O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nmrkef - Profil | So 31.1.2026 5:37:43

rybobuch >> děkuji .. které myslíš?

    Nmrkef - Profil | So 31.1.2026 5:36:37

    Mates PB >> díky ... je třeba využít zimní večery

      Nrybobuch - Profil | Pá 30.1.2026 21:54:33

      mrkef >> No ty prcinky jsou pěkné. Jak je děláš?

        NMates PB - Profil | Pá 30.1.2026 20:42:04

        mrkef >> parádní.

          Nmrkef - Profil | Pá 30.1.2026 17:35:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          něco na sušení .. nějaký ten potěr ...

            NAvar - Profil | Čt 29.1.2026 19:35:40

            macek >> Se obávám ..........Dost se věnuji MP potokům a tam zatím je situace ucházející. Plzeň, katastrofa. K Vary to samé.

              NBosanac - Profil | Čt 29.1.2026 18:48:24

              Mates PB >> Ja měl letky z jineho zdroje . Marabou jsem potřeboval . A poprosil jsem te o fotky protože to by mělo byt archivovano . Za budouci generace .

                NMates PB - Profil | Čt 29.1.2026 18:17:27

                Bosanac >> No vidíš, Pajka potvrdil.

                  NPike - Profil | Čt 29.1.2026 17:56:29

                  Letky z výra se prodávaly u Zemana fakt jako Krocan speciál, párkrát jsem je koupil.
                  Toho marabou jsem si tam nevšiml, ale spíš proto, že jsem takové nehledal a neměl jsem tehdy o tom ani tucha. To až o pár let pozdějc.

                    NBosanac - Profil | Čt 29.1.2026 17:46:43

                    Mates PB >> Zkus najit a poslat , to musela byt dlouha pera co připominala "turkey".

                      Nmacek - Profil | Čt 29.1.2026 17:41:00

                      Avar >> hezky pěkně, mokrý mouchy jsou boží.
                      Teď ještě aby bylo ve vodě něco víc jak hovno. Dneska jsem jel přes Plzeň…

                        NMates PB - Profil | Čt 29.1.2026 17:37:26

                        Bosanac >> Mám to taky vyfocený, někde...... hledat to nebudu, byla tam jedno letkový pero...

                        Tohle vidím poprvé..

                          NAvar - Profil | Čt 29.1.2026 14:46:28

                          Bosanac >> Vyvažovat zlatem.

                            NAvar - Profil | Čt 29.1.2026 14:45:20

                            Bosanac >> Já pro sebe pouze monokřídlo. Ovšem jsou jedinci co vyžadují pár z výřezů.

                              NBosanac - Profil | Čt 29.1.2026 14:19:34

                              Mates PB >> Tři pera s marabou od toho ptaka a dva kratši asi z letky . Ty jsou už spotřebovany .

                                NMates PB - Profil | Čt 29.1.2026 14:04:39

                                Bosanac >> To si pleteš, to byl “Turkey special”. 😝👌

                                  NBosanac - Profil | Čt 29.1.2026 13:31:51

                                  Avar >> Pražští tomu peři řikali Marabou extra , tak ho popisovali u Zemana . Nejlepši peři . Jeden starý pán vázal z toho monokřidlo , moucha se netočilo při nahazovaní . Ožužlana byla nejlepší .

                                    Nčolek01 - Profil | Čt 29.1.2026 13:26:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak ať tady není pořád mokro....chrosťa taky neurazí

                                      NAvar - Profil | Čt 29.1.2026 13:15:35

                                      Bosanac >> Ne , jedná se o dva výřezy z výra. No životnost, cca. pár hodů. Ovšem nijak ku škodě. Výr je prostě ......

                                        NBosanac - Profil | Čt 29.1.2026 12:38:19

                                        Avar >> Ta spodni je s monokřidlem ?

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess