace na youtube... ;-)

                    Nmvincik - Profil | Pá 3.5.2013 15:22:31

                    Rashid 28.93 >> Souhlas, taky možnost.

                      NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 15:18:16

                      mvincik >> stejne tak je snadne nasdilet ony videa z youtube sem a pak poplkat, ktere kroky kdo vynechava, dela jinak apod. Rekl bych, ze je to i rychlejsi http://m.youtube.com/results?gl=CZ&client=mv-google​&hl=cs&q=fly+tying+shrimps&submit=Vyhledat

                        Nmvincik - Profil | Pá 3.5.2013 15:13:19

                        Rashid 28.93 >> Určitě není problém si to na YT najít, o tom nic. Ale každý má své fígle, vychytávky, zjednodušení a pod. Zda se o ně podělí, už je jen a jen jeho věc. Požádat snad není trestné.
                        A k tomu klasickému Mrku, tak proč je taková diskuse? Aby se hodnotilo, diskutovalo atd. Nebo se tu smí jen chválit a přitakávat u hotových výtvorů některých jedinců? To snad ne...

                          NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 14:58:34

                          Pedro1 >> a ja zas, jak martcv sleduju, rekl bych, ze neni zadnej jantar a cely to koumani xy let smrskl na mzik, vyhledanim vazaciho postupu pres vyhledavac youtubu... :-)))

                            NPedro1 - Profil | Pá 3.5.2013 14:50:29

                            Rashid 28.93 >> Já teda vsadím boty,že sem martcv žádný postup nedá.Koumá nad tím XY let,než to vykoumal aby byl spokojen a ostatní by to chtěli hotové na stříbrném podnose.
                            Klasickej MRK.

                              NRashid 28.93 - Profil | Pá 3.5.2013 14:42:27

                              A co kdyby jste panove, zapojili trochu sve invence a nasli si video vazaciho postupu na Youtube, pres tamnejsi vyhledavac sami? Urcite je tam toho bambiliony. A jestli neumite anglicky, urcite si umite pomoci nejakym tim translatorem... ;-)

                                Nsalfi - Profil | Pá 3.5.2013 13:27:07

                                martcv >> souhlasim, mohl bys pri motani postavit pred sveracek kameru nebo staci telefon a pak to sem hodit. mnozi z nas by to ocenili a urcite se nemas za co stydet

                                  Nmvincik - Profil | Pá 3.5.2013 11:35:45

                                  martcv >> Tak se kolego hecni a nafoť ty krevetky Step by step. :-))

                                    Nmascha - Profil | Pá 3.5.2013 10:28:31

                                    martcv >> ale postupy nefotíš, nebo jo?