Lodě a jejich úprava

podělte o váš tuning lodí....přihrádky, držáky prutů i sonaru, stříšky proti dešti, kotvení a různé jiné vychytávky které vám zpříjemňují lov z lodě....
Autor diskuse: martcv - Profil , 17.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

NMISO* - Profil | So 25.7.2015 11:22:08

schiwa >> aku masa dlhu lod? myslis, ze ked budes mat sondu vpredu ze stihnes manevrovat ked narazis na plytcinu alebo nejaku prekazku?

    Nschiwa - Profil | So 25.7.2015 10:58:40

    Tom - Tuk >> Ahoj taky řeším uchycení sondy na hliníkové lodi,zatím ho mám v zádu na zrcadle,žádný problém,zvládám s tím i jízdu ve skluzu jen to ve vysoké rychlosti už neukazuje ryby,ale chtěl bych mít sondu na přídi,abych věděl přes co pojedu a někde neočesal motor.Navařit úchyt nelze,má dvojté dno,myslíš že by sonda stačila vložit nějak zevnitř lodi?Zvenku nemůžu.kvůli přepravě na vleku.

      NTom - Tuk - Profil | Pá 24.7.2015 15:29:15

      Tomas-SR >> Ahoj.

      Po xy rocích používání gumáků všude Ti mohu říci dvě věci:

      1) buďto jsme blbouni nešikovní a neschopní nebo

      2) nelze uspokojivě a bezproblémově uchytit (na bubláka zatáčí loď, ohýbá se to vykřivuje všelijak atdatp.)

      Vyvrtej do čela člunu 2 inteligentní dírky, do nich zavrutuj ve svislém smyslu nad sebou zhruba 30cm od sebe na silikon 2 vruty s přiměřeným okem. Na sondu si zhotov (kup) běžný úchyt a připevni jej na nerez tyčku/trubičku přiměřeného průměru k zavrutovaným očkům. Tyčku/trubičku zafixuj v očkách 2 pryžovými (např vodařské/plynařské tesnění) kroužky.

      Spolehlivé, trvanlivé, elegantní a lepšího nic nás nenapadlo...

      Jo - abych nezapoměl - taky jde nachcat do člunu (nebo nachrstat kus vody) a sondu do toho volně tanečním pohybem vložit... Kupodivu to funguje taky. I v lodích z pevného materiálu =)

      T.

        NPellets - Profil | Po 20.7.2015 17:15:31

        ,,menší" loď v inzerátech..

          Nkebator - Profil | St 27.5.2015 11:05:29

          mario31 >> ta nerezova obruba po bokoch lode, kde mas upevnene tie drziaky, to je velmi dobra vec. dik za inspiraciu !

            NTomas-SR - Profil | Út 26.5.2015 21:13:47

            čaute, zaujímalo by ma ako riešite uchytenie sondy sonaru na boku gumeného člnu pri love sumcov na vábničku. Fotka by bola ideálna. Díky

              Nbacklead - Profil | So 4.4.2015 17:54:14

              mario31 >> moc pěkné necky...

                Nmario31 - Profil | So 4.4.2015 8:12:16

                Vytuněné necky...

                  Nmikhail - Profil | Po 13.10.2014 14:17:45

                  jwkriz >> ahoj. potrebujes na akykolvek motor (aj elektro) bez ohladu na vykon. hlavne maj napamati, ze ich nezaujima ci mas poisteny cln, ale motor, t.j. dbaj na to, aby na modrej karte bol uvedeny samotny motor ...

                    Njwkriz - Profil | So 11.10.2014 15:02:46

                    Zdar tygři. Prosim vas jedem do italie.potrebuju modrou kartu na nafukovaci clun s 2.5 konovym motorem, kde nejlip pojistit

                      Nproficook1 - Profil | Pá 10.10.2014 21:39:36

                      Kdyby mel nekdo zajem o polyesterovou pryskyrici , nebo rohoze na opravu nebo vyrobu lode mam toho dost ceny do sz

                        Nschiwa - Profil | Út 24.6.2014 15:56:42

                        1568 >> díky,ten motor mám k lodi na pevno přišroubovanej ,aby mi ho nikdo lehce nečmajznul,ale vyzkouším a uvidím.

                          N1568 - Profil | Út 24.6.2014 15:19:40

                          schiwa >> Z dopravníkovýho pásu jsem kus uříznul,dal pod držák motoru a hotovo.

                            Nschiwa - Profil | Út 24.6.2014 15:13:03

                            Ahoj,nevíte čím by se daly odhlučnit vibrace na lodi?Mám hliníkovku a k tomu motor 4T Tohatsu a dělá to většinou při nízkejch otáčkách,ale celkem dost,brní z toho zadek jako prase.

                              N1568 - Profil | Út 24.6.2014 15:07:14

                              kebator >> Pás gumy o síle cca 3-5mm přilepit na kýl.

                                Nluban ca - Profil | Út 24.6.2014 14:47:36

                                kebator >> Polyesterovou živicou a sklolaminátovým vláknom.Mám kus sklolaminátovej textílie a z toho som povyberal vlákna,ktoré som zalial do toho vydretého miesta na kýle.Po vytvrdnutí som to obrúsil nahrubo a to bolo zatiaľ všetko.Teraz v nedeľu bol čln už na vode:)

                                  Ngibbon - Profil | Út 24.6.2014 14:40:55

                                  kebator >> vďaka, voľajako som to u tých poliakov nevedel nájsť :-)

                                    Nkebator - Profil | Út 24.6.2014 14:39:45

                                    gibbon >> 13.9 KW

                                      Ngibbon - Profil | Út 24.6.2014 14:37:52

                                      kebator >> ničím to nenatieraj jediné čo má aký taký zmysel je keel guard....prosím ťa aký max výkon motora môže ísť na ten tvoj čln?

                                        Nkebator - Profil | Út 24.6.2014 14:33:13

                                        luban ca >> a cim si to opravoval ??