Nemám jasno,poraďte prosím

Stále nemám jasno v jedný věci ohledně navijáku.já si už nedokážu představit chytat s navijákem bez baitrunneru,zvláště kapry,candáty a štiky.tak mi řekněte jak fugují navijaký třeba shimáno,který sou dost drahý,skoro každej kaprař je používá ale nemaj baitrunner.to povolujete přední brzdu,když máte pruty ve stojanu?nebo to má jinou,lepší vychytávku?navijáky bez baitrunneru sou mnohem hezčí,ale jestli je to jen přes brzdu,budu mít radši ne tak elegantní ale pohodlnější navijaky,jako do ted.
Autor diskuse: Reserved - Profil , 11.1.2013 kaprařina - náčiní, doplňky

Nmike1977 - Profil | So 12.1.2013 0:47:32

Ahoj, také jsem měl s přední brzdou...na jemno nastavenou apod....ale i při celodenním "sezení", nemůže člověk tomu věnovat 100 pct času (jooo, feedaři jo, čumět pořád na jeden bod :-) ) , musí si odskočit apod. Ono stačí opravdu chvilka, a záběr je tam..a pokud to táhne a utíká větší ryba, tak sebelepší přední brzda povolena na minimum nepomůže.....s baitem se dá i krásně brzdit rukou a poté přepnout. Hold zkušenost po pár utopených s přední brzdou....nyní jen prostě bait. Pěkný večer

    NMarPit - Profil | Pá 11.1.2013 23:56:33

    foxxx >> To můžeš, ale pak musíš počkat na vhodnou příležitost, kdy budeš mít volnou ruku na přepnutí baitu, jak píšeš. ;-)

    Za mě bait určitě ne !

      Nfoxxx - Profil | Pá 11.1.2013 23:39:30

      MarPit >> Však tu cívku můžeš držet i u baitu...pak až se situace uklidní,tak jen přepneš páčku a je hotovo. Jinak to,že někdo přepíná bait v plné rychlosti vídám často:-) Já teda chytám většinou cívku...
      Edit: Kvalitní baity to přepínání v jízdě zvládají...

      K zadání otázky: Naviják na kaprařinu s baitrunnerem je podle mně velmi dobrá volba:-)

        NMarPit - Profil | Pá 11.1.2013 23:33:15

        Problém u baitu vidím hlavně v tom, že pokud ti zabere opravdu těžká ryba a cívku roztočí, nedokážeš ji (přepnutím) zastavit. S klasikou, přiseknu s rukou na cívce a prsty si dotáhnu brzdu, ruku z cívky nesundám, u baitu toho nelze docílit. Buď ryba sbírá a popojíždí, v tomhle je to o.k., nebo nabere rychlost a máš problém. Kecům, že v plných otáčkách někdo přepíná bait, nevěřím (několik jsem jich poslal do věčných lovišť). Vlastně věřím, ale životnost navijáku bude asi jedna sezóna ;-)

          NDavep - Profil | Pá 11.1.2013 23:14:44

          Je to o zvyku, povolená brzda podle situace,při záseku cívku podržíš a podle tahu bud povolíš nebo utáhneš. Nemusíš otáčet kličkou aby ti přepla druhá brzda .čím jednodusší tím spolehlivější .nemá se co pokazit. Měl jsem v životě dva různé baity a letos jsem přišel k vůli bajtu o pořadného macka
          kdy při velkém tahu se nepřepl bait a než jsem nahodil přední brzdu tak byl fuč.Takže bait již nikdy více .
          Samo pokud Ti vyhovuje bait tak běž do něj . Ale každopádně pokud bait tak jedině v kombinaci s přední brzdou a jak si zvykneš pak máš jen krůček k pořádnému kaprařskému navijáku a to s přední brzdou .....................

            NKocháč - Profil | Pá 11.1.2013 22:22:07

            bajtrůner je pro lamy :o)

              NZIMAK - Profil | Pá 11.1.2013 21:22:19

              mam take lc a jsem velice spokojeny

                NGrasel - Profil | Pá 11.1.2013 21:12:20

                Reserved - >> Také jsem podlehl a koupil jsem navijáky s přední brzdou a hádej jak to dopadlo...
                Po půl roce jsem je prodal a koupil BB LC a ty už mě přežijou :)

                  NObrtlik - Profil | Pá 11.1.2013 20:12:24

                  zdar, ja mam Mistral big fish s baitem a už bych to nebral . Něco přes 2 roky stare, a ten jeden začina blbnout,zadni brzda už nefunguje tak jak by měla. No asi se vratim ke stare klasice se zadni brzdou a bude.Taky bych si vzal shimano,nebo daiwu, ale dat minimalně 10000kč ,tak roba mě asi zabije,ale co ,penize se musi točit ne.

                    Nmannnik - Profil | Pá 11.1.2013 19:42:14

                    Mám Shimano Biomaster XTA a naprostá spokojenost. Chvíli mi trvalo než sem si zvykl a zatím nemám potřebu něco měnit.

                      NDarcy - Profil | Pá 11.1.2013 19:35:38

                      zaplosak >> Promiň,chybička se vloudí.

                        Npohodak - Profil | Pá 11.1.2013 19:27:56

                        mam zopar rokov bait okumu lb a ide doteras amam aj klasiku zo zadnou a mam aj kolovratky s bojoukou a podla mna je to jedno ide len o to ako to dokazes nastavit a ako je kto zvyknuty nic viac nic menej
                        je vsak pravdou ze bait je o pohodli a nestaras sa

                          Nmachacek.pepa - Profil | Pá 11.1.2013 19:24:27

                          ADAM.J >> když zvolíš osvědčenou a kvalitní značku, tak je předpoklad toho, že neuděláš špatně

                            NADAM.J - Profil | Pá 11.1.2013 19:20:33

                            Já sám sem chytával na obyč navijáky se zadni brzdou akoraat sem ji malinko povolil a kapr se s tím rozjel i když nechtěl ,baitrunery sou pohodlnějši ale zase je tam větši riziko porouchání ;) je to spiš na zvyku kazdyho rybaře ;)

                              NPortos - Profil | Pá 11.1.2013 18:34:32

                              Reserved - >> "Bajtruner" je pro děcka!:-)

                                Nzaplosak - Profil | Pá 11.1.2013 18:32:47

                                Darcy >> Ahoj, asi sis špatně přečet diskusi, preferuji bait, shimano medium lc, žádný bait v cívce, měj se....

                                  Nmachacek.pepa - Profil | Pá 11.1.2013 18:29:25

                                  Masařka >> tak v tom byh se utopil a po G bych chodil akorát chcát, není nad Svijanskou 11.

                                    NReserved - Profil | Pá 11.1.2013 18:29:10

                                    Kaplan >> ani špatně nevypadaj.čim větší výber a značek,tim je to horší se pak rozhodnout.jaká značka,jaká barva,jaká vybava,která brzda,no je to děs.nebylo to dřív jednodušší :D

                                      NPallermo - Profil | Pá 11.1.2013 18:22:14

                                      Reserved >> tak muzes nove LC a nebo mensi verze medium :D