O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Oreh - Profil | Pá 12.8.2016 14:26:08

Nemam sancu dnes nieco vyrobit, tak iba z krabicky. Tento chrobak mi toho roku priniesol najvacsiu radost. Robim skor vacsie ... 12-14. Telo olivove alebo hnede. Zarodky kridel olivove, cierne alebo hnede. Dobre sa to robi zo svajciarskej slamy a niekedy z odpadu roznych elastickych pasikov. Nohy tomu robim vyrazne silne a dlhe.

    Pike - Profil | Pá 12.8.2016 14:03:29

    lerak >> ano, parmové moc nechytám, ale na red taga mám asi své všechny parmy. Ona tam bude asi důležitá i ta hmotnost. Red taga jsem začal používat podle Danka (budiž mu zem lehká), když jsem ho s tím potkal na Berounce.
    Neříkám, že je to top a určitě jsou lepší mouchy.
    Jinak tam u vás řádí Monsieur Didier Strecaiux, ten by ti řekl, na co to tam kostí.

      lerak - Profil | Pá 12.8.2016 13:57:45

      Pike >> parmové mi žerou hodně přírodní vzory (zelená až hnědá) a bez tipu, máš s touhle kombinací nějakou zkušenost ? že bych zkusil zase něco jiného...
      Pěkně uvázáno !

        Pike - Profil | Pá 12.8.2016 12:41:49

        Něco pro fanoušky klasické jemné suché mušky.

        Heavy body 3,2mm a H400 velikost 14. Tedy malá muška s velkou hmotností. Welbin z toho nebude mít radost, ale na parmové jakokdyž to člověk najde.

        Je to má prvotina, takže omluva.

          Mácík - Profil | Pá 12.8.2016 12:14:37

          Bono 27,15 >> foťák tam mám, ale že by byl bůhvíjak chytrej?... :-)))

            Bosanac - Profil | Pá 12.8.2016 10:41:59

            Bono 27,15 >> Ja nemam .

              kunnan - Profil | Pá 12.8.2016 10:41:01

              Rasto. >> nie

                Michal - Profil | Pá 12.8.2016 10:03:03

                kunnan >> paráda. A fungují, to jsem se přesvědčil :-)

                  lerak - Profil | Pá 12.8.2016 10:02:04

                  Rasto. >> nejfundovaněji ti odpovi určitě kunnan, ale myslím, že na zbytku dříku už toho moc nezůstane - možná něco na dubbing, na křídla už ne...

                    Rasto. - Profil | Pá 12.8.2016 9:16:10

                    a zo zvysku pierok sa da pokracovat zas? Teoreticky ano ci?

                      vanuz - Profil | Pá 12.8.2016 9:13:52

                      taky tak, tu kostrnku by ma tam nenapadlo nechavat, myslel by som , ze to urobi zbytocne velku hrcu na malej muske, ale zjavne nie, isto vyskusam

                        Oreh - Profil | Pá 12.8.2016 9:09:54

                        Mácík >> tiez to vidim prvykrat

                          Mácík - Profil | Pá 12.8.2016 9:00:42

                          kunnan >> jeste jsem tento postup opravdu nevidel. Super, co nejdriv to zkusim.
                          Jako odtrhnout CDC od driku a delat kridylka jsem zkousel, vypada to taky dobre.
                          Ale tenhle Tvuj postup je vychytanej. Privazes za drik, tak to lip drzi a snadno se s tim pracuje.....
                          Mooooc dobry...
                          Diky.

                            Bono 27,15 - Profil | Čt 11.8.2016 23:42:52

                            Je zde někdo, kdo nemá chytrý telefon s foťákem?

                              Oreh - Profil | Čt 11.8.2016 23:02:58

                              vanuz >> neviem, ci cez vikend sa mi podari byt pri kompe ... ale nejako sa s tym popasujem.

                                vanuz - Profil | Čt 11.8.2016 22:57:47

                                Oreh >> tesime sa vsetci :)

                                  Willow - Profil | Čt 11.8.2016 22:57:06

                                  Oreh >> Nemáš zač.;-)

                                    Oreh - Profil | Čt 11.8.2016 22:47:15

                                    Willow >> hm, ak to Ti pekne dakujem :)

                                      Willow - Profil | Čt 11.8.2016 22:34:14

                                      Oreh >> Nominoval jsem tě na další vázací kolečko.Ať se daří.;-)

                                        Bosanac - Profil | Čt 11.8.2016 22:01:03

                                        kunnan >> Diky za SBS , ja mam chytaci obdobi , ani nevazu ani nefotim .

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess