Druhy streamrů, jejich technika vázání a jejich vzory

Vzhledem k tomu, že si pár lidí i včetně mně váže streamry a jiné z péř a jiných materiálů vláčecí nástrahy, chci se o tomto zajímavým odvětví podělit s ostatními o technice vázání, druhy materiálů a vzorů těchto vláčecích nástrah.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 28.1.2013 dravci - nástrahy, návnady

Nmartcv - Profil | Čt 2.5.2013 21:36:39

Abyss >> Já si skoro vše fotím....takže není problém znovu uvázat stejnou....:-)

    NAbyss - Profil | Čt 2.5.2013 21:28:13

    mvincik >> nic si z toho nerob, mne sa stava, ze ak si myslis, ze je to na prd uviazane, tak prave na taku najviac nachytam a "skvosty" sa mi ani nechce hadzat do vody, len nech ich neodtrhnem :)

      Nmvincik - Profil | Čt 2.5.2013 16:13:23

      mascha >> Jo, oči to je to, na čem musim pracovat. Díky za tip.
      Jinak ti nechám vzkaz v chýši.

        Nmascha - Profil | Čt 2.5.2013 16:06:08

        mvincik >> pěkný, určo je to chytací věc.
        udělal bych černym lakem nebo fixou puntik na tu bulvu :-)

          Nmvincik - Profil | Čt 2.5.2013 15:55:52

          Jako začínající vazač, majíce před sebou premiéru streamerování s cílem ulovit nějakou severskou štiku, dokopal jsem se včera k navázání svého prvního kompletního zonkerového výtvoru.
          Vím, kde jsem udělal nějakou tu chybku a kde se dá ještě vylepšit, ale pro odpanění to myslím není zcela marné. Věřím, že chytit dokáže. (Foto bídné, sorry.)
          Případné námitky či rady, které mě posunou dále, vřele uvítám.

            Nthym - Profil | Út 30.4.2013 14:01:59

            martcv >> je to spíš na moře, u nás bych to dal na bolena v rychlým proudu (možná trochu hubenější vzor). Jinak mám stejnou zkušenost jako ty - hodně lesklýho se ryby dost často bojej

              Nmartcv - Profil | Út 30.4.2013 9:59:17

              thym >> Pěkný to máš.....máš je vyzkoušený?....Mě se jen andělský moc neosvědčili....chytil jsem na to jen vysazený duháky....
              přijde mi že moc tohom lesku už je na škodu....už to používám jen jako doplněk k jinýmu materiálu.....mám jinou zkušenost?...poděl se

                Nthym - Profil | Út 30.4.2013 2:40:53

                Trocha nočního vázání :) Andělské vlasy a Bug Bond UV

                  NKalužmistr - Profil | Po 29.4.2013 9:43:29

                  martcv >> Já letos P nemám, je to daleko a na kole bych to asi neušlapal. Ono na MP to je lepší, teda bylo, nevím jak to bude letos.

                    Nmartcv - Profil | Po 29.4.2013 9:40:26

                    Kalužmistr >> no to mi povídej....taky už se těším jak malej Jarda....včera jsem byl na pstruhovce ale taky tady valí dost vody....za hoďku a půl jsem ale dva záběry na peří udělal a byli to pěkný ryby...jednoho potočáka jsem dokonce zahlídnul jak mrská vocasem na hladině...ryba kom 50cm...ale bohužel jsem oba v tom proudu vyháknul.....slabej vlasec 0,14mm a hlouhej prut...+ jednoháček...takže asi slabej zásek....:-(

                      NKalužmistr - Profil | Po 29.4.2013 9:34:29

                      martcv >> Nazdar Martine. Zásoba je dobrá, jsme na to dva. Na rybách jsem byl na louži, nějakýho kapra jsem dostal ale to mě moc nebaví, vláčka je vláčka. Na řece je hodně vody tak ani tam jsem nebyl. Byl jsem taky vysazovat lína a tlouště. Už aby bylo 16.6.

                        Nmartcv - Profil | Po 29.4.2013 9:15:31

                        Kalužmistr >> Ahoj Pepíku...parádní...už musíš mít dobrou zásobu...já pro sebe skoro nic neumotal..se na to budu muset taky vrhnout...zahájná se blíží...:-)...Co ryby ? pochytal jsi něco?

                          NKalužmistr - Profil | Po 29.4.2013 8:49:23

                          Příprava bude u konce a budu už jen čekat na 16.6.

                            Nmartcv - Profil | Ne 21.4.2013 0:07:56

                            čili >> kdo tu píše kraviny nejsem já.....vem si jednou do ruky hlavičku 40g a streamera.....rozdíl poznáš okamžitě

                              Nmartcv - Profil | Ne 21.4.2013 0:05:56

                              čili >> Slf zrovne není materiál co by držel vodu....to žádnej umělej matroš
                              dělám s tím pokusy už pěknejch pár let

                                Nčili - Profil | Ne 21.4.2013 0:05:42

                                martcv >> Já to píšu protože jsem si to už vážil, tak tu nepiš kraviny a radši si to zvaž ty, velmistře.

                                  Nmartcv - Profil | Ne 21.4.2013 0:03:59

                                  čili >> to nemyslíš vážně co jsi napsal....tolik neváží moje streamery ani s hlavičkou...sválně si to jednou zvaž

                                    Nčili - Profil | So 20.4.2013 23:58:53

                                    mascha >> Chce to velmi jemné vlákna vlasů, například superfine nebo slf vlasy. Taky to chce do ruky jemný vláčák a házet víc tahem než švihem, aby zůstalo co nejvíc vody v nástraze. Dvaceticentimetrový nezatížený nasáklý strýmr váží zhruba 20g až 40g, tedy lítá vcelku dobře.

                                      Nmartcv - Profil | So 20.4.2013 23:08:57

                                      mascha >> bez zatížení fakt nevím.....jedině více páskový zonkery....
                                      většinou vážu z uměliny a to zrovna moc vodu nedrží....
                                      namočený jsou asi fakt nejtěžší ty zonkry....

                                        Nmascha - Profil | So 20.4.2013 9:59:25

                                        martcv >> Martine, simtě, chci si navázat pár hovadskejch streamerů, okolo dvaceti čísel. Mám nějaký zonkerový, ale teď bych chtěl nějaký jen z vlasů a vláken.
                                        No a nechci tam dávat prakticky žádnou zátěž (max trochu olověný pásek na ramínko, ale spíš ani to).
                                        ale zároveň bych chtěl, abych to mohl hodit dost daleko. Takže nějaký hodně nasákavý materiály, který pojmou hodně vody pro házení, ale ve vodě to bude jen velmi pomalu propadávat.
                                        Máš nějakou radu?